Od wójta zależy czy powstanie chodnik - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 1.872 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 0.684 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 0.468 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
Wiatr: 0.612 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
330 %
Nowy Targ
130 %
Zakopane
80 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 165 | 330 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 65 | 130 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
03.02.2022, 11:03 | czytano: 6188

Od wójta zależy czy powstanie chodnik

Czy w Ostrowsku przy drodze powiatowej powstanie chodnik od szkoły w kierunku kościoła? Nieprędko.

Fot. Robert Miśkowiec
Fot. Robert Miśkowiec
Na wniosek sołtysa Ostrowska sprawę budowy ok. 50-metrowego odcinka chodnika, zasygnalizowała na sesji radna powiatowa Józefa Guziak. Jak mówiła, pierwsza interpelacja w tej sprawie pojawiła się już w 2019 roku. Choć mijają już trzy lata, nic w sprawie budowy chodnika się nie wydarzyło. - Bardzo proszę o informację co do załatwienia tej sprawy celem przekazania jej mieszkańcom Ostrowska - poprosiła.

Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, tłumaczył, że przy tego typu inwestycjach PZD współpracuje z gminami, które wskazują, które inwestycje drogowe na ich terenie są najpilniejsze i które mogą współfinansować. - Ta pomoc finansowa jest o tyle ważna, że na chwilę obecną mamy w trakcie przygotowania kilkadziesiąt dokumentacji projektowych, które są dofinansowane przez gminy. W przypadku gminy Nowy Targ jest analogicznie. W tym roku, jak i poprzednim, nie było deklaracji ze strony wójta, że będzie partycypował w kosztach dokumentacji projektowej, jak i później w kosztach realizacji, dlatego też to zadanie nie znalazło się w budżecie – wyjaśniał dyrektor zarządu dróg.

Dyrektor mówił, że był na miejscu zapoznać się z sytuacją. Jak tłumaczy, największym problemem jest to, że prywatne działki dochodzą do asfaltu. - Musimy mieć więc w tym przypadku decyzję ZRID. A w przypadku ZRID oczekujemy od gminy dofinansowania, bo to są duże pieniądze - wyjaśniał, sugerując, by sołtys i społeczność zwróciła się w tej sprawie do wójta gminy. - Jak wójt zadeklaruje pomoc finansową, to przedstawię sprawę na zarządzie – dodał.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Def11:13, 4 lutego 2022
Lepiej zrobić tor gokartowy i podnieść opłaty. Sami sobie wybraliście.
H2O08:43, 4 lutego 2022
Wójt?! maniak wielkości! Tylko wzruszy ramionami.
Miejscowy20:34, 3 lutego 2022
Przy drodze wojewódzkiej teź miał powstać chodnik ,ale to były tylko obietnice przed wyborami.I tak to trwa od wyborów do wyborów.
POlak13:49, 3 lutego 2022
Teraz ZRID i walka o odszkodowanie za zajętą ziemię, a później jeszcze właściciele będą musieli na swój koszt odśnieżać chodnik. Takie rzeczy tylko w POlsce. Jak chodnik jest gminny to niech go gmina odśnieża za pieniądze z POdatków.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas