Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
28.11.2021, 18:22 | czytano: 2618

"Podhalańska" z czteromilionowym dofinansowaniem na usuwanie barier architektonicznych

NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa otrzymała dofinansowanie projektu pod nazwą „PPUZ w Nowym Targu uczelnią bez barier”, w ramach konkursu „Uczelnia dostępna III” ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

zdj. Podhale24
Budżet projektu, którego inicjatorem jest rektor dr. hab. Robert Wojciech Włodarczyk - opiewa na 4 077 495,14 zł, z czego dofinansowanie to 3 955 170,26 zł.

"Celem projektu jest likwidacja wszelkiego rodzaju barier dla osób z niepełnosprawnościami w dostępie do studiów. Projekt zakłada wprowadzenie odpowiednich zmian organizacyjnych, m.in. w zakresie dostępności architektonicznej oraz podjęcie działań zmierzających do podnoszenia świadomości i kompetencji kadry uczelni z zakresu niepełnosprawności, technologii wspierających, procedur kształcenia oraz wsparcia edukacyjnego" - wyjaśnia uczelnia.

Projekt został przygotowany przez zespół roboczy, powołany przez JM Rektora, w następującym składzie: dr Bianka Godlewska-Dzioboń – przewodnicząca zespołu, dr Marcin Surówka – Pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych, mgr Katarzyna Wysocka – pracownik Działu Nauczania, dr Paweł Zamora, mgr Edyta Kita oraz Anna Rozłucka – sekretarz.

Termin realizacji zadania to koniec października 2023 roku.

- Dzięki realizacji tego projektu Uczelnia angażuje się w podnoszenie standardów pracy, studiowania i obsługi osób niepełnosprawnych oraz stara się zapewnić im najwyższy poziom świadczonych usług - podkreśla Anna Gródek, kierownik Centrum Promocji i PR.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Janosik10:08, 29 listopada 2021
Ciekawe co wymyślili za te 4mln. Podjazdy, czy darmowe laptopy?
Unijne euro nie idzie na to, co jest potrzebne, tylko na to, co urzędnikom wydaje się, że jest potrzebne.
Powstał cały przemysł zajmujący się pisaniem wniosków o unijne fundusze. Samorządy, firmy i inne podmioty albo same zatrudniają ekspertów, albo zlecają to firmom zewnętrznym.
Sama inwestycja niekoniecznie musi być niezbędna, a potem będą koszty związane z utrzymywaniem.
Dotacje to zatruty pieniądz. Jeżeli sami zarobimy i wydajemy, to jest pieniądz czysty i możemy go wydać na cokolwiek, jak chcemy.
To co dostajemy dotacji, to jest tak naprawdę tylko bon towarowy, który możemy wydać zgodnie z rozporządzeniami i zaleceniami tego, kto nam go daje. Nawet wtedy, kiedy zupełnie nie potrzebujemy kupować tych rzeczy.
Architektura 201708:08, 29 listopada 2021
Przepraszam, ale czy budynek wybudowany niedawno, nie powinien spełniać takich wymagań? Dostosowanie budynku do osób niepełnosprawnych nie leży po stronie projektanta? Pytam nie czepiając się, jestem ciekawy dlaczego do tej pory studenci musieli objeżdżać budynek dookoła by wejść na uczelnie poprzez UWAGA zamknięte W ZIMIE boczne drzwi, otwierane jedynie od wewnątrz. PARANOJA. A wykładają tam architekture.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas