Wtorek, 05 lipca
Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Jabłonka
Clouds
18°
Wiatr: 9.18 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.144 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
19°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
23°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
20°
Wiatr: 9.936 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
13.01.2022, 15:33 | czytano: 14174

Zamieszanie na "Podhalańskiej". Dr Bianka Godlewska-Dzioboń poinformowała, że to ona jest tymczasowym rektorem

NOWY TARG. - Co jest grane - to pytanie powtarzają od rana pracownicy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Dziś dr Bianka Godlewska-Dzioboń, związana z odwołanym rektorem Robertem Włodarczykiem, przedstawiła pismo z Ministerstwa Edukacji i Nauki informujące, że to ona pełni obowiązki rektora uczelni.

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń / arch. Podhale24.pl
To oznacza, że walka o władzę na nowotarskiej uczelni trwa. Jeszcze parę dni temu wydawało się, że wszystko jest jasne - resort nauki uznał odwołanie rektora Włodarczyka, dr Maria Zięba została pełniącą obowiązki rektora i rozpoczęły się przygotowania do wyborów. Dziś rano pracownicy szkoły zostali zaskoczeni nowymi informacjami.

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń przekazała pracownikom, że to ona pełni obowiązki rektora. P.o. rektora rozesłała też do mediów komunikat, w którym informuje:

"KOMUNIKAT

Informuję Państwa, że w dniu 12 stycznia 2022 roku otrzymałam od Ministra Edukacji i Nauki pismo, w którym Minister Wojciech Murdzek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki (pismo numer DSW-WPN.8015.23.2021.1), informuje mnie i tym samym całą Społeczność Akademicką Podhalańskiej Uczelni, że pełnię obowiązki Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu od dnia 21 grudnia 2021 roku. W konsekwencji w dniu 13 stycznia 2022 roku podjęłam działania w ramach prerogatyw p.o. Rektora, kierując się szczególną dbałością o dobro Uczelni i odpowiedzialnością za podejmowane działania w celu zapewnienia bezpiecznego jej funkcjonowania. Działania te odbędą się z zachowaniem pełnego profesjonalizmu i poszanowania wartości akademickich, w szczególności przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz wewnętrznych aktów prawnych Uczelni.

Z poważaniem, dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Pełniąca Obowiązki Rektora, Prorektor ds. studenckich i kształcenia Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu".

- Co mamy robić? Kogo słuchać? Które decyzje i zarządzenia są teraz prawomocne, a które nie? Jesteśmy zmęczeni całą to sytuacją - mówią nam pracownicy uczelni.

Przypomnijmy, iż 21 grudnia, decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Jego obowiązki przejęła tymczasowo dr Maria Zięba.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
DW13:26, 18 stycznia 2022
Jaki ojciec taka córka
Abrakadabra20:15, 16 stycznia 2022
Za moich czasów na tej uczelni siedziała w jakimś sekretariacie w sumie to nie wiem kim była... A teraz rektor hahahahah
Hero23:20, 14 stycznia 2022
Taaaaa, jasne. Uaktywniły się trole z ueku, wiadomo- troli nigdy za dużo ????
DzikiRoman23:17, 14 stycznia 2022
Oooo, widzę że uaktywniło się środowisko wielbicieli Bianki! Jeśli ona taka mądra jak ładna to biada wam eukowcy. Wiedzie was prosto do więzienia.
xyz21:59, 14 stycznia 2022
W przypadku rektora nie jest ważne, co jest na głowie tylko co jest w głowie
Była księgowa PPUZ19:31, 14 stycznia 2022
Dokładnie dr Zięba cięła koszty wszystkim a sobie naliczała dodatkowe wynagrodzenie za godziny ponad liczbowe a dr Włodarczyk jest sam sobie winien bo jej słuchał i był zaślepiony niby jej uczciwością.
To jest smutne
Pracownik PPUZ19:24, 14 stycznia 2022
W końcu dr M. Zięba z jej chorymi pomysłami musi ustąpić.
Źle traktowała pracowników - próbowała zaoszczędzić i pozbawić pracowników PPUZ resztek szacunku do siebie i swojej pracy tnąc koszty nie tam gdzie trzeba (chciała pozbawić pracowników premii za wykonywaną pracę).
Podpowiadała i sama cięła wynagrodzenia pracownikom na umowę zlecenie - dlatego Oni musieli zrezygnować ze swoich pełnionych obowiązków poza godzinami pracy w czasach gdy inflacja szaleje to ona proponowała niższe stawki wynagrodzeń o 1/3 - do tego przekonywała też byłego Rektora Włodarczyka, który jej wierzył i traktował ją poważnie a potem prze nią został pozbawiony stanowiska - ufał jej a ona po jednym nieporozumieniu zorganizowała wszystko aby pozbawić go stanowiska!

Teraz w końcu interesy pracowników będzie nadzorował ktoś inny!
fakt15:52, 14 stycznia 2022
Pani rektor dr. BGD widzę, ze inteligencja i uroda idą u Pani w parze.
Jak znam życie pieski poszczekają, aż w końcu się pogryzą i tego im życzę.
Oj będzie co sprzątać.
z uczelni15:25, 14 stycznia 2022
Dzięki Bogu koniec dwuwładzy na naszej Uczelni.
Pani Bianko w imię odpowiedzialności należy jak najszybciej korzystać z prerogatyw będzie to dobrze pojęta odpowiedzialność za dobro Uczelni.
Te wszystkie wpisy atakujące Panią, to zwolennicy pewnej grupy stojącej za naukowcem, który od paru lat spiskuje, żeby wsadzić na prorektora swojego synalka i jakoś nigdy to mu się nie udało, dlatego, że dla nie kompetentnej osoby nie ma miejsca wśród prorektorów na tej Uczelni. Jest to oczywistość oczywista szkoda, że ojciec nie może tego zrozumieć.
Im wcześnie zrozumie tym mniej szkód wyrządzi Uczelni.
Jesteśmy bardzo ciekawi czy prorektor Zięba oraz inni prorektorzy odejdą z honorem, jak proponowała dr. Zięba panu rektorowi Włodarczykowi.
Pani dr Zięba proszę odejść z Uczelni z honorem jeżeli ma pani choć odrobinę honoru, ponieważ nie może być tak, że co parę miesięcy odwołujecie rektora rzucając fałszywe oskarżenia, jednocześnie tworząc nieznośną atmosferę.
Najważniejszą rzeczą na Uczelni powinno być dobro całej społeczności akademickiej a nie walka o stołki.
Szkoda tylko, że grupa z którą Pani trzyma zrobiła z Pani narzędzie do orania, którym chcą zaorać Uczelnię.
Po rozum i naukę nigdy nie za późno.
Princess14:33, 14 stycznia 2022
Czcigodny królu. Czy odbędzie się casting na księżniczkę w wieży, czy posada już zajęta?
p. o. Rektor PPUZ Nowy Targ12:54, 14 stycznia 2022
UWAGA!!!
Jestem absolwentem PPUZ i przesyłam oświadczenie. Oto jego treść:

Informuję Państwa, że w dniu 14 stycznia 2022 roku dbając o dobre imię tejże uczelni przejmuję obowiązki rektora PPUZ! Informuję tym samym całą Społeczność Akademicką Podhalańskiej Uczelni, że pełnię obowiązki Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu od dnia 14 stycznia 2022 roku, a decyzja ta jest ostateczna, niepodważalna, jednoznaczna, bez mocy kogokolwiek i do jakichkolwiek zmian!
ZARZĄDZENIE
Tym samym wydaję również pierwsze zarządzenie - Budynek Gorce przekształca się w Zamek Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, zaś budynek Tatry - w spichlerz na daniny mieszkańców Nowego Targu i całego Podhala! Wokół zamku i spichlerza należy zbudować fosę oraz mury obronne. Tym samym zarządzam powołanie armii studenckiej z pośród wszystkich studentów PPUZ! Wszelkie osoby dokonujące zamachu na mnie i uczelnię należy zamknąć w lochu, który zostaje ulokowany w garażu podziemnym!
Godność i oficjalna koronacja Jego Królewskiej Mości zostanie przeprowadzona i poznana przez mieszkańców Nowego Targu oraz Podhala gdy sytuacja się unormuje, a na Uczelni zapanuje pokój i porządek Najjaśniejszej Alma Mater!

Z wyrazami szacunku p.o. Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, Jego Magnificencja i Królewska Mość, Jedynej Szlachetnej Uczelni na Podhalu".
Stefania Habilitowana10:58, 14 stycznia 2022
Do Jego Magnificencji Andrzeja K.
Uznaję Twoje zwieszchnictwo!
Czy znalazło by się miejsce w Twojej administracji dla profesora z UEKu. Może być na szefa biura albo coś podobnego.
Z wyrazami uznania i powszechnego szacunku!
NT10:45, 14 stycznia 2022
Pieski szczekają, a karawana idzie dalej..????
Andrzej K.09:57, 14 stycznia 2022
Jestem studentem 3 roku kosmetologii. Wydaję oświadczenie. Oto jego treść:

Informuję Państwa, że w dniu 12 stycznia 2022 roku otrzymałem od braci studenckiej pismo że głosami 1400 osób zostałem rektorem. My studenci przejmujemy władzę na Uczelni bo mamy większość, a kadra nie potrafi rządzić. Informuję tym samym całą Społeczność Akademicką Podhalańskiej Uczelni, że pełnię obowiązki Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu od dnia 21 grudnia 2021 roku. W konsekwencji w dniu 13 stycznia 2022 roku podjąłem działania w ramach prerogatyw p.o. Rektora, kierując się szczególną dbałością o dobro Uczelni i odpowiedzialnością za podejmowane działania w celu zapewnienia bezpiecznego jej funkcjonowania. Działania te odbędą się z zachowaniem pełnego profesjonalizmu i poszanowania wartości akademickich, w szczególności przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz wewnętrznych aktów prawnych Uczelni.

Z poważaniem, Andrzej K. p.o. rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu".
Piotr09:10, 14 stycznia 2022
Nie słuchajcie tej pani, dziś rano na kawie sąsiadka mi wręczyła pismo na serwetce i to mnie powołała na Jego Magnificencję. Chyba , że już ktoś po mnie został nowym rektorem. Musze to sprawdzić.
ABC08:50, 14 stycznia 2022
To jest jakaś żenada. O tej Pani nikt dobrego słowa nie powie, nie da się z nią normalnie pracować. I ludzie mają niby uwierzyć w jej dobre intencje??? A te niby pożal się Boże dokumenty z wstecznym datami to też są prawdziwe?? Jedna wielka ściema i tyle
this is the end08:02, 14 stycznia 2022
Pani rektor? To raczej chodząca demolka. Taka nowotarska femme fatale.
www07:56, 14 stycznia 2022
Na benefisie prof. Hodorowicza wydawało się, że się popłacze z wdzięczności... Ani krzty honoru, rozumu i rozsądku nie ma to dziewcze...
Cytryn07:21, 14 stycznia 2022
Śmiech na sali z tą panią. Ale swoją drogą musi mieć niezły tupet. Jedno jest pewne Uczelnia pożegna się z nią raz na zawsze!
Baśka23:09, 13 stycznia 2022
Odkąd to minister decyduje kto jest Rektorem uczelni?
PiterQ23:07, 13 stycznia 2022
@cba to nie jest śmieszne.
Baca23:02, 13 stycznia 2022
A co na to STUDENCI PPUZ? Przecież każdy prorektor ds studenckich musi być zaakceptowany przez Studentów!
UJoters23:01, 13 stycznia 2022
Pani Rektor to czas na odbudowę wizerunku. Profesory wracają na UEK, a Pani nadal nasza nowotarzanka.
Proszę tylko posłuchać pracowników i studentów i pogonić tych co:

"Idą sobie polną drogą,
Tacy którzy dużo mogą,
Dyrektory i prezesy,
Łase to, to na sukcesy"

Good luck!
Ja22:03, 13 stycznia 2022
To nie jest szkoła. To szambo. Czego się młodzi uczą patrząc na to, co tych dwoje ludzi wyprawia. 22 pracowników za odwołaniem tych rozrabia czy i co? Dalej rozrabiają? Nie ma taczek na nich?
abc.21:37, 13 stycznia 2022
:}:}:}:}@
Qwerty21:25, 13 stycznia 2022
Jaka uczelnia tacy .......
Hodi21:11, 13 stycznia 2022
Nie mam więcej pytań. Ta Pani zniszczy to miejsce
wc20:36, 13 stycznia 2022
Tatuś pewnie dumny :)
miple20:18, 13 stycznia 2022
Gdzie diabeł nie może tam B..... pośle. Od pół roku obserwuję pewną Panią Dyrektor w firmie w której zatrudniłem się parę lat temu.
stary19:28, 13 stycznia 2022
Mądra i ładna.Coś nie tak.Nie ,,pasi,,....
fla19:26, 13 stycznia 2022
Minister Murdzek dał do pieca. Szkopuł w tym, że Murdzek podjął decyzję w oparciu o zarządzenia Rektora, który w momencie ich podejmowania już Rektorem nie był. https://.... Szykuje się ostra jazda...
berdnard i pianka18:55, 13 stycznia 2022
Hahahahahahahaha
nicram18:47, 13 stycznia 2022
Sprawdzę kalendarz czy dziś czasem nie jest 1 kwiecień
Kuma18:36, 13 stycznia 2022
za całym zamieszaniem na uczelni stoi ta Pani. Odwołano rektora też z jej przyczyny, siała zamęt, skłócała ludzi, zwalniała i przyjmowała swoich. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Dla dobra uczelni powinno się to już skończyć i żaden podsekretarz nie powinien podważać decyzji kolegium, to już rozwiązać uczelnię, nie wiem w czyjej gestii to leży. Szkoda tylko prof. Hodorowicza, który tyle pracy włożył, by powołać tę uczelnię, a ta Bianka rozwaliła wszystko.
ZochazKrakowa18:28, 13 stycznia 2022
Toż to lepsze niż brazylijskie seriale! I dziwić sie potem, że te studenty takie jakiś niedouczone...
Ks Robak18:14, 13 stycznia 2022
To jest ta sama, co wcześniej w biurze posła Siarki pracowała? Bo to by wiele wyjaśniało....
magda17:59, 13 stycznia 2022
wstrętna kobieta, kłótliwa, agresywna... najpierw sekretarka a teraz rektor
jurek17:47, 13 stycznia 2022
dla chcącego nie ma nic trudnego,
J2317:29, 13 stycznia 2022
Najlepiej rozgonić to towarzystwo , tylko walka o kasę taki przykład młodym .
Wszystko schodzi na psy, ryba psuje się od głowy .
Oko17:25, 13 stycznia 2022
Ale fajnie na tej uczelni. Stary dowcip sytuacja na podhalańskiej przypomina. W trakcie wesela ktoś zadaje pytanie: kto jeszcze nie spał z panią młodą ?. Spod stołu słychać głos...Ja !. A kto ty jesteś? Pan młody. Jazda na całego. Kto jeszcze nie był rektorem ?.
Alek16:57, 13 stycznia 2022
Dni tej Pani na uczelni są już policzone. Chwila, moment i nikt o niej nie będzie pamiętał.
kokoszków16:52, 13 stycznia 2022
Nie dość że rektor,dr.to jeszcze ładna( pewnie ,,wygadana,, jak moja żona,nie mam szans). Te modele tak mają.Ciężko będzie .Do nauki nie do polityki ,,studenty,,. Będzie lepiej.
...16:46, 13 stycznia 2022
Mój dziadek mawiał: Wyszedł chłop ze wsi, ale wieś z niego nie wyszła!
Ryba psuje się od głowy. Jaka władza, takie elity. Jakie prawo, takie jego przestrzeganie. Proponuję wszystkim udać się do domów lub przepisać się na szanowane uczelnie, a ci co zostaną niech zapłacą rachunki z własnej kieszeni i zgaszą światło.
Bodzio16:41, 13 stycznia 2022
Hahaha ale cyrk na pasterskiej
menageros16:21, 13 stycznia 2022
Franz Kafka by tego nie wymyślił co tam się wyczynia!
cba16:16, 13 stycznia 2022
Ale jaja, ale jaja Bianka rektorem hahahaha
NT16:06, 13 stycznia 2022
Tej pani już podziękujemy...
Gulasz Juliusz Zeżarł15:53, 13 stycznia 2022
Każdy ma prawo do swojej Soap Opery:) Ile jeszcze sezonów przed nami?
JA15:46, 13 stycznia 2022
ona się myli, to JA jestem rektorem uczelni.......a sorry......ja jestem lektorem w parafii :)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas