Piątek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Jabłonka
Clouds
10°
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
10°
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 50 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
29.01.2022, 12:02 | czytano: 5374

Spółka Czorsztyn-Ski zdobyła dotację na budowę czteroosobowej kolei linowej

Będą nowe atrakcje turystyczne na terenie resortu Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Spółka otrzymała dofinansowanie m.in. na budowę czteroosobowej kolei linowej oraz budowę trasy rowerowej typu Single Track - poinformowano.

Fot. Czorsztyn-ski Kluszkowce / Facebook
Wczoraj, w imieniu zarządu spółki Czorsztyn-Ski, Sławomir Wiącek i Augustyn Groński, wspólnie z dyrektorem ośrodka Rafałem Jandurą podpisali umowę na wyczekiwaną dotację. Dzięki niej na wiosnę przyszłego roku ruszyć mogą roboty budowlane związane z realizacją nowych atrakcji turystycznych.

W ramach projektu „Kraina Śpiącego Wulkanu – III etap rozbudowy całorocznej stacji turystycznej, jako element rozwoju subregionalnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej” spółka otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 371 561,12 zł. Zostaną one przeznaczone zostanie między innymi na budowę górnej i dolnej stacji kolei linowej oraz budowę budynku obsługi ruchu turystycznego, dostawę oraz montaż czteroosobowej kolei linowej, zakup armatek śnieżnych, budowę trasy rowerowej typu Single Track, a także na budowę geologicznej ścieżki edukacyjnej.

Koszt całkowity projektu oszacowano na 8 559 690,91 zł.

Źródło: Aneta Markus, Czorsztyn-Ski, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wyciąg w Ochotnicy12:31, 30 stycznia 2022
No dość już tego głupiego gadania i paplania o wyciągu w Ochotnicy. Tamten to przynajmniej spółkę Ochotnica SKI powołal i miało się kręcić i wybudować wyciąg. A Tadziu bez przerwy przeszkadzał i mamił ludzi że on by już budował na olkowskim terenie na ale jurkowski że ponoć przeszkadza i się nie godzi na budowę wyciągu, Ale to była bzdura jak jurkowski mógł się nie godzić na budowę wyciągu jak choćby cała rodzina jurkowskich żyje z turystyki . Dziś widać jaka to była bzdura głoszona przez królczyka. Omamił ludzi i wygrał. I co zrobił ???? Gdzie ten wyciąg na Pólkowskim zboczu, gdzie wyciąg na Runku ??? Jak widać malutki populista zamieszał w głowie części wsi i teraz kpi sobie z mieszkańców.
Nic nie robi
Mieszka z rodzinką w Krakowie
Tu biedny Krzysiu zastępca lata sam nie wie za czym - aż mu nos wydłużyło od tego kręcenia
Tadziu pokazuje się tylko do zdjęcia ze strażakami
z Góralami z gospodyniami i to Ochotnicy wystarczy acha zapomniałem zrobił w Tylmanowej wielki projekt czytelni pod chmurką a w ochotnicy powstał kolejna książka kucharska a w sąsiedniej gminie czorsztyn buduje się kolejne inwestycje turystyczne które pobudzą i zdynamizują rozwój gminy no ale zawsze będzie można dojechać do pracy z Ochotnicy do Czorsztyna i tam poodmiatać im śnieg albo wymyć naczynia na zmywaku
Oj Królczyk - chłopie marny coś ty z tą gminą zrobił ??????????
Gadanie, gadanie, gadanie , i koniec ... twój i gminy - żałosne
Cyrhlo w Jamnem18:47, 29 stycznia 2022
Brawo Rafał J. radzisz sobie doskonale i masz wpływ na rozwój gminy Czorsztyn. Jak byś zawarł znajomość z wójtem Ochotnicy Krolcykiem to on by ci podrzucił pare przepisów na gotowanie i cosnok no to już by było jak trza.
A może byś mu doradził jak mo drogę zbudować na cyrhle w Jamnym do swojego rodzinnego domu pustostanu zabiedzonego bo ponoć poukrywoł w budżecie gminy prawie 1 milion 800 tyś złotych na tą drogę - bo to mo być pamiątka jego po wójtowaniu
Mieszkaniec13:46, 29 stycznia 2022
Zastanawiałem się gdzie jest vice wójt a tu proszę dyrektor.
Gienio13:03, 29 stycznia 2022
To chyba od dawna było wiadome.Bez potrzeby by nie naprawiali starego wyciągu na placu
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas