Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Rabka Zdrój
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
18°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
8 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
30.03.2022, 10:50 | czytano: 6808

W błocie po kolana. Mieszkańcy mają dość (zdjęcia)

Mieszkańcy ul. Za Strugiem w Zakopanem mają dość przedłużającego się remontu drogi. Warunki, w których przyszło im funkcjonować w trakcie roztopów uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Fot. Marcin Szkodziński
Najpierw deszczowa jesień, a teraz wiosenne roztopy sprawiły, że ul. Za Strugiem zamieniła się w trzęsawisko. Mieszkańcy starają się cierpliwie czekać na zakończenie prac, jednak te cały czas się przedłużają. Początkowo miały zakończyć się 2021 roku. W związku z dodatkowymi robotami przy przebudowach sieci prowadzonych pod ziemią, przedłużyły się, a nowy termin zakończenia prac wyznaczono na koniec maja 2022 roku.

Mieszkańcy starają się radzić sobie jak tylko mogą. Na dojściach do domów ułożone są deski, kładki i wszystko inne, co tyko umożliwia przejście bez konieczności topienia butów w błocie. Problemy mają także mieszkańcy, którzy poruszają się samochodami. Czasowe zamknięcia drogi oraz wszechobecne błoto i koleiny skutecznie utrudniają dojazdy do posesji.

- Samochód zabezpieczyłam plandeką i tak stoi od rozpoczęcia prac. Auto ma niskie zawieszenie i nie byłam w stanie dojechać do domu taką drogą - mówi mieszkanka ul. Za Strugiem.

Poza wszechobecnym błotem, które utrudnia dojazd i przejście do posesji część mieszkańców ma problem z odwodnieniem.

- Tu wcześniej był rów. Ja i inni mieszkańcy mieliśmy odwodnienia, które odprowadzały wodę spod domu. Teraz koparki wszystko to przerwały i zatkały gliną. Teraz tylko czekam, aż woda pojawi się w piwnicy - mówi kolejny z mieszkańców ul. Za Strugiem.

Mieszkańcy obawiają się, że odwodnienia mogą nie zostać przywrócone, a jeżeli zostaną odbudowane, to na właścicieli posesji będą nałożone dodatkowe opłaty.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
żona pana Andrzeja12:41, 30 marca 2022
Proponuję skontaktować się z nami, mieszkańcami ulicy Kasprowicza w Nowym Targu. Udzielimy wszelkich podpowiedzi i wskazówek jak to przetrwać. Osiem miesięcy ściągniętej nawierzchni asfaltowej, wykopy, bród i fuszerka wykonawcza na koniec. Pozdrawiam serdecznie komisję Urzędu Miasta która dzisiaj z wykonawcą ogląda to dzieło.
bumiś na miarę możliwości11:46, 30 marca 2022
Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach. Przecież na tym błocie za 30 lat, przebiegnie z pewnością jasna długa prosta, szeroka jak morze Trasa Sołtysowska.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas