Akcja "zima" zakończona. Wiosenne sprzątanie ulic i chodników nie przebiega bez problemów - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Czarny Dunajec
Clear
27°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
28°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
28°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 47 %
Clear
28°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 44 %
Clear
28°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
27°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
25.04.2022, 15:55 | czytano: 3479

Akcja "zima" zakończona. Wiosenne sprzątanie ulic i chodników nie przebiega bez problemów

NOWY TARG. Zakończony w połowie kwietnia umowny termin wykonania prac w zakresie zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022 kosztował Miasto prawie 1,6 mln zł.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
Jak wyjaśniał radnym podczas sesji burmistrz Grzegorz Watycha - faktyczne czynności na drogach wykonywane były w okresie od 25 listopada 2021 r. do 6 kwietnia br. Nie oznacza to jednak, że w całym tym okresie Miasto ponosiło pełne koszty dobowe prowadzenia akcji na drogach. Zgodnie z przyjętymi standardami w okresie do 30 listopada oraz od 1 marca akcja zimowa była zawieszana i w tym przypadku wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie. Natomiast w pozostałym okresie, czyli od 1 grudnia do 28 lutego przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wprowadza się tzw. akcję bierną. Wykonawca w tym przypadku otrzymuje wynagrodzenie jedynie za zachowanie gotowości ludzi i sprzętu do podjęcia akcji czynnej. Pomimo stosunkowo łagodnej zimy miały miejsce niewielkie, ale częste opady atmosferyczne, występowały też duże dobowe różnice temperatur, co wymagało używania dużej ilości środków chemicznych, czyli soli oraz materiału uszorstniającego - grysy, piaski.

- Pojawiły się pewne, nie mówię że to są oszczędności... ale staramy się optymalizować wydatki. Zmiany w wypłatach były wprowadzane dynamicznie. Obecnie ZGZiR wykonuje pozimowe sprzątanie. Niestety nie wszyscy stosują się do ogłoszonego harmonogramu prac i pojawiają się problemy. Samochody nie są usuwane z ulic, na których odbywa się sprzątanie. Potem po odjeździe takiego samochodu zostają placki żwiru. Nie mamy możliwości wywożenia, czy przestawiania samochodów i na ulicach zostaje brud. Jest to już kwestia odpowiedzialności mieszkańców - mówił burmistrz.

- Dziękuję mieszkańcom, którzy sami zamiatają chodnik, usuwają piasek albo zostawiają go w pryzmach przy krawężniku. To ułatwia pracę i świadczy o zaangażowaniu mieszkańców, którzy chcą mieć czysty chodnik i żeby kurz się nie roznosił po całej ulicy. Ale tych mieszkańców jest coraz mniej. Większość czeka aż przyjedzie ekipa i za nich posprząta - podsumował burmistrz Watycha.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Igor23:42, 25 kwietnia 2022
Pan burmistrz położył Zakład GZiR na łopatki. Dlatego jest taki syf w mieście. Niech mu jeszcze dołoży utrzymywanie dwóch kwietników z manekinem i wieszanie wstążek
0
aaa17:00, 25 kwietnia 2022
Polecam spacer od Dekady do ,,Dutka'' wizytówka miasta, ale co się dziwić jak nie ma ani jednego kosza a małpki się wylęgły. urodzaj na szkło. i dziwić się ze jesteśmy gwiazdami TV, tylko szkoda , że w negatywnym kontekście.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas