Euroregion z lotu ptaka (filmy) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Szczawnica
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
17.12.2021, 17:42 | czytano: 1899

Euroregion z lotu ptaka (filmy)

Ruszyła akcja promocyjna pogranicza polsko-słowackiego. W ramach projektu powstało kilka filmów, wydano album, przygotowano także plenerowe wystawy fotograficzne - w Rabce-Zdroju i Nowym Targu.

kadr z filmu
kadr z filmu
Związek Euroregion Tatry obejmuje tereny polskie i słowackie po obu stronach najwyższych gór Polski i Słowacji. Tatry, które kiedyś stanowiły naturalną granicę państw stanowią dzisiaj wspólny mianownik międzynarodowej współpracy. Jednym z owoców tej współpracy jest realizacja mikroprojektu pt.: "Euroregion z lotu ptaka" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Mikroprojekt przez ostatni rok był realizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Partnerem słowackim jest Obec Podbiel.Pogranicze polsko słowackie jest wyjątkowe i niesamowicie zróżnicowane pod względem kulturowym i przyrodniczym. Niesamowita, wyjątkowa, wręcz unikatowa na skalę światową przyroda. Choćby przełom rzeki Dunajec w Pieninach czy też rzeki Białki w Nowej Białej. Groźne i posępne turnie Tatr i łagodne zbocza Gorców czy też Babiej Góry. Żywe skanseny takie jak Chochołów czy Podbiel z charakterystycznym budownictwem zrębowym. Przepiękna drewniana architektura sakralna z wyjątkowymi świątyniami i przydrożnymi kapliczkami wrośniętymi w krajobraz. Zamki średniowieczne – wspaniali świadkowie burzliwej historii pogranicza. Jeziora, które oprócz funkcji retencyjnej służą do wypoczynku i rekreacji zarówno mieszkańcom jak i turystom. Wiele ze wspomnianych obiektów można zobaczyć w filmie promocyjnym, który jest dostępny w mediach internetowych.Również w ramach mikroprojektu powstał album fotograficzny prezentujący pogranicze. Przyjęta konwencja prezentacji atrakcji Euroregionu Tatry „z lotu ptaka” pozwoli poznać niektóre obiekty niejako na nowo. Album można będzie otrzymać bezpłatnie w siedzibie Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu ul. Jana Kaziemierza 20 lub podczas promocji i wystawy fotograficznej zdjęć atrakcji Euroregionu Tatry, która jest trzecim elementem projektu. Od 22 grudnia 2021r. przez tydzień można ją będzie oglądać w Rabce - Zdrój obok siedziby Teatru Lalek Rabcio a następnie zostanie ona przewieziona do Nowego Targu gdzie obok siedziby Starostwa Powiatowego będzie prezentowana od 30 grudnia 2021r.mat. prasowy, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas