Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
21.01.2022, 14:26 | czytano: 2858

Szczawnicki MOK znów bez dyrektora

Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda odwołał w trybie natychmiastowym ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Krzysztofa Czaję (na zdjęciu). To pokłosie konfliktu, który wybuchł między oboma panami w październiku zeszłego roku.

zdj. pieniny24
Krzysztof Czaja jest wieloletnim pracownikiem MOK, a dyrektorem został na początku 2021 roku. Z pełnionej funkcji został zwolniony z dniem 21 stycznia 2022 r., natomiast jako pracownik ma 3 miesięczny okres wypowiedzenia, bez konieczności świadczenia pracy.

W przypadku uznania przez dyrektora, że odwołanie narusza prawo, może on wnieść odwołanie do sądu.

W zarządzeniu burmistrza czytamy: "Powodem odwołania Krzysztofa Czai ze stanowiska Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy są:
1. brak realizacji bądź też niewłaściwa realizacja przez Krzysztofa Czaję zadań z zawartej (...) umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury (...) oraz przedłożonego przez Krzysztofa Czaję programu działania instytucji kultury.
2. brak wymaganego współdziałania z organizatorem przy realizacji zadań i działalności MOK poprzez brak realizacji wspólnej wizji działalności MOK w tym brak realizacji podstawowych zadań wynikających ze statutu MOK.
3. brak profesjonalizmu w pełnieniu funkcji Dyrektora poprzez m.in. publikację za pośrednictwem portali społecznościowych oświadczenia w sprawie organizacji imprezy plenerowej "Biesiady rodzinnej".”

Do przyszłego poniedziałku dyrektor ma obowiązek przekazać swoje stanowisko pracy głównej księgowej.

Kto teraz będzie zarządzał MOK - nie wiadomo. Wiadomo jednak, że tak częste zmiany personalne na tym stanowisku nie wpływają korzystnie na rozwój kultury w Szczawnicy. W przyszłym roku MOK będzie obchodził swoje 50-lecie - czy do tej pory będzie jeszcze istniał? Czy nadal będzie miejscem spotkań pienińskich artystów, gdzie można porozmawiać o sztuce, muzyce i poezji? Czy władzom miasta i gminy przestanie zależeć na rozwoju i promowaniu lokalnej kultury? Czas pokaże.

Konflikt między Grzegorzem Niezgodą a Krzysztofem Czają wybuchł w październiku zeszłego roku, kiedy to burmistrz nakazał Miejskiemu Ośrodkowi Kultury zorganizowanie w kilka dni imprezy, na którą w budżecie ośrodka nie było pieniędzy.

JD/ pieniny24
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
super wybór13:37, 22 stycznia 2022
Dajcie medialną osłonę temu niezgodzie , tak jak dajecie Gutowi Mostowemu i Gowinowi. To są wasze pozytywne wzorce postępowania na Podhalu
Szczawniczanin12:37, 22 stycznia 2022
A co Pan Burmistrz powie o niekompetencji Pani wydającej projekty zagospodarowania działki osobom z terenu miasta i gminy Sz -ca.
Kazdy z tych dokumentów to droga przez mękę , zapominanie terminow , istotnych elementów planu , co konczy sie sprawami w Kolegium Odwoławczym w Nowym Saczu. Niech Moderator nie traktuje tego wpisu jako hejtu , bo do Burmistrza z tym pojsc nie mozna, wiec pozostaje wypowiedz na forach publicznych .
Góral z Pienin12:26, 22 stycznia 2022
Pan Burmistrz jest specjalistą od wzniecania konfliktów.
Jeden z pierwszych, z rodziną Mankowskich pogrzebał Szczawnicę jako Uzdrowisko.
Co rusz słyszy się w miescie o zjadliwosci Pana Grzegorza.
Młody człowiek , a myślenie z czasów JCM "dziadka" Franciszka Józefa.
gienek21:41, 21 stycznia 2022
Ciekawe czemu tylu dyrektorów zrezygnowało ze współpracy z niezgodą? Bo gość jest nie do wytrzymania! Zero pojęcia o kulturze w życiu publicznym oraz prywatnym!
xyz17:32, 21 stycznia 2022
Trzy punkty odwołania dyrektora :
1. Taki zrobił plan imprez jaki był budżet MOK czyli prawie zerowy.
2. Nie wspóldziałał z organizatorem - nie zgodził się na "przewałki" finansowe i bardzo dobrze.
3.Opublikował na portalu oświadczenie- transparentność chyba przede wszystkim a nie załatwianie sprawy pod stołem.

Każdy kto ośmieli się mieć inne zdanie lub wizję pracy w urzędzie miasta bedzie traktowany jak wróg publiczny nr 1.Putinogród w urzędzie panuje na całego.
K.16:13, 21 stycznia 2022
Jeżeli Pan Krzysztof nie był profesjonalistą - i nie był odpowiednią osobą na tym stanowisku - to ja juz sam nie wiem kto mógłby być. Może jakiś pociotek Pana burmistrza.
Po raz kolejny Pan burmistrz traktuje Szczawnicę jak prywatny folwark
piotrek15:19, 21 stycznia 2022
zgoda panuje , niezgoda - odwołuje ...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas