Duże zmiany w podhalańskim Radiu Alex - podhale24.pl
Piątek, 24 marca
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 13.212 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 14.112 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
17°
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
19°
Wiatr: 13.464 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
19°
Wiatr: 17.82 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 38 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
04.04.2022, 19:43 | czytano: 20060

Duże zmiany w podhalańskim Radiu Alex

ZAKOPANE. Po 32 latach Radio Alex całkowicie zmieniło ramówkę. Zniknęły stałe audycje, programy regionalne i katolickie. Zmienili się prowadzący.

Muzyka góralska pojawia się w szczątkowej formie i są to raczej utwory bazujące na góralszczyźnie, a nie tradycyjne nuty.

Spółka Alex Media zmieniła także siedzibę z ul. Smrekowej na Bulwary Słowackiego. Właścicielami radia są spółki - Polamer i Radio 90.

Odwołany redaktor naczelny Piotr Sambor nie komentuje zmian. - Chętnie opowiem o pięknej historii radia, ale nie o tym co dzieje się teraz - ucina założyciel Radia Alex.

s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Dany12:09, 16 kwietnia 2022
PO COVIDOWA LIKWIDACJI
Po kowidowa likwidacja najlepszego Radia alex było takie z tradycjami góralskimi takie polskie ale ktoś kiedyś mówił że polskość to nienormalnośc .
Gorolka18:59, 8 kwietnia 2022
Teroz to jest radio BADZIEW!
Jaga14:28, 8 kwietnia 2022
Szkoda mi tego radia. Audycji tych co mi nie odpowiadały, po prostu nie słuchałam. Natomiast wiele było takich ,które z przyjemnością się słuchało. Wielu spraw o regionie, jego historii i tradycjach można było się dowiedzieć. A Anioł Pański w południe to też tradycja. Dawniej przerywano prace w polu gdy dzwony biły a teraz tak się boimy chwili modlitwy? Muzułmanie się nie wstydzą i nie boją a my katolicy? Kto nie chce niech sobie ściszy na parę minut. Teraz to radio jest jak wiele innych, na jedno kopyto,bez charakteru,powielana polityka i propaganda. Od początku kibicowałam tej rozgłośni.Jak chciałam słuchać czegoś innego dla odmiany to wystarczyło ruszyć gałką radia. Teraz wszystko jest powielane, jednakowe, i niezbyt ciekawe. Brakuje różnorodności.
Basbob13:55, 7 kwietnia 2022
E kruci wyrzucom radyio diwotla na budowie. Wolem se nucic pod nosem niz słuchoć tych pierdół z zza wody
ja14:06, 6 kwietnia 2022
wy wogóle słuchaliście tego radia, niczym sie nie różni od tego co było, jak chcecie słuchac modlitwy to do radia maryja
jabłonczanin13:28, 6 kwietnia 2022
Wielka szkoda,że przeboje w Alexie są zastępowane komercyjnymi piosenkami słuchanymi na innych stacjach. Ale najbardziej będzie brakować kolęd Bożo Narodzeniowych słuchanych przy kominku do 6 stycznia w tym radiu to rodzina z centralnej Polski zawsze na świeta przyjeżdżała by posłuchać tych kolęd godzinami słuchaliśmy tych utworów góralskich artystów. Przeogromna strata "serce krwawi" na taką wiadomość mam nadzieję ze jeszcze coś się wydarzy i będziemy jeszcze słuchać kolęd na tej stacji
pozdrawiam cały zespół który prowadził to Radio bo było cudowne takie inne takie nasze takie WSPANIAŁE!!!
majka512:21, 6 kwietnia 2022
Obecnie słabe to radio,zatracona jest tradycja i muzyka która jest w nas od pokoleń
artysta10:53, 6 kwietnia 2022
Nie bedom pany z góroli drwić,niyk siy racyj ugryzom w rz**!
wsiok10:48, 6 kwietnia 2022
Paniy Piotrze pokupujymy radia intrnetowe i bedziemy Wos słuchać dalyj ,nasego góralskiygo radia.Nie dejciy siy wykurzyć jesce stamtąd.Tego baziywia niyk słucho fto fce.Pozdrowiynia z zabityj dechami wsi.
Stary goral06:10, 6 kwietnia 2022
Nowy polski Ład ma na celu osłabić naszą społeczność i to są właśnie kroki w tym kierunku. Zabrali się za nas. To początek końca.
AAAAA02:13, 6 kwietnia 2022
No proszę... Może zacznę z ciekawości tego słuchać. Wcześniej to rozbrzmiewało jak dubel Ojca R. z Torunia...
zibi22:49, 5 kwietnia 2022
Dobrze pisze gorool tylko to zostało
Podhalanka21:01, 5 kwietnia 2022
Bardzo mi siwe podoba ta zmiana. Teraz cały czas słucham tego radia. W końcu ktoś zmienił to na lepsze.
Sieniawian20:54, 5 kwietnia 2022
Teraz już wszystkie stacje komercyjne grają na jedno kopyto i płyną głównym nurtem, licząc na większą kasę z reklam i dotacji ( np szczepienia ) Radio Alex jedyne w tym szambie miało swój charakter.
Panie Piotrze , może w internecie coś dla stałych słuchaczy coś zrobić.
swój20:15, 5 kwietnia 2022
To już nie jest radio Alex .Dlaczego używają tej nazwy?Stacja straciła grono stałych słuchaczy ,którzy słuchali Alexa właśnie dlatego ,że taki był.Dla tych ludzi nie innej alternatywy.Wielu może dziś wbić siekierę do radioodbiornika.
wkurzony20:08, 5 kwietnia 2022
Ludzie nasze góralskie radio Alex zostało odcięte z eteru po niespełna 32 urodzinach .Można o tym przeczytać na stronie Radio Polska.Podobno pracownicy dowiedzieli sie o tym w ostatniej chwili.Stary program radia jest dostepny w internecie.Walczmy o przywrócenie radia chociażby na innych falach.Niech będą dwa. Nasze prawdziwie góralskie radio nie może być przestać dostępne dla zwykłych mieszkańców.Nie zasłużyliśmy sobie na takie traktowanie.Z dnia na dzień brutalnie odcięto nas od muzyki góralskiej i treści lokalnych i religijnych.To ,że ktoś ma pieniądze nie daje prawa ,by zupełnie nie liczyc się z ludżmi.
majka518:31, 5 kwietnia 2022
Radio Alex promowało naszą kulturę i tradycję ,dlaczego to niszczycie
Słuchacz18:09, 5 kwietnia 2022
Witam nie mam nic przeciwko zmianom ale z zastrzeżeniem że tylko z muzyką góralską i podobną,bardzo mi się nie podoba jeżeli są puszczą np. piosenki takie jak w innych stacjach ,czysto polskie bądź angielskie.Góralskich piosenek bardzo dobrze się słucha i nawet młodzież nimi nie gardzi pod warunkiem że muszą być z werwą, porywcze to znaczy takie pod nogę.
poeta17:42, 5 kwietnia 2022
Hej zmiyniajom siy ludziy, zmiyniajom siy casy ,Hej co nom pozostało z tyj kultury nasyj?Zol,zol,zol!!!
zawiedziony17:13, 5 kwietnia 2022
Nowy prowadzący opowiada trzy po trzy i wymądrza się o wiedzą o zagranicznych zespołach,co guzik kogo obchodzi.Nie takiego radia potrzebuje Podhale ,nie takiego!!!
ujyk16:45, 5 kwietnia 2022
Radio Alex miało swoją klasę i niepowtarzalny klimat.teraz nie da się tego słuchać , bo można nabawić się nerwicy.O tym ilu osobom nie podobają się zmiany świadczą nasze komentarze .Zachęcam wszystkich niezadowolonych piszcie ich coraz więcej .Dość już tępienia naszych góralskich wartości, z których byliśmy dumni. .Nie udawajmy dłużej ,że deszcz pada ,kiedy bezczelnie pluje się nam w twarz.Lewackie i postępowe "dziadki"niech się schowają , bo nie będziemy przed nimi klękać na kolana.Górale klękają tylko przed Panem Bogiem,którego dziś chce się usunąć z przestrzeni publicznej.Ci ,który sie podobało mają do wyboru dość jazgotu i robienia sieczki z mózgu w innych stacjach.Jak ich bolą uszy od słuchania modlitwy ,to niech sobie je zatkają.Bo my górole nie pozwolimy wyeliminować wiary z życia publicznego.
ciotka15:44, 5 kwietnia 2022
dziadek - jak nie lubisz "na okrągło umpa, umpa na gęślach" to przekręcasz gałkę radia i szukasz stacji jakiej chcesz. Problem jest w tym, że wielu chciało tego umpa umpa regionalnego i to zostało im zabrane.
Stanlej15:29, 5 kwietnia 2022
do @Zbooj - tak ! ja chodzę po płaskim a ty też zejdź na ziemie i popatrz dookoła a nie słuchaj tej papki co ci mózg lasuje. Zakopane powoli jest opanowywane przez "super inteligencję" co to uważają że tylko oni wiedza jak ma to wyglądać. Ale cóż nawet złożony z górali zespół Zakopower lansuje taką muzykę że dziadkowie się w grobach przewracają. Jeśli komuś zależy na pięknej góralskiej tradycji to powinien to za wszelka cenę podtrzymywać i kultywować a nie iść za tymi co to "wiedzą" jak się ubierać , co jeść , jakiej muzyki słuchać i do jakich bogów się modlić.
Zastanów się po co turyści tu jeszcze przyjeżdżają żeby posłuchać pani Jagny Maczupikczu czy posłuchać góralskiej muzyki.
ocena z Orawy15:21, 5 kwietnia 2022
Bardzo dobre radio
PiS mogł wiele przekazywać
Teraz ubedzie normalne
Dla górali i dla ceprów
Wzrośnie słuchalność radia z Torunia
Co bardzo cieszy dyrektora
żal serce ściska14:18, 5 kwietnia 2022
Disco Polo , Sylwestry Marzeń burmistrza Doruli i Kurskiego dały rady Radiu AleX i po radiu .
dzieło zniszczenia góralszczyzny14:14, 5 kwietnia 2022
A ilu górali pozostało na Podhalu , a w Zakopanem szczególnie? W Zakopanem to Krakusy , chodoki i reszta świata , zbieranina nowobogackich : deweloperzy , warszawka , złodziejqwa i reszta świata . Oni na 100% słuchają Radia Alex. Nie dziwię się ,że właściciel sprzedał to radio , bo ci co go słuchali , dzięki polityce burmistrzów poprzedniego i obecnego szczególnie wymarli w sposób naturalny , a reszty dokonał cowid-19.
dziadek14:09, 5 kwietnia 2022
Bardzo dobrze. Jest katolickie Radio Maryja i kto chce, to może słuchać całą dobę. Można nawet przelać tam cała emeryturę, jak ktoś ulegnie manipulacyjnym namowom księdza biznesmena. Można, to na razie nie zabronione. Ponadto w różnych publicznych stacjach są msze. W lokalnym radiu nie musi tego być. Powinny być rzetelne, bezstronne informacje z regionu i muzyka różna. Nie każdy lubi na okrągło "umpa, umpa" na gęślach.
Benia14:07, 5 kwietnia 2022
To była najlepsza stacja radiowa jakiej słuchałam, bardzo się zawiodłam dzisiaj, teraz to już nie jest Radio Alex z Zakopanego,tylko Radio Alex które stara się unowocześnić.
radiosłuchacz13:51, 5 kwietnia 2022
Panie Piotrze jeżeli może Pan jeszcze coś zrobić aby radio Alex wróciło do tego jakie było przedtem ,to my wieloletni słuchacze błagamy Pana niech Pan coś zadziała.Bo to co ma miejsce obecnie nie zasługuje na tak zacną nazwę jak radio Alex, z który przez lata utożsamiali się mieszkańcy naszego regionu i z którego byliśmy dumni.
miejscowy13:38, 5 kwietnia 2022
Jak można było zepsuć jedyne radio ,które tak kochali słuchać górale i nie tylko.Teraz powtarzaja co chwilę nazwę i dane fali , bo wielu ludzi doznało szoku i nie wierzy, że to może być radio Alex.Zmiany poniżej jakiegokolwiek poziomu krytyki. Szkoda słów.Bodej ta bodej.
górol13:29, 5 kwietnia 2022
Coraz gorzej dzieje się w państwie polskim i na Podhalu .My górole musimy wziąć sprawy w swoje ręce , bo za chwilę nie pozwolą nam mówić gwarą góralską i chodzić do kościoła.To co się stało z radiem Alex jest rzeczą , która większości górali nie śniła się w najczarniejszych snach.Na tym radiu wychowało się całe pokolenie młodych mieszkańców Podhala i nie tylko.Stąd czerpaliśmy umiłowanie do muzyki i kultury podhalańskiej .Tego radia z upodobaniem słuchali przyjeżdżajacy goście. A dziś co z tego zostało?Komu solą w oku był Anioł pański , Koronka do Milosierdzia Bożego ,Apel Jasnogórski , niedzielna msza święta z Olczy , rozmowy z ks.Janem
Szwaikowskim.Komu to przeszkadzało?Wielu ludziom starszym , samotnym to radio było pociechą .Słuchano go nawet w szpitalach. Dziś my wieloletni słuchacze cierpimy jak po stracie kogoś bliskiego,gdyż przez 32 lata tak bardzo zżyliśmy się z radiem Alex .Bo to było nase radio.Zol na sercu ,ale bez Boga ,ani do proga.A jak to głosi góralskie przysłowie:"Pon Bóg pomału chodzi ,ale kozdemu wygodzi".
obiektywny10:50, 5 kwietnia 2022
A czy została Koronka do Bożego Miłosierdzia?
LdA10:09, 5 kwietnia 2022
To była jedyna stacja,która oferowała coś innego. Nazywałem ją piracką rozgłośnią. Będe miło wspominał. Teraz bedzie ściekiem jak kazda inna :(
Słuchacz09:42, 5 kwietnia 2022
Niestety radio alex zostało zabite .
Przywrócćie to co było wcześniej panie Piotrze. To było jedno normalne i prawdziwe radio regionalne i katolickie .
Zbooj09:32, 5 kwietnia 2022
STANLEY, widzę, że Ty jesteś z tych co wierzą w płaską ziemię... A po drugie wpływ na media w kraju ma partia rządząca... Także wyszedł Twój intelekt.
Góral09:23, 5 kwietnia 2022
Wkoncu coś zmienili bo nie da się już tego słuchać
Stanlej09:16, 5 kwietnia 2022
No niestety, opozycja planuje opanować media.
Radio Alex było zbyt katolickie i regionalne więc trzeba utemperować katolików i wcisnąć im jedyną słuszną ideologię kultury zachodu bo to co było do tej pory to WEDŁUG NICH to ciemnota.
Ben08:51, 5 kwietnia 2022
Przecież w większości w Alexie były piosenki bazujące na góralszczyźnie, a nie góralskie. Takie góral - polo. Ale fakt, że teraz będzie radio takie jak wszędzie, czyli nijakie
Miś08:14, 5 kwietnia 2022
Cholera szkoda, to radio było potrzebne - właśnie w takim wydaniu.
Zbooj07:45, 5 kwietnia 2022
Prawda jest taka... Macie tu "górale" Mercedesy, pensjonaty, Jack Danielsa do obiadu, ale jeśli trzeba coś wspólnego utrzymać i stworzyć to wąż w kieszeni. Dobrze wam tak. Alex to był symbol Podhala, tak jak prawdziwy góral - z jednego i drugiego tylko nazwa została Hahaaha
Góralka23:01, 4 kwietnia 2022
Z wielkim smutkiem włączyłam dziś radio Aleks, gdzie nie było muzyki, z którą od lat dane było się mi utożsamiać. To muzyka pokoleń, jedyna w swoim rodzaju, wyróżniającą się wieloma walorami ta stacja była 'nasa'-górali, podhalan a teraz stała się mierna, taka jak wszystkie.. Smutne.
40 4202222:46, 4 kwietnia 2022
piniondz o piniondz tylko szeleści radia Aleksa nie wskrzesi
Anna22:40, 4 kwietnia 2022
Bardzo szkoda że się tak stało, to już nie jest radio Alex
M21:55, 4 kwietnia 2022
Przykro, bardzo przykro, zmiany nie są dobre
Słuchacz21:26, 4 kwietnia 2022
I co teraz będzie nas odmładzało? Może koronka do Bożego Miłosierdza komuś przeszkadza,rusza sumienie,i wtedy nawet muzyka podhalańska nie bawi.
Harnaś21:11, 4 kwietnia 2022
Chyba będzie trzeba nowe radio regionalne stworzyć gdzie będą goralszcyzne puszczać a nie jakieś g*** ceperskie.
Do góralki podobno z Podhala21:01, 4 kwietnia 2022
A kto Ci broni założyć własne radio, grać góralska muzykę i puszczać modły? Weź wyłóż własna kasę na stół, kup sobie pasmo i puszczaj ludziom do woli. Widać nie było zainteresowania, radio było pewnie mało rentowne, temu zostało sprzedane.

/.../
krzysiek20:57, 4 kwietnia 2022
To radio to coś więcej, to klimat wielu gospodarstw domowych, nuty bez których te domy są teraz inne.. moja babcia, gdyby żyła to zpewnością byłoby jej przykro, bo wstawała i kładła się ze starym radiem Alex, bez tych popowych, nic nie znaczących piosenek ale z fajnymi góralskimi nutami
mhm20:57, 4 kwietnia 2022
Oł noł! Nie będzie już baciarek z radia na budowach ;/
Słuchacz20:53, 4 kwietnia 2022
Wielka szkoda Panie Piotrze prosze uratować to radio . Jedyna stacja na ktoert nie bylo polityki. Wielka szkoda , chociaż ciągle mam nadzieję że Pan Piotr jeszcze coś wymyśli L. Dużo siły i powodzenia.
117km20:49, 4 kwietnia 2022
Na Podhalu jest może z 20% prawdziwych górali reszta to są mieszkańcy Zakopca posprzedawali już wszystko co mieli panom.Żałosne to jest.
podholon20:42, 4 kwietnia 2022
zepsuli cały klimat tego radia, puszczają takie samo *** co wszędzie
nikt20:30, 4 kwietnia 2022
Słuchałem dzisiaj ostatni raz ...badziewie..
wieloletni słuchacz20:26, 4 kwietnia 2022
Smutny to czas ,kiedy upada jedyne prawdziwe góralskie i katolickie radio Alex,którego z umiłowaniem słuchano na całym Podhalu ,
Spiszu ,Orawie i dużo dalej.Nowa ramówka nie nic wspólnego z góralszczyzną.Repertuar w większości zagraniczny ,sporadyczne piosenki góralskie pasują do tego jak kwiatek do kożucha.Wykasowanie treści religijnych karygodne i świadczące dobitnie o tym jacy ludzie przejęli władzę w tym radiu.To się na Podhalu nie przyjmie i żal ,bo wielu ludzi może dziś radioodbiornik wyrzucić do kubła na śmieci.Ta rozgłośnia przez 32 lata swojego istnienia zyskała grono stałych słuchaczy i dziś odczuwają wielką stratę .Niosła pociechę w trudnych chwilach,dawała umocnienie w wierze, możliwość pogłębiania wiary ,wysłuchania mszy świętej dla chorych,dostarczała informacji lokalnych i promowała zespoły regionalne .Była niepowtarzalna i jakże inna od pozostałych.Zaś takich stacji jak ma to miejsce obecnie jest na pęczki.Jeżeli ten test przeczyta pan Piotr Sambor , wieloletni redaktor naczelny Radia Alex to pragnę mu z całego serca podziękować w imieniu swoim ,całej rodziny ,sąsiadów i wielu innych radiosłuchaczy z całej ziemi podhalańskiej.Dobrze się Pan przysłużył Polsce i naszej małej Ojczyżnie.Miałem zaszczyt znać pańską żonę śp.panią Aleksandrę,od kórej imienia pochodzi nazwa radia .Tacy ludzie nie umierają .Oni na zawsze zostają w pamięci ludzi ,których spotkali kiedykolwiek na swojej drodze.Przetrwał Pan w życiu sporo trudnych chwil przetrwa Pan i to.Natomiast Podhale bez naszego , prawdziwego radia
Alex , nigdy nie będzie już takie jak było.
Też ze wsi20:26, 4 kwietnia 2022
No właśnie, miałam zadzwonić do radia, że chyba ktoś "inteligentny inaczej" wprowadził te zmiany. Jak na Jedynce zaczęli zbyt politykować to przełączałam na Alexa. Obowiązkowo na Anioł Pański i ostatnio Suplikacje. Teraz co parę minut info że słucham Alexa i dane fali. Po co? Jest to tak wkurzające, że kończę z Alexem!
Mieszkaniec20:22, 4 kwietnia 2022
To była moja stacja od samego początku ale teraz już przestałem jej słuchać . To nie tosamo co dawniej teraz to jest wszystko oklepane co w innych radiach więc wole włączyć RMF przynajmniej głupoty gadają
Osiol20:15, 4 kwietnia 2022
Zymianie kupili to i katolickich.....
góralka z podhala20:05, 4 kwietnia 2022
Znikneły programy regionalne i katolickie komu to przeskadzało były lokalne wiadomości i najważnieszje górlaska muzyka niech sobie sami słuchają wsyd mało takiej muzyki na każdej stacji jedno i to samo
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas