Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-0°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 68 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
24.11.2021, 20:39 | czytano: 2347

Nowotarska policja uczula, żeby być ostrożnym przy internetowych zakupach przedświątecznych

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób decyduje się na zakupy przez Internet. Musimy jednak pamiętać, że kupując w sieci również możemy stać się ofiarą oszustów.

Powoli rozpoczyna się gorączka przedświątecznych zakupów. Z uwagi na obecną sytuację chętnie decydujemy się na zakupy w sieci, poprzez internetowe serwisy aukcyjne, portale ogłoszeniowe, czy społecznościowe. Pamiętajmy, że czas przedświąteczny to czas wzmożonej aktywności oszustów.

Do policjantów zgłaszają się osoby, które zostały oszukane przez nieuczciwych sprzedawców podczas internetowych zakupów. Zazwyczaj to atrakcyjna cena spowodowała zainteresowanie towarem. Na początku wszystko wydawało się być w porządku, kontakt ze sprzedającym bez zastrzeżeń, udało się nawet wynegocjować jeszcze niższą ceną, chociaż ta zaproponowana i tak była bardzo korzystna...Po uzgodnieniu wszelkich szczegółów, pokrzywdzony wpłacił pieniądze na wskazane konto bankowe i z niecierpliwością oczekiwał na przesyłkę. Niestety paczka nie dotarła, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Robiąc zakupy przez internet bądźmy ostrożni. Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa. Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego (które czasem ubezpiecza transakcje). Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają. Pamiętajmy, aby gromadzić całą korespondencję ze sprzedającym, bo w przypadku oszustwa jest dowodem.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas