Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Jabłonka
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
17°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
8 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
03.02.2022, 16:08 | czytano: 14085

Minister nie uznaje wyborów rektora na "Podhalańskiej"

- Z zaniepokojeniem przyjmuję informacje o próbie przeprowadzenia w dniu 1 lutego 2022 r. wyborów rektora w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, bez dochowania wszystkich obowiązujących standardów i procedur - napisał w liście Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń / arch. Podhale24.pl
1 lutego Kolegium Elektorów PPUZ, które odwołało rektora Roberta Włodarczyka, wybrało dr hab. Annę Mlekodaj na jego miejsce. Wciąż nie wiadomo, czy wybory są zgodne z prawem, bo wcześniej zostały anulowane przez dr Biankę Godlewską-Dzioboń, mająca poparcie ministra edukacji w sporze z przeciwnikami. Pat na uczelni trwa, bowiem dwie różne grupy roszczą sobie prawa do stanowisk i kontynuacji rządów na uczelni.

Dziś uczelnia wystosowała oświadczenie w tek sprawie:

"Minister Edukacji i Nauki dr hab. Przemysław Czarnek wystosował pismo do p.o Rektora dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń oraz Wspólnoty PPUZ w Nowym Targu w odpowiedzi na informację o wyborze Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu w dniu 1 lutego 2022 r., w którym podtrzymał swoje stanowisko z dnia 28 stycznia, dotyczące zainicjowanego w styczniu br. procesu wyborów uzupełniających w Uczelni.

Minister Edukacji i Nauki oświadczył, że przeprowadzone 1 lutego br. wybory nie mogą zostać uznane za skuteczne, jednocześnie zobowiązał p.o. rektora dr Biankę Godlewską-Dzioboń do realizacji działań mających na celu zakończenie trwającego w Uczelni kryzysu oraz doprowadzenie do zorganizowania wyborów rektora Uczelni, w sposób zgodny z obowiązującymi regulacjami i standardami właściwymi dla całej społeczności akademickiej".

Dołączono do niego pismo od ministra Przemysława Czarnka, w którym czytamy m.in., że podtrzymuje on swoje wcześniejsze stanowisko, iż prawidłowo pełniącą obowiązki rektora PPUZ jest dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Minister "z zaniepokojeniem" przyjął informacje o próbie przeprowadzenia w dniu 1 lutego 2022 r. wyborów rektora w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, bez dochowania wszystkich obowiązujących standardów i procedur. "Podejmowane w ostatnich dniach w Uczelni działania mogą być odbierane jako niesprzyjające zakończeniu kryzysu" - podkreślił.

"W ocenie Ministra Edukacji i Nauki organizowanie wyborów rektora w sposób odbiegający od obowiązujących regulacji, w tym uregulowań wewnętrznych Uczelni, przejawiający się w szczególności przez faktyczne uniemożliwienie realizacji przez Radę Uczelni jej ustawowej kompetencji do wskazania kandydata na rektora, nieuzgodnienie kalendarza wyborczego wyborów uzupełniających na rektora z osobą pełniącą obowiązki rektora, tj. dr Bianką Godlewską-Dzioboń, jak również podejmowanie czynności wyborczych przez osoby do tego nieuprawnione, nie może być uznane za skuteczne" - oświadczył.

"W tym stanie rzeczy Minister Edukacji i Nauki nie może przyjąć informacji o wynikach wyborów rektora PPUZ w Nowym Targu, zawartych w uchwale Kolegium Elektorów z dnia 1 lutego 2022 r. w sprawie wyboru Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu na kadencję uzupełniającą 2020–2024. Minister Edukacji i Nauki oczekuje od p.o. rektora Pani dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń realizacji działań mających na celu zakończenie trwającego w Uczelni kryzysu oraz doprowadzenie do zorganizowania wyborów rektora Uczelni, w sposób zgodny z obowiązującymi regulacjami i standardami właściwymi dla całej społeczności akademickiej" - dodał.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Gilgamesz19:54, 5 lutego 2022
@Besala, coś mi się wydaje, że żyjesz w tej swojej demagogicznej bańce uprawiając jakieś pseudo intelektualne pułapki. Jaki koń jest każdy widzi ? kulawy, ślepy, głuchy i ociężały. Cóż zrobić, tak krawiec kraje jako mu materii staje. I nie ma co generalizować kwestii prawa i oceny instytucji, które o przestrzeganiu zasad dbać powinny, a samą praworządność obroni się sama w odniesieniu do faktów. Do tych, które miały też miejsce na PPUZ.

Czy według Ciebie:

1. Odwołanie pana Włodarczyka przez Kolegium Elektorów (21 na 22 głosów) było formą anarchii, zamachu, hucpy, przekroczenia kompetencji czy może braku umocowań statutowych? Rozstrzygnięcie tej kluczowej kwestii wcale nie aż trudne jak próbuje się propagandowo ją zmanipulować. To po pierwsze. Po drugie, może obecne tymczasowe władze, działające wyłącznie z umocowania i arbitralnej decyzji ministra Czarnka podałaby opinii publicznej, w którym momencie, i przy jakim artykule naruszono regulacje Statutu, przepisów Ustawy o SW, czy jak to górnolotnie napisałeś Konstytucji?

2. Czy powołanie na stanowisko prorektora ds. studenckich i kształcenia pani Godlewskiej przez odwołanego dzień wcześniej pana Włodarczyka jest aktem specyficznie rozumianej praworządności w myśl zasady, że być może w krajach wyznających wartości europejskie prawo nie działa wstecz, ale u nas i owszem? W dodatku w pominięciu kluczowych dla Uczelni organów? A może to tylko nowa standaryzacja zdeprawowanej władzy?

3. Czy próba dyskredytowania członków Kolegium Elektorskiego i Senatu przez pana Włodarczyka, nie będącego już Rektorem, a później przez powołaną w bardzo niejasnych okolicznościach panią Godlewską, w pominięciu Rady Uczelni, Kolegium Elektorów i Senatu można przyjąć za działania lega artis? To już anarchia? I czy musi to stwierdzić Sąd? Kompletna aberracja.

4. Czy szereg uchybień poza proceduralnych i zmian strukturalnych w pominięciu wciąż legalnie działających organów Uczelni (powoływanych na całą kadencję) dokonywanych przez panią Godlewską w trybie bez trybu jest aktem autodestrukcji czy może bezpardonowym skokiem na władzę?

Nie szukajmy więc odpowiedzi za horyzontem kiedy prawda wyje i ryczy tuż za ścianą.
Wara z Podhala15:04, 5 lutego 2022
Pawle, Robercie, Pawle, Marcinie z UEK darujcie sobie te wasze durne komentarze. Bianeczka *** niech czyta, że NIKT tu jej nie chce. Nie ma ludzi na uczelni którzy są za nią, albo zastrasza albo mobbinguje (jak już wiecie była sprawa w sądzie). A studenci jej wręcz nie znoszą. Popytajcie- mogą potwierdzić, że nie prowadziła swoich zajęć, za co należy się jej dyscyplinarka!
Więc nie brońcie jej tak panowie. Wiemy, że za tym wszystkim stoi kasa i to Was najbardziej boli. Bianeczki również nie trawicie, ale póki co musicie. Stołki ważniejsze niż honor!
WARA z Podhala!!!
z uczelni10:38, 5 lutego 2022
Takie idioctwa wypisujecie, że czytać nie można.
Pani rektor BGD proszę robić swoje i nie czytać tego hejtu, prawo jest po pani stronie, cała uczelnia jest również po pani stronie oraz wszystkie organy Państwowe, Prokuratura, Ministerstwo oraz inne instytucje nie dlatego, że panią lubią tylko dlatego, że znają obowiązujące prawo i je szanują nie mając nic pani do zarzucenia.
Szanowna Pani Rektor, dziękujemy Panu Bogu i modlimy się za panią, do Boga, że taka osoba jak pani została zesłana w odpowiednim czasie na naszą Uczelnie i Pan Bóg dał pani tyle sił do odparcia tego haniebnego ataku na wartości naszej uczelni jak również na pani osobę.
Biba10:06, 5 lutego 2022
Ho, ho, ho...kibic powinien wiedzieć że ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Wszystko przed nami, wyjdzie też na jaw pewnie ta łaskawość i dobre serce, ubaw będzie po pachy.
Student01:53, 5 lutego 2022
Niech minister Czarnek odkmini sie od Nowego Targu.Juz narobil takiego bigosu w calym szkolnictwie, ze dwa nastepne pokolenia beda cierpiec...
Kibic BGD23:24, 4 lutego 2022
A ja rektora Włodarczyka szanuję. Jacy zamachowcy taki zamach. Załatwili Was z Bianka na cacy a wy brniecie z tej równi pochyłej. Pozostaje wam się przebranżowić albo wrócić, przeprosić i ustalić kompromis, zrezygnować z usług Stanisława i będzie dobrze bo Rektor Włodarczyk, łaskawy jest i cierpliwy, nie unosi się pycha, nie dopuszcza się bezwstydu...:)
Prawda wyjdzie na jaw18:49, 4 lutego 2022
grupa *** pod przewodnictwem Włodarczyka, z marionetką Banieczką miesza w strukturze uczelni oraz elektorów i senatów mimo że Przemo napisał że nie wolno. Proszę zajrzeć na BIP PPUZ, knują i knują by zakryć przekręty.
"Oby ich Bóg poskromić raczył... i mocą Bożą stać do piekieł"
pomyśl zanim coś chlapniesz17:13, 4 lutego 2022
Jedynym rozwiązaniem logicznym jest Panie Ministrze rozwiązanie tej "uczelni" , bo oni się nigdy nie dogadają i ten smród będzie się ciągnął za ministerstwem jeszcze bardzo długo . Będą psuć opinię nie tylko sobie , ale także i ministrowi i urzędowi .Uczelnia winna uczyć , a nie rozgrywać się wzajemnie . Jaki przykład dają ci "naukowcy " z Bożej łaski ? Jaka "uczelnia" tacy "naukowcy" Rektor Hodorowicz dopóki był w ucvzelni , to trzymał to towarzystwo .. , a od czasu jak poszedł do POlityki , tak jakby piorun strzelił w te mury, dosłownie .
Besala16:29, 4 lutego 2022
@Gilgamesz
Jeżeli sąd lub prokurator podejmują decyzje zgodne z naszym oczekiwaniem - to są niezawisłe, jeżeli inne, to upolitycznione lub przekupione. Z taką logiką nie warto dyskutować. Jeżeli samorządy wspierały uczelnię na początku jej istnienia, to mają prawo współdecydować o jej funkcjonowaniu? Państwowa to: "nie mniej, nie więcej tylko Twoja, moja, Pana, Pani współwłasność" Niby racja, ale to prawda bardzo ogólna i populistyczna. Państwowa to taka, nad którą kontrolę, w naszym imieniu, pełni minister i taka, która jest opłacana z państwowych, czyli naszych pieniędzy. Autonomia nie oznacza prawa do anarchii. Uczelnia jest autonomiczna, ale nie może działać w sprzeczności z konstytucją, z ustawami i własnym statutem.
Gilgamesz14:49, 4 lutego 2022
@ Besala - problem w tym, że aby stwierdzić czy coś jest pomówieniem czy też nie, wymagana jest ocena właśnie Prokuratury, która przestępstwa winna badać z urzędu po zawiadomieniu. Zawiadomienie było? Było. Chyba w grudniu. Reakcja żadna, czeski film albo losy Josefa K. ze słynnego "Procesu" Kafki. Ot, odpowiedź bez odpowiedzi.

Inna sprawa to sama autonomia i musisz być tutaj konsekwentny, bo albo ją przyjmujesz, albo używasz tej właściwości tylko wtedy kiedy Ci wygodniej. Pismo ministra Czarnka jest tego najlepszym przykładem. Kolegium Elektorów miało prawo odwołać rektora Włodarczyka, ale już nie miało prawa jako organ PPUZ stanowić o wyborze prorektora. Rewelacja. Musiał za nich zadecydować sam minister, który właśnie w tej kwestii nie posiada żadnych kompetencji ani uprawnień. Nie wiem też jak interpretujesz słowo "państwowa", ale na pewno to nie oznacza własności takiego czy innego urzędnika rządowego. Komuna już była. Teraz co prawda socjaliści spod znaku dobrej zmiany uprawiają ten chocholi taniec nad demokratyczną trumną, ale na miły Bóg trzeba wymagać od nich choć odrobiny logiki i przyzwoitości.

"Państwowa" to nie mniej, nie więcej tylko Twoja, moja, Pana, Pani współwłasność. Warto zatem to zrozumieć i uszanować ową autonomiczność zapisaną w Ustawie o SW (Art. 3. 1. Podstawą systemu szkolnictwa wyższego i nauki jest wolność nauczania, twórczości artystycznej, badań naukowych i ogłaszania ich wyników oraz autonomia uczelni). Łatwiej pewnie nie będzie lecz jest nadzieja, że przynajmniej normalniej.

I jeszcze o tych samorządach - o ile mnie pamięć nie myli, to wszystkie podhalańskie samorządy włożyły trochę grosza w budowę uczelni i chyba wspierają ją finansowo do tej pory. Z tego powodu ma mocną legitymację by przedstawiać swoje stanowisko i próbować ten kryzys przełamać. A Ty przestań tę chorą rzeczywistość relatywizować i odnosić się do wątpliwości, które wcale nimi nie muszą być. Nie można być trochę w ciąży, a trochę nie. I nie ma różnicy czy został ukradziony w sklepie batonik, czy z garażu sąsiada zwiną Lexusa. W jednym i drugim przypadku złodziej zostaje złodziejem nawet bez wyroku sądowego.
Znam sprawę13:46, 4 lutego 2022
Do Kokoszków? Niby jak został potraktowany Włodarczyk? Został odwołany zgodnie z prawem przez Kolegium Elektorów i to nie jak jednogłośnie. I nie wydarzyło się to od tak z byle powodu. Zostały odkryte poważne nieprawidłowości finansowe na uczelni i to było powodem. Teraz wraz z BGD próbują zamieść wszystko pod dywan, ale prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw nie mam wątpliwości. Za to i później fałszowanie dokumentów i siłowe przejęcie rektoratu choć nie mają do tego prawa odpowiedzą.
Matysek11:53, 4 lutego 2022
Dlaczego minister Czarnek nie przywróci na dawne stanowisko rektora Roberta Włodarczyka? Wydaje mi się że może to zrobić też jednym pismem. Czym spowodowana jest zwłoka?
Besala11:42, 4 lutego 2022
Zadziwiają apele do samorządowców i parlamentarzystów. PPUZ jest uczelnią państwową i, jak wszystkie szkoły wyższe, ma jasno określoną autonomię. Jeżeli konfliktu nie można rozwiązać między ministerstwem a uczelnią zawsze można odwołać się do sądu. Jeżeli podejrzewa się kogokolwiek o popełnienie przestępstwa, należy to zgłosić do prokuratury. Powtarzanie publiczne oskarżeń nie potwierdzonych sądownie jest pomówieniem. Samorządowcy lub parlamentarzyści mogą jedynie wystąpić w roli negocjatorów, ale żadna ze stron konfliktu ani nie jest gotowa na negocjacje, ani ich nie oczekuje.
olunio10:59, 4 lutego 2022
Oli Oli coś cię boli ? Prokuratura wcześniej czy później będzie musiała sprawą się zająć. Pożyjemy, zobaczymy.
NT10:52, 4 lutego 2022
Cieszymy się, że u pani rektor dr Bianki Godlewskiej Dzioboń jest jeszcze piękny uśmiech, mimo tego piekła co zostało jej zgotowano.
Osoby nie będące ślepcami widzą do czego grupa buntowników chciała doprowadzić. Bronić uczelni do ostatniego tchu, nie pozwolić rozkraść uczelni, ani jego majątku ponieważ to jest dobro całej społeczności akademickiej oraz całego Podhala.
Oj! Są osoby którym pani sromotnie pokrzyżowała plany, już witali się z gąską i przeliczali 12 do 13 tyś za metr. Widoki piękne, całe góry widać.
róbcie tak dalej10:10, 4 lutego 2022
Po pierwsze, to PiS już sobie na Podhalu posprzątał przy kolejnych wyborach. Po drugie, dlaczego jeszcze Prokuratura nie zajęła się tą sprawą. Po trzecie, gdzie są podhalańscy parlamentarzyści, też popierają kłamstwa i oszustwa poprzednich rektorów i tej samozwańczej Blanki.
Znam sprawę09:37, 4 lutego 2022
Minister przyczynia się do łamania prawa, ale to przecież teraz norma w Polsce. Takie obyczaje schodzą na coraz niższe szczeble. Gdzie prokuratura i sądy w tej sprawie ?! Wszystkie zarządzenia oraz zwolnienia które wydaje BGD nie mają żadnej mocy ani skutków prawnych. Pełni stanowisko nielegalnie.
Matysek09:28, 4 lutego 2022
Alibabo Emilu wraz ze swoim osłem: chyba nadchodzi czas abyś zaczął czyścić kopyta swojemu osiołkowi przed ewakuacją z uczelni. I prawda cię chyba nie wyzwoli?
Oli08:33, 4 lutego 2022
Już tego jazgotu zwolenników bezprawia nie można słuchać.
Jeżeli macie dowody na jakieś bezprawne działanie pani rektor dr.Bianki Godlewskiej Dzioboń to ustawcie się w kolejce do prokuratury i złóżcie doniesienie.
Jak wam nie podoba się Pan Minister Czrnek to zawsze można ruszyć na Warszawę.
Przed wyjazdem zwróćcie się do pani Zięby, żeby uszyła flagi, najlepiej z symbolem pirata z zasłoniętym okiem, nie zapomnijcie zamówić szabelki najlepiej drewniane o tempym ostrzu.
Bym zapomniał, nie zapomnieć na czele waszej bohaterskiej grupki posadzić naukowca na kasztankę i wio do przodu.
Zwycięstwo gwarantowane.
dwa08:17, 4 lutego 2022
Czarnek prywatnie może uznawać albo nie uznawać wyników wyborów na uczelni. Jako minister zgodnie z prawem został powiadomiony o wyborze rektora i to jako minister już do wiadomości przyjąć musi. Jeżeli widzi0 jakieś nieprawidłowości niech odda sprawę do prokuratury.
picador08:12, 4 lutego 2022
Pismo Czarnka do Godlewskiej i zapewne pisemne prośby Godlewskiej do Czarnka, albo prokurowane pisma z gotową odpowiedzią są tak dalekie od logiki i prawdy, że nawet potencjalny nieuk po szkole podstawowej poczuje jak buja się ten ich konik na biegunach napędzany fałszem, obłudą i krętactwem. Najgorsze, że wszyscy stoją z boku i przyglądają się temu gorszącemu festiwalowi oszczerstw rujnujących dokonania dwudziestolecia Uczelni i niszczenia ludzi, którzy stanowią jej naturalne zaplecze dydaktyczne. Jak duet pani Godlewskiej i pana Czarnka i inni aktorzy tła pociągający za ich sznurki tego nie rozumieją to może niech zajmą się występami cyrkowymi i wyciągają te swoje króliki z kapelusza ku uciesze oklaskującej gawiedzi. Może w tej misji sprawdza się lepiej? Bo w zarządzaniu to raczej lipa i muł rzeczny. Co widać, słychać i czuć.
Kokoszkow06:28, 4 lutego 2022
Co słabsi intelektualnie uczepili się antydatowania dokumentu i widza w tym wydarzenie godne zainteresowana prokuratury. Nie widza natomiast w jaki sposób został potraktowany rektor Włodarczyk? Jak prostacko i bez szansy na wytlumaczenie został wyrzucony z uczelni? Odwołanie rektora to procedura wymagająca pewnych krokow a nie siłowe zajęcie rektoratu i oswiadczenie ?teraz k? my?.
marysia06:06, 4 lutego 2022
jabcoń kaclerzem?????????? Od środowiska na kanclerza? i tutaj jest swój swojego
Rodak02:48, 4 lutego 2022
Ludzie! Przecież Prokuratura jest Ziobry.Ziobro paktuje z PISEM .PIS musi paktować z Ziobrą bo straci większość.Minister Czarnek jest ważną postacią PISU.Dając zielone światło Pani Dzioboń ,Minister Czarnek nie jest taki głupi i wie że Prokuratura tu nic nie zrobi.Samorządowcy wolą nie zabierać głosu bo sami nie wiedzą za kim optować.Wolą zasłaniać się autonomią Uczelni i nie wtrącać się.Posłowie i Senator nie odzywają się bo im niezręcznie.Sami są blisko Zwiąku Podhalan lub są jego członkami.Związek Podhalan zawsze sympatyzował z PISEM a tutaj proszę,zarówno w Polsce jak i w Ameryce opowiadają się za autonomicznymi buntownikami którzy jak widać zwolennikami PISU akurat nie są.Zaprzeczają więc swoim mentorom.Ludzie!!! To taki podhalański NIEŁAD.To dopiero początek tej wstydliwej i upokorzającej awantury.Chcę żeby było dobrze ale już sam nie wiem o co tutaj chodzi?Po co to było !!!Upokorzenie na cały Świat.Panie Hodorowicz...Góralu czy Ci nie żal?????
człek dawnego wychowania22:42, 3 lutego 2022
czy minister w końcu przestanie udawać że nic nie wie o fałszowanych i antydatowanych papierach ? za uszy do tablicy i linijką po łapach a potem do kozy -tych co krętaczą
student21:10, 3 lutego 2022
Z uwagi na swoje siwe włosy przeżyłem już tyle głupich i niepoważnych decyzji ministerialnych, że piekła by zabrakło, gdybyśmy chceli je wszystkie tam pomieścić. Dlatego jeden papier faceta o średniej reputacji i wiarygodności społecznej oraz pewnej pani, zupełnie bez szacunku wspólnoty akademickiej i pokrętnej karierze nie mogą stać na straży prawdy, autonomii i prawa. Trzeba to zakończyć, bo wszystko zrujnują w imię swoich interesów.
Dxcd21:10, 3 lutego 2022
A ja się cieszę że Darek Jabcoń został kanclerzem- powodzenia Darku z Twoimi umiejętnosciam? to naprawdę najlepszy wybór na finansach to Ty się znasz...
Pif Szeryf Paf21:00, 3 lutego 2022
A trzeba tylko zbadać jeden papier. Albo jeden zapis na serwerze uczelni. O którym wie i Włodarczyk, i Godlewska, i mam nadzieję, że w końcu zechce dowiedzieć się Prokuratura. Cała reszta jest ponurą konsekwencją i politycznym zamiataniem przez Czarnka tego śmierdzącego łajna.
asz20:54, 3 lutego 2022
sprawa jest wybitnie prosta.. antydatowane dokumenty i tyle.
Ness20:51, 3 lutego 2022
To brzmi jak jakaś zmowa, a nawet układ zamknięty. Zorganizowana grupa przestępcza, czy co? Czy wszyscy już nie potrafimy oddzielić prawdy od fałszu, nikczemności od szlachetności, uczciwości od przekrętu? Czy do tego potrzebny jest świstek bzdur podpisany przez ministra? Czy prokuratura potrafi z urzędu zbadać tylko kradzież batonika? Obłęd i bezwład. Nie wiem czy można jeszcze bardziej zgnoić Państwo...
the wall20:27, 3 lutego 2022
Panie ministrze Czarnek, zamiast tych retorycznych piruetów i udowadniania legalności nielegalnych władz o twarzy Bianki Godlewskiej Dzioboń, niech Pan będzie konsekwentny w swojej analizie i przywróci w obowiązkach odwołanego rektora Włodarczyka... Jakiś problem? No to już Pan jest w domu. Podtrzymuje Pan tę farsę nadużywając kompetencji, których w tej konkretnej sprawie Pan w ogóle nie ma. I to jest istota tego nonsensu.
Emil19:47, 3 lutego 2022
Pani rektor BGD uczelnia jest z panią, to co wypisuje garstka nieudaczników to żenada.
Proszę jeszcze wytrzymać a będzie dobrze, czyścić, czyścić i jeszcze raz czyścić.
Pytam19:23, 3 lutego 2022
Minister powinien milczeć do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę. Chodzi o to czy legalnie ( z tym faktem minister oficjalnie się zgodził)odwołany poprzedni rektor mógł zwolnić osobę, która od tego czasu miała pełnić obowiązki rektora. I czy mógł odwołany rektor powołać inną panią na stanowisko p.o rektora. Prokurator powinien sprawdzić czy przypadkiem nie zostało popełnione przestępstwo. Antydatowanie pism jest bowiem zwykłym fałszerstwem. Dziwię się reakcji ministra. A patrząc na problem całkowicie z boku zastanawiam się jakie siły tutaj działają ?. Pisma pani Godlewskiej Dzioboń jakoś dziwnie szybko znajdują odpowiedź i to wybitnie ją satysfakcjonującą. Jaka w sprawie jest rola lokalnych polityków ?. Jaka rola przypisana w tej sprawie została parlamentarzystom ?.Jaka jest rola czołowego biznesmena nowotarskiego z uczelnią związanego ? Jakie siły I dlaczego działają tak aby ekipa odwołanego (jak minister stwierdził) legalnie byłego rektora na uczelni została ?.Co to są za siły i co chcą osiągnąć ?. Kiedyś zapewne się dowiemy.Pewne jest to, że celem działań nie jest uspokojenie i rozwiązanie sytuacji. Co jest celem ???
alibaba19:19, 3 lutego 2022
Stanisław H...poległ, przyszła kryska na matyska, czym kto wojuje, od tego ginie...prawda wyszła na wierzch, brawo brawo tak dalej trzymać dr BGD i będzie na tej uczelni wreszcie normalność i rozwój. Jak nie wstyd występować przeciwko Ministrowi, który daje chleb, gdzie ten honor...???
Osiol19:14, 3 lutego 2022
No cóż teraz to już koniec,, dobra zmiana''popiera panią p. o
Wypada grupie nie umiejącej przejąć władzy złożyć dymisję wypowiedzenie zmienić firmę
Nie jesteście profesjonalistami doprowadziliście do kolejnego,, powstania' ' jak w historii Polski zakończonego sromotna porażką dobrze ze studentów nie wciagaliscie w to wy zostaniecie wyrzuceni a oni by zostali porzuceni i wykorzystani.
Poszukajcie czegoś zapomnianego znajdującego się głęboko to się nazywa odwaga cywilna
Nowotarżanka19:08, 3 lutego 2022
Popieram Stasia i Gdzie prokurator. To jest po prostu państwo w państwie. Wielki wstyd, że Pani Bianka nie ma godności. Nikt jej tu nie chce. Przynosi wstyd naszemu miastu. Dzięki niej miasto ma najgorsze notowania i jest na językach ludzkich a szczególnie uczelnia. Nawet górale poza granicami państwa mówia, że na uczelni jest wielki bałagan przez Panią B. Ale ona jest rządna władzy.
Samorządy z Podhala, gdzie jesteście!!!?18:53, 3 lutego 2022
Podhalanka powstała m.in. dzięki jednomyślności o jej powołaniu wszystkich samorządów z Podhala. Jedynie Waksmundzki z Powiatu Nowotarskiego zabrał głos w sprawie PPWSZ, a gdzie reszta? Gdzie jest Piotr Bąk z Powiatu Tatrzańskiego, gdzie jest Watycha z Miasta Nowy Targ./.../ Wasze milczenie jest przyzwoleniem na to co się dzieje i każdy z Was zna BGD i wiecie czym "pachnie" współpraca a nią....
J2318:40, 3 lutego 2022
Rozgonić to towarzystwo.
Obserwer18:39, 3 lutego 2022
To jest potworny wstyd dla wszystkich na tzw.obecnie ,,uczelni,,
STAŚ18:05, 3 lutego 2022
Masło, masło, masło.
Co z tego wiem ?!! Jeszcze czegoś podobnego nie było, nawet w przedszkolu Miku-fiku ! Tam pada słowo, ty jesteś wodzem, i po zawodach !
Gdzie prokuratura17:02, 3 lutego 2022
Czy to jest normalne? Czy sz.p.Czarnek jest normalny? Czy ktoś może w końcu przerwać to ciągnące się i rozprzestrzeniające z zawrotną szybkością kłamstwo przez Bdg?
Antypis16:38, 3 lutego 2022
Samo nazwisko i podpis pod tą opinią sprawia, że jestem przekonany o ważności tych wyborów. Pani dr Mlekodaj szczerze gratuluję.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas