Maciej Jachymiak: "Łysi przestają rządzić w Nowym Targu" - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Jabłonka
Clouds
21°
Wiatr: 16.38 km/h Wilgotność: 57 %
Rain
22°
Wiatr: 12.204 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
21°
Wiatr: 19.188 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
03.01.2022, 09:05 | czytano: 8593

Maciej Jachymiak: "Łysi przestają rządzić w Nowym Targu"

Pani burmistrz nie wyszły jednak uszka na wigilię i posypały się dymisje w urzędzie. Polska Partia Łysych straciła stanowisko. Coraz mniej nas jest. Zaczynają dominować kudłaci, choć powszechnie wiadomo, że mądrej głowy włos się nie trzyma…- pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarzy, były polityk i samorządowiec.

Archiwum autora
Archiwum autora
- Witam Państwa serdecznie na Nowym Roku! Ciężko mi pisać, bo starzeję się i zaczynam źle tolerować suto zastawiane biesiady. W ostatnich dniach tyle było okazji... A wczoraj, na przykład, znajomi przynieśli napitek o nazwie „Wataha”. Coś okropnego. Nie polecam.

Tymczasem w mieście, mimo świąt, tyle się dzieje. Pani burmistrz nie wyszły jednak uszka na wigilię i posypały się dymisje w urzędzie. Polska Partia Łysych straciła stanowisko. Coraz mniej nas jest. Zaczynają dominować kudłaci, choć powszechnie wiadomo, że mądrej głowy włos się nie trzyma…

Na Podhalańskiej Szkole wojna. Odszedł (łysy) założyciel uczelni i się zaczęły tam dziwne rzeczy dziać. A teraz to już apogeum. Na Podhale24 można obejrzeć niedawny benefis profesora Hodorowicza. A zaraz obok relacje z bitwy na cepy, jaka właśnie odbywa się na Kokoszkowie. Nie miałem okazji poznać odwołanego rektora Włodarczyka. Ale patrząc na jego zdjęcie wiem jedno. Miał za dużo włosów.

Na lodowisku zaś odbyto turniej hokejowy o puchar Żołnierzy Wyklętych. Dziwny. Ogłoszony w ostatniej chwili. Programu nigdzie nie można było uświadczyć. I miał dwa otwarcia. Normalne i drugie, jak dojechała posłanka Paluch z PiSu. Dziwni ludzie w tym hokeju są... Tyle lat i nie wiedzą, że Anna Paluch zawsze się spóźnia…

Przypomniał mi się na tą okazję turniej podczas Spartakiady Armii Zaprzyjaźnionych. Było to jakoś pod koniec lat siedemdziesiątych. Na vipie siedzieli generałowie w ruskich czapach. Jeden był nawet czarny, pewnie z Kuby. Ale kubańskiej drużyny hokejowej nie było. Była za to Rosja Sowiecka i Czechosłowacja. W boksie Tichonow. Na lodzie gra jak w NHL. Nazwiska takie, że… ale chciałbym pomylić. Jacek Sowa lepiej to opisze. Pamiętam, że Czechosłowacja wygrała 2:1. Hala pękała w szwach…

Tradycji dzieje się zadość… Towarzysze z PiS od lat wspierają hokej. Odbyło się kilka turniejów o puchar ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Płaconych przez spółki skarbu państwa. Miały uratować finanse polskiego hokeja. Niestety, nie dość, że nic nie uratowały, to polski hokej, zarządzany przez przewodnią siłę narodu, ma obecnie długi nie do spłacenia. A biura hokejowej centrali od 3 lat są zamknięte.

Turniejów Lecha Kaczyńskiego już nie ma. Podobno patron przewracał się w grobie i nie dał spać innym na Wawelu. No to mamy Żołnierzy Wyklętych. Często pochowanych nie wiadomo gdzie. Niestety, komunistów nie udało im się pokonać, ale obecna władza właściwie zagospodarowuje ich poświęcenie…

Aha, jeszcze życzenia noworoczne…

Choć nie mam pewności czy za rok będzie jeszcze hokej ligowy w Nowym Targu, to mam pewność, że będzie turniej o puchar Żołnierzy. Życzę, żeby się udało wydrukować program. Trzeba w nim napisać, że początek jest o dziesiątej, a zacząć o dwunastej. Posłanka Paluch powinna zdążyć…

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
klio16:05, 4 stycznia 2022
Bruce Springsteen jak miał koncert to czekaliśmy aż 40 minut.Czy Pan nie wie,że im większa ''gwiazda'',to dłuższe oczekiwanie,a nasza posłanka już kolejną (mam nadzieję,że ostatnią) kadencję świeci na Podhalu.Więcej zrozumienia dla wielkich gwiazd!
RX22:23, 3 stycznia 2022
Tak trzymaj druhu z boiska.
Pomysłowy Dobromir19:42, 3 stycznia 2022
Panie Macieju lepiej do posłanki wysyłać zaproszenia z wcześniejszą godziną ;)
Descente17:41, 3 stycznia 2022
Wstyd takie spodnie takiej kiepsciutkiej taniutkiej marki...O matko
Gemski17:06, 3 stycznia 2022
@stendaper,
cos ad meritum ?
Czy jescze jeden belkot.
stendaper15:46, 3 stycznia 2022
@Gemski ne spinaj się bo Ci żyłka popuści
Kosa15:41, 3 stycznia 2022
W 70-tych to pan Maciej nosił jeszcze krótkie porteczki. Co pan może wiedzieć o tamtych czasach? Chyba tylko z opowieści, ale jeśli tak to nie wypada twierdzić, ze się pamięta.
Gemski13:32, 3 stycznia 2022
Jakies konkretne i wymierne osiagniecis czy zaslugi dla miejscowej spolecznosci mozna przypisac do tego pana ?
Sam ten belkot nie nic nie przynosi ani zmienia.
Polska Partia Łysych13:26, 3 stycznia 2022
E no , głównemu też już się pięknie przerzedziło. Już się ładnie świeci.
To odejdzie dopiero jak wszystkie wyjdą? Może jednak da się coś przyśpieszyć.
jj12:55, 3 stycznia 2022
Szkoda, że taki krótki ten felieton. Poczytało by się jeszcze. :-)
Gulasz Juliusz Zeżarł12:11, 3 stycznia 2022
Nie powinno się siadać do pisania w stanie przejedzenia i nie do końca pokonanego kaca (szczególnie kiedy się człowiek starzeje) - bo od tego wychodzi styl raczej jak do łopaty niż literacki.
prawnuk partyzanta10:35, 3 stycznia 2022
Czy błyskotliwy dom, soczewka Podhala był organizatorem tych żołnierskich bojów?
Gólor10:33, 3 stycznia 2022
O jakie spodnie ma. To columbia.
Mądry gość.
Rodzic10:18, 3 stycznia 2022
Posłanka Paluch akurat była na dwóch otwarciach. Drugie zrobili dla spóźnionego Watychy. Na pierwszym był reprezentowany przez Jana Łapsę.
STAŚ10:18, 3 stycznia 2022
Szkoda hokeja, wizytówki naszego Miasta !
sztych09:36, 3 stycznia 2022
To prawda. Dziwni ludzie w tym hokeju są...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas