Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 14.652 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 13.068 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
13°
Wiatr: 18.9 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 20.268 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
12°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
23.01.2022, 18:10 | czytano: 7526

Urzędy w Nowym Targu i Zakopanem wprowadzają ograniczenia w obsłudze mieszkańców

"W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej nim choroby zakaźnej, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Burmistrz Miasta Nowy Targ wprowadza od poniedziałku 24 stycznia br. do odwołania ograniczenia w obsłudze klientów Urzędu Miasta. Nowy Targ". Podobny komunikat wydał burmistrz Zakopanego co do ograniczenia bezpośredniej obsługi interesantów.

arch. Podhale24
W Mieście osobisty kontakt klientów z pracownikami z poszczególnych stanowisk pracy możliwy będzie "w szczególnie uzasadnionych przypadkach, wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty". Sprawy załatwiać można drogą elektroniczną (platforma ePUAP2, kontakt e-mail – w zależności od wymogów postępowania) lub telefonicznie.

Bez zmian funkcjonować będzie Wydział Obsługi Mieszkańców i Przedsiębiorców, Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich oraz Wydział Podatków i Opłat (w tym kasa Urzędu Miasta).

Z kolei w Zakopanem burmistrz zdecydował, iż od poniedziałku do odwołania, zostają wprowadzone ograniczenia w zakresie bezpośredniej obsługi interesantów.

"Kancelaria Urzędu nie przyjmuje interesantów. O ile jest taka konieczność, dokumenty prosimy pozostawić przy wejściu do budynku w specjalnie oznaczonym pojemniku" - czytamy w ogłoszeniu.

Załatwianie spraw odbywa się w pierwszej kolejności telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Posiadając konto na www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami. Skargi i interwencje można zgłaszać także mailem.

Niezbędne druki są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane pod linkiem https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/miasto/zalatw-sprawe.

Wpłat z tytułu podatków, odpadów można dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane na decyzjach i zawiadomieniach w sprawie określenia ich wysokości. Z tytułu innych opłat zapłaty należy dokonywać przelewem na rachunki bankowe Urzędu.

"Osobista wizyta w Urzędzie jest możliwa w sprawach pilnych wyłącznie w godzinach przyjęć stron, w wyznaczonych miejscach i wymaga wcześniejszego uzgodnienia telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e-mail z pracownikiem właściwej komórki organizacyjnej" - zastrzega UM Zakopane.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
John21:35, 27 stycznia 2022
jasne, że wprowadzają przecież urzędasom się nigdy robić nie chciało więc teraz mają wymówkę
Jo Anna10:48, 26 stycznia 2022
Najważniejsze że raut się udał a pani Joanna rozwiesiła złote wstążki. Bo wstążki są tak samo ważne jak dobra zabawa. A urząd można zamknąć. Po co ci mieszkańcy mają urzędnikom przeszkadzać w piciu kawki?
Do Ntnt02:48, 25 stycznia 2022
Twój komentarz potwierdza prawdę iż głupich nie sieją
Maniek19:52, 24 stycznia 2022
W Urzędzie Miasta umawianie na spotkanie w wydziałach w których jest najmniej petentów, a tam gdzie jest najwiecej interesantów kolejki na cały korytarz gdzie jest wtedy szef / osoba odpowiedzialna za Urząd ? Wtedy nie ma covida jak wszyscy stoją razem na korytarzu ? Ostatnio rejestrowałem dziecko w USC i na korytarzu było chyba ze 20 osób. Dlaczego tutaj nie mozna wprowadzić systemu obsługi ? Chociażby zwykłego kalendarza
Ntnt18:39, 24 stycznia 2022
Te darmozjady to powinni się zabrać za więcej roboty a nie wprowadzać ograniczeń. Boże widzisz i nie grzmisz?.
Do Hary17:31, 24 stycznia 2022
Piszesz bzdury jak mało który. Urząd Miasta jako jedyny w mieście przez cały czas przyjmował petentów mimo pandemii i dalej to robi.A w d_.. to się tobie przewróciło.
hary13:50, 24 stycznia 2022
No niemożliwe . Robić się nie chce za nasze pieniądze .Powinni jeszcze wydłużać pracę do późnych godzin popołudniowych , każdy mógł by coś załatwić . Rozumiem jak by ktoś miał prywatną firmę , to niech sobie robi ograniczenia w przyjmowaniu petentów czy klientów . Ograniczenia wprowadzić w sklepach od 9-12 i od 14-15. Przyjmować tylko po jednej osobie . W d....ch się przewraca od tego covida.
Zbooj10:45, 24 stycznia 2022
Chodzi jedynie o bezpieczeństwo, ale tylko chyba pracowników. Śmieszne to i żenujące, bo w innych miejscach są limity osób, obostrzenia i to działa normalnie. Markety działają normalnie, bary i restauracje o stokach i pełnych Krupówkach i karczmach nie wspomnę. Ferie się skończyły "urzędasy" - urząd jest dla mieszkańca a nie mieszkańcy dla urzędu. Stanowisko państwowe w całości - pierdzieć w stołek i obiadki na wynos.
ojcovidianie10:39, 24 stycznia 2022
powoli przechodzimy do swiata wirtualnego pod przykrywka smiercionosnych virusow(komorki martwego bialka)
Pozdrawiam i kocham wszystkich wolnych ludzi09:06, 24 stycznia 2022
Zawsze magistrat był jedynym urzędem który stanął na wysokości trudnego czasu. A tu takie rozczarowanie. Przykro że piękny budynek MCK a w środku segregacja sanitaritarna. Po woli po kawałku. Pracownikom MCK proponuję oglądać cały tydzień film Gierek tyle razy kiedy zrozumieją i będą umieć odpowiedzieć na pytanie, w którym analogicznym momencie historii jesteśmy?? Później posłuchać co mówią fachowcy od pieniędzy Trader Phil Konieczny parę programów Ekspert w Bentleyu. Doczytać rok 1984, Folwark zwierzęcy. Pooglądać co się działo wczoraj w Brukseli i odpowiedzieć sobie na pytanie czy my naprawdę tego chcemy ??? A podobno historia się kolem toczy. Mam wrażenie, że właśnie zatoczyło.
dejcie juz spokoj08:47, 24 stycznia 2022
tyle przecież urzedników poszczepionych prawie wszyscy to co się tyle bać? przecież te wasze szczepionki takie wspaniałe są, czego wy sie boicie ludzie??? dwa lata minely a dalej to samo. czyli jaki z tego morał: to nic nie daje... a raczej daje to, że mamy więcej zachorowań i kto je roznosi? no właśnie odpowiedzcie sobie sami
Ja08:47, 24 stycznia 2022
A najlepsze jest to: "w trosce o bezpeczeństwo mieszkańców...". Zapanowała w tych pokrętnych czasach moda na pokrętną mowę. Nie wpuscimy mueszkanców do urzedu w trosce o ich zdrowie. Nie wpuscimy mieszkańców do przychodni lekarskiej. W trosce o ich zdrowie...
antycovidian08:11, 24 stycznia 2022
@PL
Od samego początku słynnej choroby mówię to samo. Najpierw się z tego śmiano, mówiono foliarz, ruski agent, sympatyk teorii spiskowych itd, które stały się rzeczywistością. Nigdy nie przestrzegałem i nie będę przestrzegał idiotycznych rozporządzeń urojonych w chorych głowach - nie założyłem i nie założę żadnej szmaty (maseczki) na twarz, lockdown mnie nie dotyczył- chodziłem gdzie chciałem, las dla mnie był otwarty i najważniejsze, nie przyjąłem i nie przyjmę eksperymentalnego preparatu genetycznego zwanego przez innych "szczepionką" bo on w niczym zaszczepionym nie pomaga, przed niczym ich nie chroni a wręcz przeciwnie szkodzi. Wiele osób z tego powodu już zmarło, a to dopiero początek.
"... jak ci się żyje z takim obciążeniem psychicznym." dla mnie to żadne obciążenie psychiczne, bo nie jestem i nie będę niewolnikiem, któremu można wmówić, narzucić największe kłamstwa, idiotyzmy. Jestem wolnym człowiekiem i jest mi z tym bardzo dobrze, czego Tobie i innym z całego serca życzę.
kazek08:04, 24 stycznia 2022
ale jak na przykład to, że starostwo nie zdążyło się otworzyć od 2 lat to już nie piszecie:P
Egon06:26, 24 stycznia 2022
Dopiero Watycha ze świtą bawili się na raucie. Bez maseczek, bez hamulców. To jest odpowiedzialność gospodarza miasta? Dwór się bawi. A dla mieszkańców całowanie klamki w urzędzie
PL23:29, 23 stycznia 2022
@antycovidian ty już 2 lata chodzisz nabrany w różne gusła i nic ci się nie sprawdza, jak ci się żyje z takim obciążeniem psychicznym.
Geri20:55, 23 stycznia 2022
Chorego świata się doczekaliśmy!!!A kajzerki w sklepie???
antycovidian20:48, 23 stycznia 2022
Widać że działania - decyzje samorządów są realizowane wg. opracowanego scenariusza, bo kasa musi się zgadzać. Jak można mówić o chorobie zakaźnej wywołanej Sars-cov-2 skoro ta choroba nie figuruje w wykazie chorób zakaźnych. Kto tu kogo robi w balona ? Minister choroby zwiększył testowanie do ponad 110 tysięcy dziennie, to proporcjonalnie musi wzrosnąć ilość zakażonych. Tylko czekać jak ilość testów wzrośnie do ponad 400 tysięcy, by wykazać zakażonych na poziomie ok 100 tysięcy. W tą propagandę, manipulację rządzących coraz mniej ludzi się nabiera.
PL20:32, 23 stycznia 2022
Ne jestem jakimś szalonym antycovidowcem czy foliarzem, ale co wymyślają to można się z...ć żadnego pomyślunku ani konsekwencji.
W domu kultury grają przedstawienie, a w robocie jutro ograniczenia w obsłudze urzędów bo covid.
Placuszek18:19, 23 stycznia 2022
Jakaś dziwna logika u Watychy. Normalnie będą działać wydziału, do których przychodzą ludzie. A nienormalnie tylko sekretariat? Do burmistrza tylko przez Epuap? U niego wszystko jest na odwrót. Podobno urzędnicy chorują potym bezmyślnym raucie. Ktoś coś?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas