Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Szczawnica
Clouds
17°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
30.01.2022, 09:50 | czytano: 7660

Wybory rektora "Podhalańskiej" odwołane

Komisja wyborcza na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odwołała, zaplanowane na 1 lutego, wybory nowego rektora uczelni.

Arch. Podhale24.pl
Po objęciu rządów na uczelni p.o. rektora PPUZ, dr Bianka Godlewska-Dzioboń doprowadziła do zmian w składzie komisji wyborczej, która na początku stycznia ogłosiła kalendarz wyborczy nowego rektora, po odwołaniu z tej funkcji dra Roberta Włodarczyka.

Nowa komisja, pod przewodnictwem Aleksandry Kiełtyki, powołanej w miejsce dr Małgorzaty Wesołowskiej, uchyliła dotychczasowy kalendarz wyborczy, uznając go za niezgodny z prawem. Nowa komisja uznała, że poprzednia komisja nie uzgodniła kalendarza wyborczego z p.o. rektora dr Bianką Godlewską-Dzioboń (wówczas za p.o. rektora była uznawana dr Maria Zięba), a także w sposób nieuprawniony skróciła termin zgłaszania kandydatów, uniemożliwiając zgłoszenie kandydata na rektora Radzie Uczelni.

Dotychczasowy proces wyborczy, przeprowadzony przez dr Marię Ziębę, podważył również minister Przemysław Czarnek. Minister Edukacji i Nauki stwierdził, że zainicjowany w styczniu br. proces zmierzający do przeprowadzenia wyborów uzupełniających rektora PPUZ w Nowym Targu nie może być uznany za zgodny z przepisami ze względu, iż czynności podejmowane w ramach procedury wyborczej zostały podjęte przez osoby do tego nieuprawnione.

Wybory miały się odbyć 1 lutego. Jedynym kandydatem była dr Anna Mlekodaj.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
maskra23:50, 31 stycznia 2022
Bianka --- zjedz snickersa
Pablo13:53, 31 stycznia 2022
Do @z oddali
Świetne. Gratulacje :)
Żaczek11:50, 31 stycznia 2022
Szanowana Pani Rektor Bianka Godlewska Dzioboń !
Należałoby również wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarne wobec studentów, którzy nakręcili ten spot de facto szkalujący uczelnię jak i przestrzeganie na niej prawa. Ma Pani coraz więcej zwolenników. Cała ta sytuacja ujawnia tylko i wyłącznie jak daleko do czynienia mieliśmy z patologią funkcjonowania jak by nie było uczelni wyższej.
Powodzenia i wytrwałości życzę.
z oddali10:11, 31 stycznia 2022
Pracuję od 1969 r. Właśnie dlatego bez złośliwości, bez złej woli, nawet z pewnym podziwem wklejam poniższe słowa:
"Klasyczna kolejka górska to konstrukcja z wysokimi wzniesieniami, stromymi spadkami i gwałtownymi zakrętami, po której poruszają się pociągi z pasażerami. Doznają oni silnych wrażeń powodowanych szybko następującymi po sobie zmianami prędkości i wysokości, a także poddawani są działaniu przeciążeń, nieważkości i niedociążeń oraz związanych z nimi zaburzeniami pracy błędnika i doświadczają poczucia zagrożenia."
I.. kontynuujemy robotę. Sesja i studenci nasi są dla nas tak samo ważni jak dawniej. Halny czy też krakowski spleen przewieje. Studenci z nami pozostaną.
Jan08:12, 31 stycznia 2022
Gdzie Wasz honor odwołani profesorowie, nie jesteście już związani z uczelnią, zamilczcie. To wasza grupa sieje wiatr.
Jeżeli uważacie, że coś nie tak, to udajcie się do niezawisłego Sądu z pozwem.
Ruszyliście już ulicę i zagranice, czego jeszcze chcecie.
jednak o to chodzi08:10, 31 stycznia 2022
jak się bedziecie bawić tak dalej
to złoże wniosek o odebranie uczelni gruntów starego szpitala
i skończy się ten chocholi taniec BGD
kierunkowskaz23:36, 30 stycznia 2022
Jak pamiętam chłopcy z Powiatowego Zarządu Dróg też się nieźle bawili kosztem podatników- też byli nie do ruszenia i mieli chody
Maverick20:53, 30 stycznia 2022
Coś mi się wydaje, że skupianie się opinii publicznej na marionetkach ma za zadanie tylko kamuflaż prawdziwych rekinów czekających na krwawy żer i podział łupów.
Yeti20:46, 30 stycznia 2022
"... .... i kamieni kupa" cytat okazało się,że dotyczący także podhalanki na najwyższym poziomie
Biba20:35, 30 stycznia 2022
Bp: Halo, przedawkowałeś leki, zmniejsz dawkę, jutro nie uwierzysz że to ty pisałeś
deresz20:16, 30 stycznia 2022
Hahhaha, decyzje pani Godlewskiej są tak samo ważne jak Włodarczyka po odwołaniu. Jedno i drugie jest zresztą tak samo umocowane bezprawiem i brakiem kompetencji w tej materii samego Czarnka, zmanipulowanego przez podległego urzędnika Murdzka, który w jednym piśmie tak bardzo potwierdza odwołanie rektora Włodarczyka w zgodności z prawem, że aż kwestionuje powołanie na p.o. panią Ziębę. Ależ piękne salto. I jaka wspaniała figura retoryczna.
Dla osłody "wichrzycieli" wyciąga natomiast z ministeralnego kapelusza walecznego króliczka, który niczym Marylin Monroe ma oczarować mało rozentuzjazmowany tłum gapiów i zrobić taką zadymę, coby już nikt nie odważył się złożyć papierów na PPUZ i nie mógł się połapać w jakim szwindlu uczestniczy. Istny dom wariatów i jedna wielka pijarowska farsa.

To ci dopiero zdolność rozwiązywania problemów, wyciszania konfliktów i porządkowania chaosu, który tak skutecznie się wprowadziło, by wszystkie ustalenia i normy przysypać kupą kamieni. Brawo figlarze, baloniarze i pozłotnicy. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Na najwyższym poziomie "wykrztałcenia" (to oryginalna pisownia z kampanii promocyjnej prowadzonej przez panią Godlewską jakieś trzy miesiące temu. Pusty śmiech i kompromitacja.
Bb19:48, 30 stycznia 2022
Proponuję wszystkim głosowanie na dr. Bianka Godlewska Dzioboń na prezydenta RP, zdolna inteligentna i do wyborów udowodni, że jest godna tego urzędu.
Wszyscy bądźmy zwarci, silni.
Pani Bianko jest pani wielki szacun i trzymaj tak dalej.
Cnota niewieścia19:05, 30 stycznia 2022
Proponuję pierwszej komisji wyborczej robić dalej swoje. Zrobić wybory na niezależnej platformie i wszystko zarejestrować. Bianka została powołana niezgodnie z prawem, wprowadziła ministerstwo w błąd i jej decyzje są nieważne. Nie ma co tracić czasu tylko robić swoje i zawiadamiać kogo trzeba. Trzeba też napisać zawiadomienie na Czarnka, który legitymizuje to bezprawie. No ale jaki on jest wszyscy wiedzą. Cała Polska się z niego śmieje.
do Matnia17:42, 30 stycznia 2022
w punkt ! Sytuacja na Podhalance jest tak samo pokręcona jak w Polskim Ładzie/Nieładzie :((
Mikołaj święty16:49, 30 stycznia 2022
Ciekawe czy nowa przewdoniczaca komisji wyborczej zgłosiła się na ochotnika czy dostała propozycję nie do odrzucenia, he he.
matnia15:36, 30 stycznia 2022
do gość

Hmmm, to wcale nie są dokumenty tylko materiały lub wnioski wyciągnięte z treści publikowanych w necie. Ja je tylko zebrałem w jedną całość ustawiając opisywane wydarzenia chronologicznie. A skoro tak, to znaczy, że wszystkie (nie)zainteresowane* konfliktem na PPUZ instytucje objęły je tajemnicą (prze) milczenia* lub przysłowiowego spuszczania problemu po brzytwie. Przyjęły też najwyraźniej tę łatwiejszą zasadę tylko jednej racji, umożliwiając przyspieszony rozwój gangreny w całym organizmie i zupełnie luźnych interpretacji obowiązującego prawa. Teraz mamy kwadraturę koła i dlatego warto cofnąć się do przyczyn, by móc obiektywnie oceniać skutki choroby u pacjenta w agonii.

* właściwe podkreślić
gosc14:51, 30 stycznia 2022
Pani prof. Mlekodaj powinna odetchnąć z ulgą. Wystartuje w legalnych wyborach i może porządzi dłużej, bo przynajmniej nie będą mieli argumentu do odwołania, że wybory nieprawne. Ale jak uczy historia kadencji rektorów na "żywicielce", może się znależć inny powód...
gosc14:40, 30 stycznia 2022
do matnia
skoro znasz fakty tak dokładnie jakbys miał wszystkie dokumenty przed sobą to pisz do Ministra. Minister w opublikowanym pismie deklarował, że wszystką korespondencję bierze pod uwagę. Skoro jest tak jak piszesz, to niech to wyprostują, no chyba że masz niedokładne wiadomości to pozostaje pisanie tylko tu, w komentarzach
Minister14:22, 30 stycznia 2022
Po objęciu rządów BGD zwalnia 6 członków komisji żeby przeprowadzić uczciwe wybory ...
Kuma14:00, 30 stycznia 2022
Zniszczyli uczelnię, ale tu chodzi o przejęcie starego szpitala przez biznesmenów. Wykorzysta się przyznaną dotację, a dalej się na pewno są jakieś dalsze plany, zobaczyć trzeba komu sprzyja Pani Godlewska i wszystko jasne w tej sprawie.
Jan13:56, 30 stycznia 2022
Aleksandra Kiełtyka obecna przewodnicząca sama brała udział w ustalaniu kalendarza wyborczego, który teraz uznaje za niezgodny z prawem.
matnia12:41, 30 stycznia 2022
Z informacji, które można było wyłapać z mediów i publikacji urzędowych wyłania nam się kluczowy tydzień zapaści PPUZ:

1. 21 grudnia 2021 r. Kolegium Elektorów na podstawie swoich uprawnień zapisanych w Statucie PPUZ odwołuje urzędującego Rektora dr hab. Roberta Włodarczyka. W uzasadnieniu uprawnionej decyzji (21 na 22 za odwołaniem) Elektorzy podają przyczyny odwołania takie jak nieprawidłowości zarządcze, chaos organizacyjny, niedostępność rektora dla pracowników najwyższego szczebla, faktyczne i niesprawne sprawowanie władzy przez dr Biankę Godlewską-Dzioboń, brak zapewnienia kadry dydaktycznej we właściwym czasie, kumulacja kilku funkcji w kompetencjach pojedynczych osób, prowadząca do skrajnie negatywnego wpływu na właściwą realizację zadań przypisanych danej funkcji, autorytarne i nieuzasadnione wprowadzanie zmian struktury organizacyjnej.

2. Podczas tego samego posiedzenia powołuje zgodnie ze stanem faktycznym i zapisami Statutu na stanowisko pełniącej obowiązki rektora PPUZ panią dr Marię Ziębę, pełniącą wówczas obowiązki prorektora ds. studenckich.

3. Zarządzeniem 167/2021 p.o. rektora dr Maria Zięba odwołała z funkcji prorektora ds.współpracy i projektów panią dr Biankę Godlewską-Dzioboń.

4. W tym samym dniu, wieczorem przybywa odwołany Rektor Włodarczyk w asyście dr. Bianki Godlewskiej-Dzioboń i oznajmia, że nie uznaje odwołania, z powodu rzekomej bezprawnej decyzji Kolegium Elektorów i wręcza odwołanie Marii Ziębie z funkcji prorektora ds. studenckich i kształcenia. Pismo datowane jest 20 grudnia 2021 roku, czyli miało miejsce jeszcze przed decyzją Kolegium Elektorów. Tajemnicą poliszynela jest dlaczego tego Rektor nie zrobił w dniu wystawienia tego dokumentu?

5. Formalnie nie będąc już Rektorem na tę funkcję powołuje dr Biankę Godlewską-Dzioboń i odwołuje dyscyplinarnie czwórkę pracowników biorących udział w odwołaniu jego samego.

6. 23 XII 2021 r. ? dr Maria Zięba składa do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

7. 30 XII 2021 r. ? MEiN, w odpowiedzi na pismo przewodniczącego Kolegium Elektorów publikuje na swojej stronie stanowisko, w którym stwierdza, że "uznając autonomię PPUZ, nie ma kompetencji do podejmowania rozstrzygnięć nadzorczych w odniesieniu do uchwał podejmowanych przez kolegia elektorów?, Fakt ten jednoznacznie potwierdza skuteczność odwołania rektora a zatem
jego decyzje uznane zostają za nieważne, w tym dyscyplinarne zwolnienia.

Wnioski nasuwają się same. I wcale nie trzeba być wybitnym prawnikiem, urzędnikiem ministerialnym czy samym Ministrem, by to wszystko ogarnąć.
Dalszy ciąg wydarzeń to eskalacja niedorzeczności i gmatwania interpretacji prawa z prawdą. Kłamstwa z paranoją. Bezczelności z mistyfikacją.

Oto obraz choroby, która toczy nie tylko upadającą Uczelnię, co samych ludzi walczących na jej trupach o władzę.
Kuba12:10, 30 stycznia 2022
Porządki robi się we własnym domu i nie zawracajcie głowy ministrowi swoimi sprawami. Czarnek ma ważniejsze problemy, pilnuje cnót niewieścich, a to nie jest łatwe.
Machiavelli12:05, 30 stycznia 2022
Popatrz, popatrz. Dopiero co Bian3czka organizowała benefis profesorowi Stanisławowi. A potem wywaliła go wraz z całą rodziną i świtą.
STAŚ11:32, 30 stycznia 2022
....chyba, że....?!! KLuczowe, jest chyba, że...,i co dalej ?!!
ZochazKrakowa10:43, 30 stycznia 2022
Jednym słowem wróci na stanowisko umiłowany dr hab. Robert W. Włodarczyk... Wystarczyło zmienić poglądy, pokiwać głową, skumać się się z obecną władzą i sukces gotowy... Oto przepis na patouczelnię...
Aaa10:34, 30 stycznia 2022
Najlepsza decyzja.
Na wybory zawsze jest czas, w pierwszej kolejności uspokojenie rozgrzanej do czerwoności sytuacji.
Wybory powinny być demokratyczne i tak przygotowane żeby w przyszłości nikt nie mógł
nowo wybranemu rektorowi stawiać żadnych zarzutów, że reprezentuje jedną ze stron.
Takie postawienie sprawy powinno zadawalać każdą ze stron.
Pani dr Mlekodaj, jeżeli społeczność akademicka Panią wybierze w demokratycznych wyborach będzie Pani miała , silną legitymację i nikomu nie przyjdzie do głowy robić kapturowych sądów, chyba, że przywróci Pani osoby zwolnione.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas