Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Zakopane
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
18°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
01.05.2022, 21:49 | czytano: 2300

Dzień Narciarza na zakończenie sezonu (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Muzeum Tatrzańskim po raz szósty zorganizowano dzień, który łączy miłośników narciarstwa. - Zakopane to miasto narciarzy. Naszą ideą spotkań jest to, żeby się ruszać, jeździć na nartach i chodzić po górach - zaznacza Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.

zdj. Marcin Szkodziński
Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim rozpoczął się jeszcze przed południem od warsztatów dla dzieci. Cześć dla dorosłych została przewidziana nieco później.

Cykl wykładów zapoczątkowała prezentacja Jerzego Kapłona, prezesa PTTK, który mówiło o historii narciarzy Lwowskich. - To tam się zaczęło narciarstwo Polskie, a nie w Zakopanem - informuje Wojciech Szatkowski.

Nie mogło także zabraknąć prezentacji starego sprzętu narciarskiego. - Piotr Jasiński Szuwarek opowiedział o różnych wiązaniach narciarskich. Już w latach 30-tych XX wieku, a nawet końcem XIX wieku tych wiązań było sporo. Mieliśmy możliwość zobaczyć te wiązania. To było bardzo ciekawe nawet dla znawców - zaznacza Wojciech Szatkowski.

Podczas Dnia Narciarza nie mogło także zabraknąć ekipy z Zębu. Demo Team nie tylko zbiera stary sprzęt narciarski, ale także jeżdżą na nim odnosząc niemałe sukcesy podczas zawodów o Wielkanocne Jajo na Kalatówkach.

O niesamowitej wyprawie do Chin na zawody w narciarstwie biegowym opowiadała Halina Olejniczak z Kościeliska, która wraz z towarzyszkami sama organizowała całą wyprawę. - To było w 2020 roku. Tuż przed pandemią. Byłyśmy ostatnimi ludźmi, którzy wystartowali. Później już wszystkie biegi były odwoływane. To była moja wyprawa życia - zaznacza Halina Olejniczak, która opowiada o swoich dalszych planach biegówkowych. - Worldloppet to w sumie 20 biegów. Jak zaliczy się 10, to jest Gold lub Silwer Master zależnie od dystansu, bo można biec krótki lub długi. Jak zaliczy się 16-20 biegów, to ma się Globala - dodaje.

Atrakcją wieczoru było spotkanie z Maryną Gąsienicą-Daniel, która opowiedziała o tegorocznych sukcesach.

Dzień Narciarza, który zorganizowano 30 kwietnia w Willi Oksza zakończył się koncertem piosenki górskiej i turystycznej.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas