Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
09.01.2022, 22:01 | czytano: 4005

Weekendowe kolędowanie (zdjęcia)

W szczawnickim kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha zorganizowano kolędowanie ze scholą dziecięcą, kapelą góralską, Związkiem Podhalan i orkiestrą dęta. W trakcie koncertu zbierano datki na pomoc dla Zosi Tokarczyk.

zdj. Joanna Dziubińska
Wielu szczawniczan i gości przybyłych w Pieniny postanowiło w ten wieczór kolędować wspólnie ze szczawnicką Orkiestrą Dętą OSP, scholą parafialną, Związkiem Podhalan i kapelą Zbigniewa Przychodzkiego. W repertuarze znalazły się znane od stuleci tradycyjne kolędy oraz najpiękniejsze góralskie pastorałki. Koncert dostarczył zgromadzonym w świątyni wielu wzruszeń. Wnętrze kościoła wypełniały w pełni zasłużone oklaski miłośników kolęd.

Koncert poprowadził Tomasz Słowik spod Dzwona z Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan, który zachęcał, aby otworzyć swoje serca i wesprzeć finansowo terapię i rehabilitację chorej Zosi Tokarczyk. Wsparcie można kierować na konto Caritasu nr 71 1020 4955 0000 7302 0097 4683 tytułem: „Na rehabilitację Zosi Tokarczyk”.

Ten weekend obfitował w koncerty. Wczoraj w nowotarskim Miejskim Centrum Kultury miał miejsce Koncert Noworoczny z udziałem Eweliny Szybilskiej, Iwony Sochy, Jakuba Milewskiego, Grażyny Brodzińskiej i Wonhyeoka Choi. Solistom towarzyszyła Orkiestra Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy.

Dziś w Jabłonce w ramach "Orawskiego Kolędowania" na scenie zaprezentowała się grupa jasełkowa z BARKI, Koliba z Orawki, Małolipnicanie z Lipnicy Małej, Skalniok z Zubrzycy Górnej, Małolipnicka Rodzina Koplinga z Lipnicy Małej, uczestnicy warsztatów regionalnych w OCK, OwCoKi Mały OwCoK z OCK, a także chór "Coś się święci" z Zubrzycy Górnej.

Wieczorem w Mieście, w Spółdzielczym Domu Kultury - w repertuarze świątecznym wystąpił Chór Srebrne Nuty pod dyrekcją Piotra Burcana, a w Zaskalu, w kościele św. Wojciecha odbył się koncert pod tytułem "Kolędowanie w Sercu Podhala". Wśród wykonawców byli: Małgorzata Babiarz Megitza, Piotr Szewczyk, Katarzyna Waberska, Bartki, Warasy, Schole Bogu Miłe i Gloria Day oraz Mali Zaskalanie.

W najbliższych dniach czeka nas jeszcze m. in. koncert kolęd w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu, z udziałem Miejskiego Chóru Gorce oraz ARTmagedon, a także świąteczne koncerty w Maniowach, Kluszkowcach i Sromowcach Niżnych oraz koncert noworoczny w Rabie Wyżnej.

Warto też pamiętać o trwającym w Zakopanem - Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Wczoraj koncertowała Hanka Wójciak, a dziś Państwowy Zespół Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Kolejny koncert festiwalowy - w sobotę 15 stycznia. W kościele pw. Świętego Krzyża wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem.

Zapowiedzi wydarzeń i koncertów w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

jd, s/ zdj. z koncertu w Szczawnicy - Joanna Dziubińska
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
miastowy08:06, 10 stycznia 2022
Do zobaczenia za tydzień na SOR.
JA07:33, 10 stycznia 2022
Pięknie, ale dla czego, skoro jest pandemia, orkiestra nie ma maseczek ? ;)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas