Radni o gali MMA w Nowym Targu: "Jednogłośnie jesteśmy za" - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Jabłonka
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
08.03.2022, 20:54 | czytano: 6499

Radni o gali MMA w Nowym Targu: "Jednogłośnie jesteśmy za"

NOWY TARG. Podczas dzisiejszego posiedzenia miejskiej Komisji sportu, turystyki i promocji - radni omawiali kwestię współorganizacji gali sportów walki. Nikt nie podważył sensu przygotowania imprezy, ani nie zakwestionował wagi wydarzenia - w kontekście promocji Nowego Targu. Galę MMA zaplanowano na 10 czerwca.

Spotkanie Komisji sportu, turystyki i promocji. Część radnych brała udział w posiedzeniu
Spotkanie Komisji sportu, turystyki i promocji. Część radnych brała udział w posiedzeniu "zdalnie"
To sport, a nie "mordobicie"

Wprowadzenie do tematu dokonał prezes Nowotarskiego Klubu Sportów Walki. - MMA to przede wszystkim sport - wbrew temu co się utarło, że to za przeproszeniem "zwykłe mordobicie". To sport i to bardzo wymagający, łączący pracę nad cechami motorycznymi, nad wytrzymałością, szybkością i gibkością. Łączy walkę w stójce, zapasy brazylijskie, walke w parterze. Sporty walki bardzo dynamicznie rozwijają się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mają ogrom fanów. Mamy w klubie coraz więcej młodzieży, chcemy promować ten sport, miasto i infrastrukturę, która się rozwija. Będziemy mogli nadal organizować obozy szkoleniowe. W Polsce są trzy federacje i wszystkie organizowane przez nie walki - mają olbrzymią oglądalność. Nasz zawodnik - Łukasz Brzeski wywalczył kontrakt z największą federacją MMA na świecie - UFC i ma zakontraktowane 4 walki. To sukces. Chcemy rozwijać to jeszcze mocniej, dlatego wspólnie z methmakerem Babilon MMA Arturem Gwoździem, który jest również właścicielem grupy managerskiej Artnox Fight Sport. postanowiliśmy zorganizować takie wydarzenie w Nowym Targu. Dzięki temu będziemy mogli pokazać nie tylko gwiazdy, ale i młodszych zawodników. To przywilej dla miasta-współorganizatora - mówił Wojciech Hoły.

Impreza odbędzie się 10 czerwca.

Reklama w mediach ogólnopolskich

- Za tym stoi Polsat, co oznacza trzy godziny transmisji, do tego trailery i materiały promujące zawodników. Chcielibyśmy to zorganizować w Nowym Targu i państwo z Urzędu wyrazili zainteresowanie. Ale wiadomo - to są koszty. Cała produkcja to ok. 400 tys zł. Federacja potrzebuje 1/4 tych środków, resztę pokryją stali sponsorzy. To promocja nie tylko dla klubu, ale i dla Miasta - przekonywał trener Hoły.

Jak dodał - zaproponowano trzy miejsca organizacji turnieju. "Arenę" przy ul. Wojska Polskiego, halę sportową na Niwie oraz Miejską Halę Lodową. - Polsat zainteresował się halą lodową. Można to wykorzystać do promocji hokeja. Telewizja oferuje nam trzy kanały polsatowskie. Poza tym takie gale to imprezy cykliczne i "wracają" do miast, gdzie już były organizowane. To super promocja i super impreza, ściągnie mnóstwo publiczności z okolicznych miast i wiosek - przekonywał Wojciech Hoły.

- Informacja o samej gali pojawi się nie tylko Polsacie, ale i na Wirtualnej Polsce oraz w Super Expressie. To także materiały i zapowiedzi w wiadomościach sportowych na głównym kanale, transmisja z gali, z ważenia i cała ta otoczka informacyjna. Takie wydarzenia mają średnią oglądalność od 300 do 500 tys. Logo i nazwa miasta będzie na ściance, na ringu - wtórował mu Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu Sportu nowotarskiego UM.

Są pierwsi sponsorzy

Radni dopytywali o kwotę, jakiej organizatorzy oczekują od Miasta. Powtórzono, że chodzi o 50 tysięcy zł. Kolejne 50 tysięcy ma pochodzić od sponsorów. Padły nawet pierwsze nazwiska osób, które zdecydowały się wesprzeć finansowo imprezę.

W dyskusji uczestniczył dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa, który przypomniał, że jednostka będzie stroną w umowie z federacją i - m.in. udostępni organizatorom obiekty KS Gorce.

- Ta impreza przyniesie większy efekt promocyjny, niż projekt z telewizją Travel - zauważył Bartłomiej Garbacz. - Ściągniecie tak dużej imprezy do Nowego Targu jest potrzebne. Wspominam galę sprzed kilku lat zorganizowaną w MHL - mam bardzo dobre wrażenia. Jestem za tym, żeby to zorganizować i promować Nowy Targ - podsumował radny.

Ewa Garbacz pytała o ceny biletów i czy "gala może na siebie zarobić". W odpowiedzi pało, że "cały zarobek jest dla federacji", a ceny biletów będą na tyle niskie, by były dostępne dla szerokiego grona osób, dzięki widownia będzie zapełniona.

Entuzjazm tłumił nieco dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. - My dysponujemy obiektem, który przekazujemy organizatorom na trzy dni i to federacja odpowiada za wszystko. Dla nas koszty określone będą w umowie. Liczę, że skończy się to na tych 50 tysiącach, ale nie mamy tego na papierze. Może się zdarzyć, że trzeba będzie dokonać potem przesunięć w budżecie, żeby wszystko się zgadzało - mówił ostrożnie Łapsa.

- Zdobyliśmy już 10 tysięcy zł i przekazaliśmy je do "puli miasta". To jest wkład od klubu, żeby pokazać, że zależy nam na promocji i sportu i miasta - dodał Wojciech Hoły.

Radni są "za"

- Lubię oglądać gale sportów walki - wyznał Marek Mozdyniewicz. - Są świetnie zorganizowane, to dobry sposób na reklamowanie Nowego Targu. Gdybyśmy chcieli w tej cenie kupić reklamę w telewizji to liczona by była w sekundach, czy minutach.. Powinniśmy na to przystać i zorganizować galę MMA. Planujemy budowę dużej hali widowiskowo-sportowe. Musimy się nauczyć organizować duże wydarzenia sportowe. Hali jeszcze nie ma, ale możemy się organizacyjnie już przygotować - argumentował radny.

- Też uważam, że gala powinna się u nas odbyć. Ale mam pytanie - skąd weźmiemy na to środki w budżecie? Skąd będą przesunięte - pytał Artur Kret. Na pytanie radnego odpowiedzieć ma skarbnik, którego nie było na dzisiejszej komisji.

- Jednogłośnie jesteśmy za tym, żeby ta impreza została zorganizowana. Dołączamy się do próśb do sponsorów o wsparcie finansowe gali - podsumowała przewodnicząca komisji Katarzyna Wójcik.

Ostateczna decyzja o przekazaniu 50 tysięcy z budżetu miasta zapadnie podczas poniedziałkowej sesji.

not. SPalka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Kibic05:37, 11 marca 2022
Znakomity pomysł, wielki plus, że cos nowego a w dodatku przyciągnie uwage ogromnej ilości osób, uwzględniając że to Nowy Targ :D Brawo!
Do Gonzo21:30, 10 marca 2022
Malutki klubik ale z większymi sukcesami niż hokej. Czy jakaś tv przyjechała do NT nagrywać program o naszych hokeistach w najlepszym czasie antenowym hmmm nie sądzę? Czy macie aktualnych Mistrzów Świata i Europy hmmm nie wydaje mi się, czy korys zawodnik z NT dostał się do NHL? chyba tez nie? w NKSW mamy Mistrzów Świata, Europy i zawodnika który dostał się do UFC wiec, ze tak powiem jest o nas głośno i sukcesów hokej może nam aktualnie pozazdrościć. Dziękuję za uwgę.
Gonzo15:53, 10 marca 2022
Miasto nie ma pieniędzy na hokej i utrzymanie ścieżek rowerowych a znajdzie pieniądze na widzimisie malutkiego klubu, do którego uczęszcza maks 100 osób? Ciekawe!
Zarząd NKSW15:49, 10 marca 2022
Moi kochani współmieszkańcy. Po raz kolejny dziękujemy za zainteresowanie i liczne komentarze. Myślę,że jedna kwestia jest istotna.Pieniążki z miasta przeznaczone na to wydarzenie to przede wszystkim malutka część kosztów kolejne zdobywamy my jako klub a 3/4 pokrywa organizator. Ponadto środki te i tak poszłyby na promocje miasta i sport więc niestety budek lęgowych i innych dziwnych pomysłów nie zrealizowano by z nich. Pozdrawiam serdecznie
KIBIC10:41, 10 marca 2022
SUPER! Już nie mogę się doczekać tej fantastycznej imprezy! Brawo Radni!Brawo Nowy Targ!
A w kwestii lokalizacji imprezy - tylko szkoła na Niwie lub Metalka! Lodowisko w obecnym stanie wizualno-technicznym z całą pewnością nie jest najlepszą wizytówką miasta!
WIKI10:36, 10 marca 2022
Do radnego Artura KRET
Myślę, że nie trzeba martwić się o "przesunięcie" funduszy na Galę MMA. W ciągu ostatnich 2 lat z powodu pandemii nie odbyło się w mieście wiele imprez i wydarzeń o różnym charakterze, więc są spore oszczędności w tym zakresie. Myślę, że jako radny powinien pan o tym wiedzieć.
c09:28, 10 marca 2022
Nie interesuje was, nie oglądacie, proste.
Mnie nie interesują "budki lęgowe dla ptaków"
KSW09:19, 10 marca 2022
Widać że radni są oderwani od rzeczywistości. Wszyscy głosujący za mordobiciem są do wymiany. Zapamiętamy przy wyborach. Prosimy o głosowanie imienne i podanie do publicznej wiadomości wszystkich nazwisk radnych głosujących za tym niepotrzebnym i niezręcznym wydarzeniem
Anna07:28, 10 marca 2022
Nie czas na takie imprezy ....
Nie Zainteresowana20:18, 9 marca 2022
Moja rodzina i znajomi nie są zainteresowani takimi wydarzeniami. Dołączam się do mieszkańców nazywających to MORDOBICIEM. Nie jest to atrakcyjne wydarzenie. Proszę posprzątać miasto i zadbać o więcej BUDEK LĘGOWYCH dla ptaków na wiosnę !
spostrzegawczy20:17, 9 marca 2022
50 tysięcy!!!!!!
Rafal7418:51, 9 marca 2022
Organizacja gali na Lodowisku? Panowie chyba nie zabrali tam przedstawicieli polsatu. Pomijajac oplakany stan hali. Akustyka tego miejsca w zyciu nie pozwoli na organizacje takiej gali. Najpierw trzeba by zainwestowac 100 tysiecy w remont hali zeby przystosowac ja technicznie do wymogow takiego przedsiewziecia. Zenada. Organizatorzy bez pojecia i jeszcze probuja wyciagnac pieniadze z UM.
mieszkanka NT14:22, 9 marca 2022
Mnie,jako mieszkanki tego miasta nie interesuje czy radny Mozdyniewicz lubi oglądać MMA.Interesuje mnie natomiast "stan" po zimie!
Posprzątajcie wreszcie nasze Miasto,bo rzeczywiście gadanie o promocji miasta,które jest w opłakanym stanie /powietrze,brud na jezdniach,na chodnikach/i nie pomoże za niebotyczne pieniądze MCK ,z raczej nieudolnym dyrektorem pieśniarzem-miało tętnić życiem,miało nas promować i co?I nic!Teraz pomysł - mordobicie w ozdobie słowa"gala".
Na coś się zdecydujcie .Narciarstwo,turystyka, kultura na "europejskim"poziomie,czy wreszcie zwycięży mordobicie?
Ale zacznijcie od posprzątania Miasta-bo macie zaszczyt być Radnymi tegoż.
agrestchoinkowy14:09, 9 marca 2022
promowanie miasta przez MMA ? hm, co to za argument? Takie gale ogląda nieliczna i dość specyficzna grupa ludzi. Normalni raczej nie pasjonują się mordobiciami. Trzeba mieć coś z głową i psychiką żeby pasjonować się czymś takim. Ale jak ktoś chce to niech sobie ogląda - za własne pieniądze. Publiczne pieniądze można jednak wydawać mądrzej, nie na promowanie miasta wśród zwolenników bijatyk.
Mało to jest spraw czekających na pieniądze ? i to takich gdzie skorzysta duża część mieszkańców.
Pan Wodnik13:56, 9 marca 2022
akurat dzisiaj jet czas na takie wydawanie pieniędzy.... Najpierw jęczenie ( i słuszne) że w budżecie brakuje pieniędzy po wejściu polskiego ładu, wcześniej i tak z kasą było krucho - na odśnieżanie ulic nie było, pamięta to ktoś ? Teraz gdy trzeba bedzie środków na pomoc dla uchodźców - a bo szkoły trzeba będzie przystosować, zakwaterowanie i wyżywienie zapewnić, pomoc medyczną zorganizować -i pewnie mnóstwo innych spraw opłacić - to zamiast oszczędzać, teraz na jakąś galę wydaja kasę. Za chwile przez inflacje, drożyzne i raty kredytów wywindowane poz zakres spłacalności ludzie mogą zacząć tracić mieszkania i pracę, i trzeba będzie im pomagać. To fajna zabawa dla zamożnych, gdy nie mają innych zmartwień. Ale nie dla nas w tej chwili.
Wali się świat jaki znaliśmy, a ci będą się promować. To nie czas na takie zabawy !
wyborca 13:47, 9 marca 2022
Grzegorz z Joanną już miasto wypromowali na Europejską Stolicę Smogu i podhalański zaścianek. Wystarczy. Przez mordobicie miasta się nie wypromuje no chyba że chodzi o kolejną antypromocję w czym wstążkowa ekipa osiągnęła mistrzostwo. Sama już nie wiem czy NT to miasto sów, rowerów, śpiewaków, czy baranów?
Zynk13:37, 9 marca 2022
Ciekawe skąd znajdą się na to fundusze, skoro UM zalega z płatnościami za projekty z zeszłego roku a budżet na ten rok jest jeszcze bardziej naciągnięty. Być za nie równa się z tym, że znajdą się pieniądze. Wygodnie jest powiedzieć, że jest się za - byleby zbyć temat.
Nwt11:17, 9 marca 2022
W końcu coś się będzie działo. Świetnie, brawo!
twist10:39, 9 marca 2022
Jak najbardziej za!
alan09:35, 9 marca 2022
nasi radni oderwani od rzeczywistości jak nasz rząd, który chce organizować w obecnych czasach igrzyska europejskie w Krakowie w 23r.Promocję miasta mają codziennie ,,za darmo" rekordami odczytu smogu
www08:36, 9 marca 2022
Dobrze niech coś się dzieje
Pablo08:13, 9 marca 2022
Fajnie, niech się coś dzieje w tym mieście. Sport popularny jest teraz bardzo wiec można to wykorzystać.
Anka08:07, 9 marca 2022
Nie pochwalam, gdy laski leją się po ..., ale wydaje mi się, że jest to na pewno lepsza promocja Nowego Targu niż hokej.
wojtek07:46, 9 marca 2022
róbcię galę ale nie dajcie kasy myślę że potrzebna gdzie indziej
Klemens07:41, 9 marca 2022
No teraz Warszafka będzie przyjeżdżać po stroje galowe na jarmark po takiej promocji haha
Ęą03:50, 9 marca 2022
Dobra promocja sportów walki. Jestem zdania że każdy powinien umieć się bić.
PL23:53, 8 marca 2022
Gala może być, ale obsługa interesantów w UM ostrożnie bo wirus.
Upss22:16, 8 marca 2022
Wybitna promocja miasta. Niech radni na tę "promocję" wyłożą własną kasę.
Max21:36, 8 marca 2022
Już jeden miszcz świata z Rabki galę robił. Patologia potem u tych wydziaranych pseudogangsterów którzy chodzą po mieście i zaczynają awantury. A radni wydają zgodę na tego typu atrakcje....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas