Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Szczawnica
Clouds
14°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
14°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
29.04.2022, 17:55 | czytano: 3371

Złożono ok. 700 wniosków w sprawie ochrony skwerku przy Kopernika

NOWY TARG. Grupa osób zrzeszona pod hasłem "Nowy zielony Targ" mocno zaangażowała się w akcję obrony zielonego terenu przy ul. Kopernika, gdzie stanąć ma nowa siedziba biblioteki. Zmotywowanie mieszkańców jest imponujące. Swój głos sprzeciwu w formie wniosku Dziś minął termin składania wniosków o zmianę charakteru zagospodarowania skwerku złożyło ok. 700 osób.

zdj. S. Palka
"W sumie z różnych miejsc zbiórki i zebranych od różnych koordynatorek i koordynatorów złożyliśmy blisko ... 700 wniosków o zmianę charakteru zagospodarowania działek Skwerku na Kopernika z 6UP (usługi publiczne) na ZP (zieleń urządzona). Zmiana ta ma na celu ochronę terenu zielonego oraz drzew przed zabudowaniem go obiektami usług publicznych. Nie wliczamy wniosków złożonych indywidualnie, zatem realna ilość wniosków jest z pewnością znacznie wyższa!" - poinformowali członkowie grupy.

"Nowy zielony Targ" rozpoczął akcję obrony terenu starając się o objęcie jednego z drzew ochroną, jako pomnika przyrody, a następnie o zmianę terenu w planie zagospodarowania przestrzennego na "zielony".

Trwa procedura planistyczna związana z planem zagospodarowania tego terenu. To tu stanąć ma nowa siedziba biblioteki. Mieszkańcy protestują przeciwko wycince drzew - która będzie w jakimś stopniu (nie wiadomo jak dużym) konieczna. Osoby niezgadzające się z zapisami projektu planu miały czas do dziś na wniesienie uwag na piśmie.

Dla przypomnienia, Stowarzyszenie "Nowy Targ dla Mieszkańców" zaproponowało otwarte spotkanie z mieszkańcami - w środę 4 maja o godzinie 17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury, na które zaprosiło władze Miasta oraz zainteresowanych mieszkańców. "Będzie to dobra okazja do przedstawienia swoich racji, informacji o zamierzonych kierunkach i przekonania do nich Nowotarżan" - zachęca w liście do burmistrza, w imieniu stowarzyszenia Jan Sięka.


s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
anetka08:03, 5 maja 2022
no zrobienie tyle kser to też niszczenie przyrody
blokowisko23:14, 30 kwietnia 2022
jakoś skład palet, brudu i czegokolwiek innego tym 700 nie przeszkadza.
najgłośniej oczywiscie krzyczą Ci co zwykle a którzy zaraz obok prowadzą swoją działalność quadową.
Osobiscie nie widziałam żeby ktokolwiek tam siedział, spacerował. Obok jest świeżo wyremontowany "park". posadźcie trochę drzew między zakopianką a Wojska Polskiego i będzie.
Idealne miejsce pod bibliotekę - dostępność dla osób mieszkających na blokach, a w dodatku dwie szkoły w pobliżu.
lb09:49, 30 kwietnia 2022
lubię to.
Warszawiak20:57, 29 kwietnia 2022
Niestety miasto Nowy Targ robi sie agresorem w stosunku do zieleni,drzew czy lasu...co sie z wami gorale dzieje?Wycieli wam las na Os Bor,nikt nie protestowal niestety.Warszawa dba i walczy o kazdy centymetr zieleni!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas