Koniec z bezpłatnymi miejscami postojowymi w Zakopanem - podhale24.pl
Piątek, 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
86 %
Nowy Targ
62 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 43 | 86 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
03.12.2021, 20:40 | czytano: 5122

Koniec z bezpłatnymi miejscami postojowymi w Zakopanem

Kolejne parkometry staną przy miejscach parkingowych w Zakopanem, które do tej pory były bezpłatne. Kierowcy mają do wyboru płacić za parkingi lub za bilety komunikacji miejskiej. Zlikwidowany zostanie także parking dla autobusów przy Al. 3 Maja. Podwyższona zostanie także cena miesięcznego abonamentu parkingowego dla samochodu osobowego.

zdj. Podhale24
zdj. Podhale24
Miejsca postojowe przy ul. Słonecznej, Sabały, Kościelnej, Bulwarach Słowackiego i Partyzantów nie będą już bezpłatne. Mają pojawić się tam parkometry, które w Zakopanem funkcjonują przy innych parkingach od października 2019 roku.

- Strefa płatnego parkowania została wprowadzona, aby następowała rotacja na miejscach postojowych. Dzięki temu miejsca postojowe były zwalniane i kolejne pojazdy mogły parkować, a deficyt miejsc nie był odczuwalny – tłumaczy powód wprowadzenia opłat za parkowanie Tomasz Filar, wiceburmistrz Zakopanego.

Opłaty naliczane za parkowanie pojazdów osobowych w strefach A i B mają nie ulec zmianie, czyli 1 zł za 30 min w strefie A i 3 zł za pierwszą godzinę w strefie A i B. Zwiększona została jednak kwota miesięcznego abonamentu parkingowego do 250 zł.

- Kwota abonamentu została podwyższona do ceny biletu miesięcznego na dwóch liniach autobusowych. Osoby, które praktykowały zakup miesięcznego biletu przesiadły się na indywidualny środek lokomocji, a to nie jest ten celem – tłumaczy powód podniesienia kwoty za miesięczny abonament Tomasz Filar.

Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup miesięcznego abonamentu parkingowego nie będą jednak mogli wszędzie pozostawić swojego pojazdu. Parkowanie będzie możliwe jedynie na parkingach, które mają powyżej dziewięciu miejsc postojowych.

Z centrum Zakopanego mają także zniknąć autobusy poprzez likwidację strefy C, czyli parkingu dla autobusów znajdującego się przy dole Al. 3 Maja. - Autobusy z centrum Zakopanego powinny wyjść, ze względu na to, że często parkują na pasie jezdni. Będą one miały parkingi pod Gubałówką i na ul. Powstańców Śląskich – tłumaczy Tomasz Filar. Parking, na którym do tej pory parkowały autobusy zostanie przeorganizowany i dostosowany do potrzeb samochodów osobowych.

Radni jednogłośnie zagłosowali za wprowadzeniem zmian i dołożeniem kolejnych parkometrów.

W planach jest także, aby parkometry pojawiły się również przy miejscach postojowych na ulicach Chramcówki i Tetmajera.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wg11:15, 5 grudnia 2021
Może postawić parkometr za Urzędem Miasta?
ski alpine14:06, 4 grudnia 2021
Całkowity zakaz wjazdu turystów do centrum kurortów jest w wielu miejscach na świecie i nikt się nie buntuje. Nie chcesz, to tam nie jedź. U nas podnoszenie ceny nawet o kilkaset procent nic nie da. Polski nowobogacki turysta w Polsce lubi pokazać, że stać go na wszystko. Coś, co jest "buractwem" nadal jest odbierane jako prestiż.
Osiol10:40, 4 grudnia 2021
No na te podwyżki diet i uposażeń leszcze się muszą zrzucic
kto zakopian robi w c..10:21, 4 grudnia 2021
Parkingi będą płatne i nic za darmo , a łatwą rączką burmistrz wydawał będzie kasę na bezmyślne disco polo i stlwestry Kurskiego i usuwał za miejskie pieniądze po szkodach jakjie zaweszew pozostają po tych chuligańskich zabawach. Gdzie tu właściwa gospodarka i gdzie tu logika . Kiedy koniec z wielkimi dweweloperskimi budowami obiektów . Swoim nic nie wolno , bo naruszają kulturowe tradycje , a obcym jakoś burmistrz daje zgody i zabudowują molochami Zakopane . Kiedyś twierdził,że budują na podstawie zezwoleń poprzednika - Majchra , a dziś kto robi wszystkich miejscowych w tzw. ci***?
ok09:19, 4 grudnia 2021
czekamy juz tylko za podatek za oddychanie. cos, co kiedys bylo tylko w dowcipach staje sie rzeczywistoscia. za moment bedzie sie gorzej zylo niz za komuny. a jedyne rozsadne miejsca na ziemi to beda przesmiewane wiecznie Mongolia czy Peru.
Zyga07:14, 4 grudnia 2021
To w zasadzie czyja jest ta cała ziemia Polski ,skoro ja obywatel Polski muszę płacić za stanie na tej ziemi.To skandal cwaniaczków demokratycznych Polski.
kir podróży00:56, 4 grudnia 2021
Tak często warszawka jeździła do Zakopanego że mamy wszędzie miejsca płatne i pewnie zdrożeją.
speed edi21:03, 3 grudnia 2021
Abonament mieszkańca typu ?K?:

Stawka opłaty za abonament wynosi 10 zł/m-c.

Tyle wynosi abonament dla mieszkańca Krakowa.

Panowie radni i burmiszczu jesteście odrealnieni ????? Czy wam korki w mózgownicy wywaliło ???

Czy wy coś zrobicie dla NAS stałych mieszkańców ? Bo turyści mają już parkingi w weekendy za darmo.
A nam gratis daliście tylko korki i smród spalin w weekendy.
ciekawski21:02, 3 grudnia 2021
A ulica Do Samków ? dlaczego tam nikt nie postawi parkometrow ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas