Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
01.02.2022, 13:37 | czytano: 11276

Wojny o „Podhalańską Wyższą” ciąg dalszy

Kolegium Elektorów PPUZ, które odwołało rektora Roberta Włodarczyka, wybrało dziś dr hab. Annę Mlekodaj na jego miejsce. Wciąż nie wiadomo, czy wybory są zgodne z prawem, bo zostały anulowane przez dr Biankę Godlewską-Dziobon, mająca poparcie ministra edukacji w sporze z przeciwnikami. Pat na uczelni trwa, bowiem dwie różne grupy roszczą sobie prawa do stanowisk i kontynuacji rządów na uczelni. Dziś oponenci odwołanego rektora ogłosili, że wybrali nowego i wydali komunikat.

Dr hab. Anna Mlekodaj wybrana dziś przed południem na rektora uczelni.

- Nielegalne, destrukcyjne i przemocowe działania samozwańczej p. o. Rektora dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, wspomaganej nieuprawnionymi pismami Ministerstwa Edukacji i Nauki - tak o działaniach drugiej strony trwającego od 21 grudnia konfliktu wypowiada się Komisja Wyborcza, kierowana przez dr Małgorzatę Wesołowską.

Dziś rano Kolegium Elektorów wybrało dr hab. Annę Mlekodaj na stanowisko rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.

- Kolegium elektorów jednogłośnie, zgodnie z kalendarzem wyborczym, spotkało się dzisiaj i dokonało wyboru dr hab. Anny Mlekodaj, profesor uczelni, na funkcję rektora PPUZ w Nowym Targu na kadencję uzupełniającą od 2020 do 2024 roku - informuje Podhale24 dr Krzysztof Waśkowski.

- Do piątku do Komisji Wyborczej można zgłaszać protesty wyborcze. To dobra informacja, jesteśmy szczęśliwi, że udało się ten kalendarz doprowadzić do końca. Pani profesor legitymuje się szerokim poparciem i to nie tylko wewnątrz naszej wspólnoty akademickiej.

Zapewne niebawem poznamy stanowisko drugiej strony, gdyż - jak dodaje Waśkowski - za chwilę zamierza ją o tym poinformować drogą mailową.

Przypomnijmy, nowa komisja wyborcza na PPUZ odwołała zaplanowane na dziś wybory.

Po objęciu rządów na uczelni, uważająca się za p.o. rektora, dr Bianka Godlewska-Dzioboń doprowadziła do zmian w składzie tej komisji.

Nowa - pod przewodnictwem Aleksandry Kiełtyki - powołanej w miejsce dr Małgorzaty Wesołowskiej, uchyliła dotychczasowy kalendarz wyborczy, uznając, że poprzednia komisja nie uzgodniła go z p.o. rektora dr Bianką Godlewską-Dzioboń (wówczas za p.o. rektora była uznawana dr Maria Zięba) i w sposób nieuprawniony skróciła termin zgłaszania kandydatów, uniemożliwiając zgłoszenie kandydata na rektora Radzie Uczelni.

Proces wyborczy, przeprowadzany przez dr Marię Ziębę, podważył również minister Przemysław Czarnek, popierając stanowisko Godlewskiej-Dzioboń.

Poniżej - w całości - dzisiejszy komunikat komisji wyborczej, kierowanej przez dr Małgorzatę Wesołowską.


KOMISJA WYBORCZA PPUZ w Nowym Targu

KOMUNIKAT Nr 7/2022 z dnia 1lutego 2022 r.

Zważywszy na wyjątkowe okoliczności towarzyszące procesowi wyboru nowego Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, a w szczególności:
- dużą liczbę zachorowań uczestników procesu wyborczego na COVID-19,
- nielegalne, destrukcyjne i przemocowe działania samozwańczej p. o. Rektora dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, wspomaganej nieuprawnionymi pismami Ministerstwa Edukacji i Nauki,
Komisja Wyborcza Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu zarządziła przeprowadzenie wyboru Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu w dniu 1 lutego 2022 r. za pomocą środków komunikacji elektronicznej (z wykorzystaniem technologii zapewniających kontrolę przebiegu czynności wyborczych i rejestrację oraz umożliwiających przeprowadzenie głosowań, w tym zapewnienie tajności głosowań), zgodnie z § 49 ust. 11 Statutu Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

W głosowaniu udział biorą członkowie Kolegium Elektorów wg stanu osobowego Kolegium Elektorów na moment podjęcia przez Kolegium Elektorów uchwały o odwołaniu dr. hab. Roberta Włodarczyka z funkcji Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, tj. na dzień 21 grudnia 2021 r., a wszelkie działania (w tym oświadczenia o rozwiązaniu umów o pracę bez wypowiedzenia oraz zawierane pod naciskiem porozumienia o rozwiązaniu umów o pracę) podejmowane po momencie odwołania dr. hab. Roberta Włodarczyka z funkcji Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu zarówno przez dr. hab. Roberta Włodarczyka, jako osobę, która z momentem odwołania z pełnionej funkcji utraciła uprawnienie do reprezentowania Uczelni jako pracodawcy, jak i przez dr Biankę Godlewską-Dzioboń, jako osobę nieuprawnioną do pełnienia obowiązków Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, a tym samym jako osobę nieuprawnioną do reprezentowania Uczelni jako pracodawcy, Komisja Wyborcza traktuje jako nielegalną i niewywołującą żadnych skutków prawnych próbę wpływu na przebieg procesu wyborczego. W konsekwencji, Przewodniczący Komisji Wyborczej nie wygasił mandatów tych członków Kolegium Elektorów, w stosunku do których podjęto nielegalne i nieskuteczne próby rozwiązania z nimi stosunków pracy.

Komisja Wyborcza informuje, że dysponuje oprogramowaniem zapewniającym kontrolę przebiegu czynności wyborczych i rejestrację oraz umożliwiającym przeprowadzenie głosowań, w tym zapewnienie tajności głosowań, zgodnie z wymogami Statutu Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Przewodnicząca Komisji Wyborczej
PPUZ w Nowym Targu
dr Małgorzata Wesołowska

p/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Góralka20:51, 3 lutego 2022
To się nadaje do głównego wydania Wiadomości! Chcemy w końcu wiedzieć o co w tym cyrku chodzi. Niech się Pan Minister w TV wypowie.
Mazda05:43, 3 lutego 2022
Pani Bianka należy do rozkurzonych a nie do rozkurzajacych. Walczyła o władzę teraz walczy o wszystko. A wszystko może stracić
Modivo18:32, 2 lutego 2022
Pani Bianko do boju.
Proszę to rozkurzyć na cztery wiatry.
Ma Pani poparcie tych, którzy wiedzą gdzie jest środek ciężkości tego meksyku.
Rodak11:58, 2 lutego 2022
Kiedy kończyłem studia na ;Naszej; Podhalance , a byłem pierwszym absolwentem,nie przypuszczałem ,że kiedyś na tej prężnie rozwijającej się Uczelni dojdzie do takiego konfliktu i takiej błazenady.Mieszkam daleko od Polski,ale sercem jestem zawsze w Nowym Targu i w głowie się nie mieści co tam się wyrabia.Świat na to patrzy,pisane są różne prośby opinie i nic to nie da,bo zapomina się o najważniejszym...o studentach którzy muszą przyglądać się temu miernemu widowisku!Zaczęło się od pseudo Rektora Księdza!Jego już nie ma.Następny Rektor odwołany.Ludzie o co tu chodzi?! Czy walka o władzę i prywatne gierki mają przesłaniać najważniejszy cel,Edukację?Według wielu ludzi ,nawet tych postronnych obserwatorów,wszyscy którzy zaangażowali się w ten konflikt przynoszą wstyd Uczelni i naszemu Regionowi Podhala.Wielu nie wie o co tak naprawdę chodzi ,ale jak wrzód nabrzmiał to trzeba go jak najszybciej przeciąć!!!! Teraz będą przepychanki sądowe,prawne.Straszenie, zastraszanie,nieufność wzajemna niechęć i nienawiść.Komu to ma służyć?! Takie polskie Homo Homini Lupus!!! Życzę wszystkim rozsądku,opamiętania i pokory wobec całej społeczności akademickiej i społeczności lokalnej..PODHALAŃSKIEJ.Temat widzę jest nabrzmiały,ale i delikatny,bo w sprawie zabierają głos różne organizacje,tylko jakoś cały czas milczą lokalni posłowie i senator ,którzy zawsze i wszędzie chcą się lansować,a tutaj gdzie temat jest trudny,chowają się zamiast wcielić w rolę negocjatorów.Chciałbym,aby Nasza Uczelnia była chlubą Podhala ,rozpoznawalna przez swoje osiągnięcia edukacyjne i wysoki poziom nauczania.Dzisiaj stała się niestety haniebną areną walki poniżej akademickiego poziomu.Oj po takim samonokaucie długo będzie roznosił się smród co potwierdza fakt że smog i powietrze najgorsze jest w Nowym Targu.
Obserwator08:50, 2 lutego 2022
Wyrzucić kurna wszystkich i ogłosić konkurs ogólnopolski. A dla BGD taczka z felgami. Żenada. Walka o co? Chyba o kasę, bo studentów mają gdzieś.
dr Watson08:29, 2 lutego 2022
"Znam sprawę" - nic dodać, nic ująć! Prawda, która nie może się przebić przez zasieki szubrawców. Fałszerstwo, a tym samym podejrzenie przestępstwa skutecznie zasłania się zarzutami stawianymi wszystkim, którzy znają prawdę. Szkoda, że nie chce się tym zająć Prokuratura weryfikując stan faktyczny i rozstrzygając ten bezprecedensowy spektakl obłudy i zła. Jak widać sam minister Czarnek stał się zakładnikiem politycznym tak zwanego kluczowego planktonu partyjnego (taka układanka: Godlewska > Gut Mostowy > Murdzek > Czarnek), który stawia warunki, kręci własne lody i kreuje równoległą rzeczywistość. Nie dajmy się jednak zwariować. Za chwilę ten domek ze złotych kart rozsypie się w drobny mak.
Aaa08:25, 2 lutego 2022
Zawsze i wszędzie zdrajców i wywrotowców trzeba neutralizować przez zwolnienia ,pani rektor BGD powinna odciąć kontakt tych osób z uczelnią dla uspokojenia sytuacji, ta grupa ludzi zwolnionych cały czas będzie destabilizowała uczelnię.
Te osoby nie mają już nic do powiedzenia, wykazały, że dobro uczelni dla nich nic nie znaczy.
Jeżeli jest prawdą, że zależy im wszystkim na uczelni to powinni zamilknąć i poczekać na wyrok Sądu odnośnie odwołanego rektora Włodarczyka.
Wstążki dwie08:24, 2 lutego 2022
Pani Bianka już kilka razy wylatywała na Podhalance z poszczególnych wydziałów, biblioteki etc. Wyleci też z hukiem ze stołka samozwańczego rektora. Wszyscy jej mają dość bo wprowadza zamęt, chaos i intrygi. Podobny charakter i umiejętności do innej znanej nowotarskiej pańci.
Znam sprawę23:35, 1 lutego 2022
Do Bianki i Włodarczyka. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Prawda zwycięży i odpowiecie przed sądem za to, ale też inne rzeczy dobrze wiecie jakie.
Teofilia22:47, 1 lutego 2022
Skąd oni się wszyscy wzięli? To mają być ludzie autorytetu i pedagodzy? Co rusz to wychodzą smrody tej Sorbony. Prześwietlić ich wszystkich do 5 pokolenia o uczciwość i patriotyzm. Zlikwidować ten nepotyzm i pasożytnictwo na majątku NT. Nie wyrażać się w imieniu społeczności Podhala bo jedna osoba nie może znać wszystkich zdania tam żyjących ludzi. Pokora z dużą buzią nie idzie w parze, ani mądrość przyodzianiem purpury.
Makusia22:46, 1 lutego 2022
Do Bb: Zalecam lewatywę - żal minie. A po za tym wszyscy zdrowi?
Besala22:30, 1 lutego 2022
Dzisiejszy ruch tylko zaognia konflikt i utrudnia podjęcie jakiegokolwiek dialogu. Obie strony nie przejawiają woli na najmniejszy kompromis. Jeżeli ministerstwo będzie konsekwentne, to zapewne uzna dzisiejsze wybory za nieważne i chaos się tylko pogłębi. Trudno jest mówić o standardach akademickich, jest to raczej brutalna walka o władzę. A młodzież patrzy, patrzy, patrzy...
puki22:20, 1 lutego 2022
Cyt: "W konsekwencji, Przewodniczący Komisji Wyborczej nie wygasił mandatów tych członków Kolegium Elektorów, w stosunku do których podjęto nielegalne i nieskuteczne próby rozwiązania z nimi stosunków pracy"
To teraz zwolniona dr Wesołowska, a nie Sąd ocenia z kim skutecznie a z kim nieskutecznie rozwiązano umowy? Ludzie ja nie siedzę w temacie ale obsługuję małą firmę i takie cuda są śmieszne. Dajcie spokój bo tam macie jakieś doktoraty z tych ekonomii czy czegoś a chyba w nowotarskiej podstawówce jest lepszy porządek prawny. No i że nie uznają decyzji ministra to też hicior. Ja też nie uznaję decyzji ministra finansów w sprawie opodatkowania tylko kogo to obchodzi nie płacisz - siedzisz!
Znam sprawę22:18, 1 lutego 2022
Ludzie nie piszczcie głupot skoro nie znacie sprawy. Owszem minister wydał opinię że Bianka ma pełnić funkcje, ale zrobił to na podstawie dokumentów które Bianka mu dostarczyła. Sęk w tym, że są do dokumenty sfałszowane, antydatowane. Zarządzanie wydane przez Włodarczyka dzień po jego odwołaniu (został odwołany 21 grudnia, są dokumenty powstały w Wordzie 22 grudnia są na to dowody) z datą 20 grudnia. To jest przestępstwo. Włodarczyk nie miał prawa wydawać już żadnych zarządem bo był odwołany, a tym bardziej z datą dwa dni wstecz, w którym odwołała z funkcji prorektora ds. Studenckich dr Ziębę i powołał Biankę. I ministerstwo na pewno ma świadomość że dokumenty są antydatowane i nie mają żadnej mocy prawnej, a jednak wydało taką decyzję bo Włodarczyk ma znajomosci. Dlatego właśnie wszystkie zarządzania wydane przez Biankę oraz zwolnienia nie mają żadnej nocy prawnej.
matnia21:20, 1 lutego 2022
Problem w tym, że decyzje min. Czarnka rozjeżdżają się prawnie i nie do końca stanowią ciąg logiczny jakiego należy wymagać od urzędnika państwowego. Nawet rządowego. Nie wiadomo też, czy stwierdzenie o legalności odwołania rek. Włodarczyka przez Kolegium Elektorów było zgodne z prawem, czy też nie? A skoro było, jak sam pierwotnie przyznawał, to z jakich powodów inne działania tych samych elektorów stały się dwa tygodnie później już nielegalnymi? To pierwsza ciekawostka.

Idąc dalej, dlaczego po analizie sprokurowanych przez dr Godlewską dokumentów pan Minister nie przywrócił pana Włodarczyka na stanowisko Rektora? Przecież skoro Kolegium działało nielegalnie i bez podstaw statutowych, to nic nie stało na przeszkodzie by tak zrobić. Jednak z tej opcji nasz bystry Minister nie skorzystał, umocowując w grze osobę o kompletnym braku zaufania wśród pracowników i studentów Uczelni. Osobę o wyjątkowych zdolnościach konfliktowania wspólnoty akademickiej, braku umiejętności zarządczych i merytorycznego doboru kadr. To druga ciekawostka tej ponurej i destrukcyjnej farsy.

Kto zatem stoi za tym wałem? Arytmetyka sejmowa? Ferajna biznesowa? Piwniczni spekulanci? Bierni parlamentarzyści? Zagubiony samorząd? Przecież ani nie prawo, ani nie odpowiedzialność, ani nie profesjonalizm. Może zatem jakąś nowoczesną teorię sprzeczności dałoby się tu przykleić, ale czas kłamstwa i farbowanych gronostajów nie sprzyja filozofii i filozofom. Woli miernoty demolujące naszą rzeczywistość, zamieniając porządek w chaos, demokrację w anarchię i sens w bezsens.
Bb21:08, 1 lutego 2022
Panie prof. Hodorowicz do czego Pan doprowadził i co Pan przez to zyskał?
Jest tylko jedna odpowiedź, doprowadził Pan do wywalania syna i jego żony z uczelni, wraz z osobami które Panu zawierzyły.
Pana autorytet legł w gruzach nie mówiąc o Pana honorze.
Zdaje Pan sobie sprawę, że pozatrzaskiwał Pan sobie drzwi niemal na wszystkich uczelniach, nie mówiąc o Podhalance gdzie będzie Pan traktowanych jak trędowaty, czy tak wyobrażał Pan sobie odejście w stan spoczynku.
Żal patrzeć.
Pablicjo20:23, 1 lutego 2022
Czy to już ostatnie odrodzenie tej Hodorowiczowskiej Hydry?! Czy jeszcze mają jakąś łeb do odcięcia :)
Fanatyk PPUZ19:22, 1 lutego 2022
Ja też nie rozumiem dr Zięby i dr Waśkowskiego.
Po co słaliście pisma do Ministerstwa i jeździliście na spotkania, skoro i tak nie akceptujecie jego decyzji - dostaliście przecież odpowiedź.
Czyli jednak liczycie się z jego decyzją, ale tylko wtedy gdyby była dla Was przychylna a jak się z Wami nie zgadza to robicie wszystko przeciwko prawu i zasłaniacie się decyzją Senatu, Elektorów, nielegalną Komisją Wyborczą czy kogo tam jeszcze macie.
Wy próbujecie na siłę przekonać do siebie społeczeństwo PPUZ i resztę świata.
Samorząd Studencki18:15, 1 lutego 2022
Mamy nadzieję że Pani Profesor wreszcie zaprowadzi porządek na Uczelni.
Pani Godlewska pokazuje na każdym kroku że szanuje prawa, pracowników, studentów.
Biszkopt18:08, 1 lutego 2022
Pani Profesor Anno, duzo sil, cierpliwosci i wytrwalosci!! Prosze nie odpuszczac!!
Michał17:53, 1 lutego 2022
No i super! Bianka nie stoi ponad prawem. Komisja została wybrana w przeciwieństwie do niej.
Rwaćmać17:36, 1 lutego 2022
Knurze alibabo z NT. Spokój na uczelni najważniejszy a nie wasze stanowiska. Razem z był? po BGD szargacie imieniem uczelni. Nie jest to dobre imię bo przez wasze działania zostało mocno nadszarpnięte. Milczeć teraz. Nowy rektor jest gwarancją na wyprowadzenie uczelni na dobrą drogę. A że wasze głowy polecą...trudno. Chwasty trzeba wyrwać z korzeniami, skutecznie tak aby nigdy już nie wyrosły. Pani Rektor trzeba życzyć siły i wytrwałości w pracy na rzecz odnowienia uczelni. Sukcesów !. I niech wszystko na Podhalance dobre się poukłada. Chwasty będą próbować łby wystawiać. Rwać skutecznie. Popiszcie sobie do woli. Poobrażajcie ile dacie rady. Sami zatrujecie się własnym jadem. I dobrze bo nie trzeba będzie brudzić sobie rąk przy pieleniu.
Kuba17:35, 1 lutego 2022
Brawo! Nie dajmy się zastraszyć. Kiedy sąd ujawni na podstawie jakich dokumentów działa Bianka wszystkim jej zwolennikom będzie wstyd.
Olek17:09, 1 lutego 2022
Do "edukator" statut uczelni jest jasny. Włodarczyk i Dzioboń sfałszowali dokumenty i tymi dokumentami posługują się w Ministerstwie.Sprawa jest w prokuraturze. Szkoda że to tak długo trwa bo dla pracowników i studentów to koszmar.
ka17:06, 1 lutego 2022
Nie rozumiem po co słaliście pisma do Ministerstwa i jeździliście na spotkania, /.../
Naprawdę trudne do zrozumienia
fakt16:51, 1 lutego 2022
Po takim numerze, jestem bardzo ciekaw gdzie znajdziecie pracę, nawet nie wezmą szanownych doktorów wraz z profesorem do wojsk terytorialnych.
To są jaja, nie będzie za co kupić jedynie podrapać.
Sąd16:48, 1 lutego 2022
Ciekawe co teraz prawnicy Wojasa i Guta wymyślą.
Adaś16:43, 1 lutego 2022
Apelowałem do /.../ Pani Ani, no nie słuchała. Pani Bianko 7 dyscyplinarka powinna jutro wybrzmieć na łamach p24. Przypomina to sytuacje z okupowania sejmu. /.../ Swoją drogą to pogratulować takiej opozycji - nic nie trzeba robić, z drugiej to współczuć że spod ich skrzydeł ?wyfruwają? potencjalni mgr. To już jest nawet zabawne, Pani Mlekodaj dać im wszystkim tytuły prof. uczelnianych - a niech mają. Estyma uczelni już bardziej nie ucierpi, a jak to będzie wyglądało na uczelnianej stronie. /.../
Knur16:19, 1 lutego 2022
No to poszli po bandzie. Jak można nie uwzględniać decyzji ministra który finansuje Uczelnię?! To jest poszanowanie prawa przez nową panią Rektor. To teraz prof. Mlekodaj będzie podlegać pod Hodorowicza a nie pod ministerstwo? Ale się wygłupiliscie. Dlaczego Mlekodajowa nie chce startować w wyborach zgodnie z nowym kalendarzem wyborczym? Bo będzie musiała odpowiadać na pytania w czasie debaty? Bo stanie w szranki z kimś kto ma doświadczenie w zarządzaniu?!
Skończy się to fatalnie dla wizerunku uczelni już widzę te nagłówki "Anna Mlekodaj rektor wybrana przez odwołanych pracowników walczy z PiSem". Brzmi świetnie w kontekście wnioskowania o dotacje - amatorzy.
edukator16:09, 1 lutego 2022
Taka się nasuwa refleksja: czy nie można,, napisać " statutu uczelni tak , aby każda decyzja, każdy funkcyjny , każdy organ od początku do końca wiedział gdzie jego miejsce w szeregu ? I -co się z tym wiąże -nie było sprzeczności kompetencyjnych. Przykład ,,Naszej PWSZ pokazujejedno: prawo jest tak konstruowane , aby była możliwość podważenia każdej decyzji , aby obalić każdą , ale to każdą wykładnię prawa! ps. górale zawsze mieli tendencje do upraszannia otaczjącego ich świata. Może trzeba statut PWSZ napisać na nowo?
alibaba15:34, 1 lutego 2022
Niebywałe, elektorzy stawiają się ponad prawem, występują przeciwko właścicielowi, jakim jest państwo i reprezentujący go Minister Czarnek w zakresie uczelni państwowej, po trupach do celu, za nic mają prawo pracy, za nic mają prawo własności, Mylą autonomię z działaniem zgodnym z prawem, autonomia uczelni jest ale z bezwzględnym poszanowaniem prawa, a nie prawo dżungli...skoro komisja wyborcza uchyliła kalendarz, to jak mogły się odbyć wybory, chyba spotkanie zwolenników pana H... a nie wybory, i jeszcze głosowali zwolnieni z pracy...przecież to nieważne z mocy statutu, przepisów ogólnych...nie ma żadnego nowego rektora...
Pracownik PPUZ15:26, 1 lutego 2022
Bardzo dobrze.Czas bezprawia i mobbingu niech się skończy.
Olek15:25, 1 lutego 2022
Najlepszy wybór z możliwych. I czas najwyższy na uspokojenie chaosu, który p. Godlewska będzie coraz bardziej pogłębiać. Każdy kto z nią współpracował ma o niej wyrobioną opinię i nie jest to opinia dobra a nawet dostateczna. Pani prof. Mlekodaj żyje Podhalanką, jest osobą odpowiedzialną i kompetentną.
Partyzant15:02, 1 lutego 2022
Pani dr Godlewska nie rozmienia się na "drobne" ;) Kto kumaty, ten wie co ma wiedzieć.
Cała społeczność akademicka i mieszkańcy Podhala14:57, 1 lutego 2022
Gratujemy!!!
i mamy nadzieję, że bezprawie BGD, RW, Mateusza SG oraz reszty świty będzie szybko i dosadnie ukarane
Osiol14:56, 1 lutego 2022
To nie koniec wybory i ich termin ktoś inny miał ustalić.... Więc temat trwa dalej....
A w dniu wyborow żaden z głosujących nie był na l 4 bo to też....
Obserwator14:55, 1 lutego 2022
Grupa Hodorowicza znowu chce przejąć władzę i zniszczyć uczelnie. Musi wkroczyć Minister Czarnek i faktycznie wrzucić buntowików do lochu. A tak poważnie to bardzo współczuję studentom i pracownikom. Panie Ministrze i dr Bianko proszę się nie bać racja jest po Waszej stronie.
spoko14:52, 1 lutego 2022
Oj NT pachniesz brzydko biankową układanką. Czegoś się boisz ? Nowy Rektor uspokoi sytuację na uczelni. O to w pierwszej kolejności trzeba zadbać. A sprawy, których się tak boisz i tak wyjdą na wierzch i będą musiały być odpowiednio załatwione. I będą. Nie boj sa ! Będą !
Grunt to mieć własny świat14:48, 1 lutego 2022
Prokurator będzie miał nowych klientów ...
NT14:32, 1 lutego 2022
Wprost nie do wiary, to już nie przepychanki, to jest po prostu bolszewicki zamach.
Co ta s*** sobie wyobraża, że nie ma na nich prawa?
Stary Hodorowicz z tą kliką przygotował zamach na autonomię Uczelni i obowiązujące jeszcze prawo w Polsce, za chwile ściągnie wojska sowieckie które stoją na granicy Ukrainy.
Natychmiast z tą s*** do lochów, wszystkich uznać za zdrajców i poodbierać tytuły naukowe.
Tego wymaga racja stanu Rzeczpospolitej.
Bakałarz14:15, 1 lutego 2022
No i bardzo dobrze. Uczelnia ma swoja autonomię i nowego rektora. Mam nadzieję, że deklaracja ministra Czarnka o użyciu Policji jest aktualna. W razie oporów samozwańczej PO zostanie usunięta przez Policję. No i koniec problemów Podhalanki.
Studenci14:07, 1 lutego 2022
Gatulujemy Pani Prof. Annie Mlekodaj.
Nie można uginać się pod naciskiem kłamstw i gróźb grupy Godlewskiej.
Mamy nadzieję na spokój na Uczelni.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas