Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Zakopane
Clouds
14°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
08.12.2021, 09:06 | czytano: 3112

Hotelarze przygotowani na sezon, a turyści czekają z rezerwacjami do ostatniej chwili

PODHALE. Tegoroczny sezon świąteczno-sylwestrowy oraz ferie zimowe będą zupełnie inne od tych, które do tej pory znali hotelarze. Wszystko przez pandemię Covid-19 i niepewność restrykcji, jakie mogą zostać wprowadzone. Hotelarze zapewniają, że są przygotowani pod każdym względem, jednak cześć turystów czeka do ostatniej chwili z dokonaniem rezerwacji.

Wiktor Wróbel. Fot. Marcin Szkodziński
- Jak co roku przygotowujemy się do sezonu bardzo intensywnie, ale te przygotowania wyglądają inaczej niż trzy, czy cztery lata temu. Szczególnie duży nacisk kładziemy na kwestie sanitarne. W tym zakresie mamy już od wielu miesięcy procedury, których bardzo restrykcyjnie przestrzegamy i na bieżąco je aktualizujemy. Zgodnie z wytycznymi sanepidu i odpowiednich urzędów będziemy się przygotowywać, aby nasi goście mieli nie tylko bardzo udany dobrze spędzony świąteczny czas, ale też żeby było bezpiecznie - mówi Wiktor Wróbel, prezes Nosalowy Dwór Resort & SPA.

Wybierając się na okres świąteczno-noworoczny pod Tatry, co roku trzeba było się spieszyć z rezerwacją. Najlepsze miejsca rezerwowane były nawet przed wakacjami. Od czasu, kiedy pojawiła się pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia, a także zamknięcia w branżach turystycznych rezerwacje dokonywane są bardzo ostrożnie. W wielu miejscach są jeszcze dostępne wolne pokoje, bowiem turyści obawiają się kolejnych obostrzeń oraz całkowitego lockdownu w branży turystycznej, jaki miał miejsce rok temu.

- Zainteresowanie na tym etapie jest wyraźne i dość duże, natomiast jest różnica względem lat poprzednich w sfinalizowaniu rezerwacji. Są zapytania i jest zainteresowanie. Rezerwacji już jest dość sporo, natomiast na pewno brak wiedzy, na jakich zasadach będą mogły funkcjonować hotele po 17 grudnia sprawia, że wielu gości wstrzymywać je z naciśnięciem przycisku enter w potwierdzeniu rezerwacji - zaznacza Wiktor Wróbel.

Mniejsza ilość rezerwacji dokonywanych z wyprzedzeniem, to bardzo duży problem dla osób zarządzających obiektami noclegowymi. Sporządzenie odpowiedniego budżetu, zwłaszcza w okresie sylwestra, kiedy w większości dużych obiektów odbywają się bale sylwestrowe, stanowi nie lada wyzwanie.

- Nasz Sylwester jest rok do roku najbardziej hucznym, najbardziej celebrowany i bardzo dużo pieniędzy, czasu i wysiłku wchodzi w to, żeby go przygotować. My na obecnym etapie po prostu robimy to na maksa, tak jakby ten Sylwester miał być normalnym Sylwestrem przed pandemicznym. Myślę, że jesteśmy to winni naszym gościem i tak też chcemy zadbać o nich w tym okresie – mówi Wiktor Wróbel. - Oczywiście dla mnie jako osoby zarządzającej świadomość, że ponosimy wydatki, spędzamy dużo czasu przygotowując się do tej imprezy, a nie wiemy tak naprawdę do końca jak ona będzie wyglądać. To nie jest komfortowa świadomość, ale tym bardziej pozostaje mi tylko liczy, że po 17 grudnia będziemy mogli normalnie działać – dodaje.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Osiol16:18, 8 grudnia 2021
Następna decyzją rządu będzie ze firmy gdzie wszyscy zaszprycowani nie podlegają ograniczeniom i rząd zrzuci na pracodawców kolejny przymus i wrogiem będzie nie ten co ustawę zrobił a pracodawca
Pracodawca za darmo ma pisać statystyki, zbierać i odprowadzać podatki, a teraz paszportu i kodu też za darmo zmuszać i pilnować co jeszcze.... Za darmo mają robić i wbrew sumieniu
Xyz14:38, 8 grudnia 2021
Do Szymon: popieram
Szymon12:14, 8 grudnia 2021
Do gość!!! piszesz bzdury. Myślisz że jak się wszyscy zaszczepią to problem zniknie??? A apropo o jakich stratach mówisz, bo turystów w tym roku było więcej niż kiedykolwiek. Co niedziela Zakopianka i inne boczne drogi zakorkowane!!!.
gość09:54, 8 grudnia 2021
Gdyby szczepienia były obowiązkowe nie było by strat. A le najlepiej ogłosić lockd......Infantylny Rząd
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij