Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Zakopane i okolice
Clear
-0°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
-0°
Wiatr: 1.98 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
-0°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
-0°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 72 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
24.11.2021, 11:17 | czytano: 1480

Będą dodatki do emerytur dla ratowników górskich

Fot. Joanna Dziubińska

KROŚCIENKO. Podczas spotkania poseł Anny Paluch z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR poruszony został temat dodatku do emerytur dla ratowników górskich.

Poseł Anna Paluch zapewniła, że już niedługo będzie gotowy projekt ustawy, który zapewni powiększenie emerytur ratownikom, którzy minimum 20 lat byli ratownikami m.in. GOPR i TOPR  - mają oni otrzymać takie same dodatki jak strażacy z OSP.

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu była sprawa przygotowywanej ustawy, która zobowiąże parki narodowe do przekazywania 15% przychodów z biletów na przecz GOPR-u i TOPR-u. Ustawą tą już niedługo ma się zająć sejm.

Głównym tematem spotkania było przekazanie informacji o dotacji w wysokości 1 mln zł dla GP GOPR na budowę dyżurki w Krościenku.

Wójt Jan Dyda dziękując Annie Paluch za pomoc w sprawie budowy goprówki wspomniał, że samochód, który ratownicy mają na swoim wyposażeniu jest już mocno wysłużony. Posłanka obiecała, że pomoże ratownikom także i w tym przypadku.

jd/
najnowsze informacje
komentarze
mądry i skromny12:38, 24 listopada 2021
Czy ten artykuł ma mnie zachęcić do głosowania na tą panią?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas