Urząd nierychliwy - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Zakopane
Snow
-2°
Wiatr: 23.04 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-3°
Wiatr: 25.776 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 24.516 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 26.208 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 14.22 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
-2°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
4 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
02.01.2022, 15:16 | czytano: 9432

Urząd nierychliwy

NOWY TARG. Porzucony przy ścieżce rowerowej między mostem kolejowym, a zakopianką - samochód dostawczy jak stał, tak stoi. A obok pojawiają się inne odpady.

zdj. Czytelnika Podhale24
zdj. Czytelnika Podhale24
Pojazd znajduje się obok ścieżki rowerowej w okolicy Nadmłynówki. O usunięcie go prosili niejednokrotnie mieszkańcy i użytkownicy ścieżki.

- Dzieci boją się korzystać z tej części ścieżki rowerowej. Według mieszkańców samochód stoi w tym miejscu ponad 3 miesiące, żadne interwencje mieszkańców nie przynoszą skutku - tłumaczy Agata Michalska. Rada zwróciła się do władz Nowego Targu o pomoc "w skutecznym przewiezieniu samochodu w inne miejsce".

O stojącym tam samochodzie pisaliśmy już 5 miesięcy temu - w sierpniu 2021 r., reagując na uwagi mieszkańców. W listopadzie ub. roku interweniował w UM radny Leszek Pustówka. W grudniu apel powtórzyła radna Agata Michalska.

W opublikowanej odpowiedzi, Urząd Miasta poinformował, że na początku grudnia ub. r. pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili kontrolę - "potwierdzając zalegające na działce odpady. Prócz wraku samochodu, są to zużyte opony i zderzak samochodowy".

- Działka, na której znajduje się porzucony samochód stanowi własność osoby fizycznej. Wezwałem właściciela nieruchomości do niezwłocznego usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczanego do ich składowania lub magazynowania - wyjaśnia burmistrz Grzegorz Watycha.


s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Rych11:29, 3 stycznia 2022
Jeżeli ten pojazd został tam podrzucony to pozbycie się go jest dziecinnie proste. Wystarczy wypchnąć grata na ścieżkę rowerową i zadzwonić do Urzędu Miasta. Urząd jest zobowiązany do odholowania samochodu z dróg publicznych , ścieżek itp. I wtedy niech urząd ściga właściciela za poniesione koszty.
Somsiad10:08, 3 stycznia 2022
Dzieci boją się korzystać z tej części ścieżki rowerowej? Jak wrak stoi na prywatnej działce to jakim prawem dzieci mają tam wchodzić? Poza tym z tego co wiem, właścicielowi działki ten wrak został podrzucony, a że wrak ma tablice rejestracyjne to właściciel działki nie jest jego właścicielem i nie ma prawa go ruszać bo to nie jego własność!
Policja powinna namierzyć właściciela wraku i jemu nakazać zabranie samochodu z działki.
A idąc dalej, co miastu do tego co trzyma na swojej działce właściciel? Czy ja komuś zaglądam za płot?
zafca sprawy06:07, 3 stycznia 2022
Przepisy nakazują odholowanie na parking strzeżony i chroniony na czas tak długi aż właściciel odbierze i pokryje koszt całości czyli srednio kilka lat oplat. Podatnik płaci. To jak? Co robimy? Opłaty będą wyzsze niż wartość tego złomu a złomować nie wolno bo by yrzeba potem odkupić.
babol20:30, 2 stycznia 2022
czy się stoi czy się leży 20 tys sie należy a komu ? wszyscy wiemy
MAMUSIU RATUJ19:32, 2 stycznia 2022
Niestety wszedzie pelno smieci,puszek po piwie, butelek na terenie Nowego Targu i w okolicznych lasach.Czy sciezkach rowerowych.Jako mieszkaniec stolicy Podhala ze wstydem to stwierdzam.Brudasow ci u nas dostatek!!!!
naczelnik ...18:32, 2 stycznia 2022
@Czytaj ze zrozumieniem Puchacz, a ty to czytaj więcej lokalnych wiadomości bo z tym Jabconiem to zarypałeś jak dzik w sosnę.
Bezprawie, dziki kraj i ludzie18:11, 2 stycznia 2022
To jest po prostu kpina...nie do pomyślenia w żadnym innym, cywilizowanym państwie. Niezliczona ilość śmieci wzdłuż Dunajca i ścieżki, podłość i prymitywizm ludzi nie zna granic, brakuje słów, aby to wyrazić...
198317:21, 2 stycznia 2022
Hm. Tylko skoro auto stoi na prywatnej posesji, to czemu je urząd ma stamtąd zabierać? Jeżeli ja mam kilka aut i jedno postawie na mojej nieogrodzonej działce to czemu ktoś ma mi je zabierać? Przecież to moja własność. Nie jest to też centrum miasta, żeby tam jakieś dzieci weszły i się skaleczyły. Zresztą równie dobrze mogą się skaleczyć potłuczona butelka po piwie, których wszędzie pełno rozbitych po amatorach picia w plenerze. Ja tam burmistrza nie bronie ale co on ma do tego co ja na swojej parceli trzymam ??? I ręka Boska broni tego , kto mi moją własność z mojej ziemi zabierze. Bo wtedy to się nazywa kradzież...
Blokowy16:46, 2 stycznia 2022
Sprawa została dawnobtemu zgłoszona na Policję ale oczywiście jak zawsze wszstkiemu winny Watycha i przecież Watycha ma być 10 w 1.Policją, Steażą, Batmanem i czym jeszcze? Każda jednostka ma po to określone kompetencje żeby je realizować według prawa.Skoro prawo mówi że działkę ma posprzątać wlasciciel a nie Watycha to w czym problem. Ipewnie temu sprawa jest na policji bo znając życie właściciel działki dostał kinder niespodziankę w postaci wraku.
pyzowion16:38, 2 stycznia 2022
Między Trutym a Morawczyną to dopiero jest wrak samochodu i też nikogo to nie wzrusza -- czy nie mogą odszukać właściciela --- dziwne.
Czytaj ze zrozumieniem Puchacz16:02, 2 stycznia 2022
Puchacz nie umiesz czytać że tymi sprawami zajmuje się wydział ochrony środowiska Pana Jabconia a nie referat śmieciowy- czytaj ze zrozumieniem!!!
fobia społeczna15:58, 2 stycznia 2022
Prokrastynacja to podstawowa cecha Watychy. Nie nadaje się chłop, funkcja go przerosła. Doskonale sam o tym wie.
haha15:55, 2 stycznia 2022
Takich aut dostawczych robiących za śmietniki jest więcej. Ten to chociaż stoi poza terenam zabudowanym. Są miejscowości w których takie auta stoją na ulicy i są z zewnątrz zadbane. Nawet policjanci 30 razy dziennie jeżdżą i nic nie czują.
lb15:39, 2 stycznia 2022
...niezwłocznego...

:----------------)
Hulk15:28, 2 stycznia 2022
Watycha ma na wszystko wyrąbane z Waldkiem przybijają deski
Puchacz15:27, 2 stycznia 2022
Pani Doktor świętuję. Śmieciami zajmie sie w 2022
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas