"Poetycki baner". Rodzina Lejów z kolejnym przekazem do burmistrza Grzegorza Watychy - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
02.05.2022, 14:15 | czytano: 9783

"Poetycki baner". Rodzina Lejów z kolejnym przekazem do burmistrza Grzegorza Watychy

NOWY TARG. Wiersz Czesława Miłosza "Który skrzywdziłeś" pojawił się na banerze mieszczonym na budynku, będącym własnością rodziny, która od lat jest skonfliktowana z obecnym burmistrzem. Nie bez powodu tekst na banerze rozpoczynają słowa "Wielmożnie nam panujący Grzegorzu".

zdj. Czytelnika Podhale24
zdj. Czytelnika Podhale24
Ciągnąca się od lat kwestia przebudowy skrzyżowania ulic Św. Anny i Grel utknęła na spotkaniu przedstawicieli Miasta i powiatu w sprawie podziału i kompetencji i finansowania ewentualnej przebudowy. Wcześniej jednak trzeba przygotować stosowną dokumentację.

- To skrzyżowanie drogi powiatowej i gminnej. Droga powiatowa jest wyższej kategorii i to w gestii starosty jest zlecenie przebudowy, przy miejskim współudziale - tłumaczył podczas jednego ze spotkań wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

Padło też stwierdzenie, że "przebudowa skrzyżowania poprowadzona zostanie poza terenem państwa Lejów i inwestycja będzie realizowana na terenach miejskich".

Na takie rozwiązanie nie godzi się rodzina Lejów, która prowadzi w tym miejscu sklep. Jak tłumaczą - przebudowa skrzyżowania znacznie pogorszy dojazd do ich sklepu. Zaproponowali Miastu sprzedaż swojej nieruchomości. Takie rozwiązanie nie było jednak brane pod uwagę przez samorząd.

Właściciele nieruchomości od ponad dekady walczą z Miastem. W tej kadencji nastąpiła jednak eskalacja. Były sprawy w sądzie - wnoszone przez obie strony, pisma do władz państwa, rządu, ministrów, posłów. Obok budynku pojawiały się tablice z napisami typu: "Skrzyżowanie hańby". Były zamontowane taczki, parkujący przed budynkiem Urzędu Miasta oraz dworcem kolejowym samochód z napisem "Burmistrzu pochwal się skrzyżowaniem hańby Św. Anny z ul. Grel" itd.


Dziś pojawił się wiersz Miłosza.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kl13:32, 5 maja 2022
Czy przypadkiem Prokurator nie powinien się zainteresować tym banerem? Mimo, że to wiersz, to jednak skierowany do konkretnego człowieka, sugerujący życzenie śmierci. Może tak działa "seryjny samobójca"?:-(
mn10:03, 5 maja 2022
Do nowotarzanka.
Jednak wisi na sklepie sieci.
nowotarzanka13:10, 4 maja 2022
do niva to nie jest zaden dowod w sprawie to tylko wiersz
niva12:32, 4 maja 2022
Piękny dowód w sprawie:
1. O zniesławienie,
2. Stosowanie gróźb karalnych, w tym grożenie pozbawieniem życia,
3. Nakłanianie do niegospodarności w rozporządzaniu mieniem gminnym.
A tak w ogóle to szok, że ktoś może takie rzeczy wypisywać na drugiego człowieka nawet, jak mu coś nie pasuje... Czy sieć "Lewiatan" pozwala na takie rzeczy?
bąk09:23, 4 maja 2022
a co na to sieć Lewiatan?
ot tak19:01, 3 maja 2022
Temat jest tylko i wyłacznie po stronie miasta Nowy Targ
Powiat zaprojektował dobrze, ale ulica 6 m od skrzyżowania to już miasto musi rozwiązać.
Tylko obserwuję15:06, 3 maja 2022
Myślę że śmiało można zacząć wystawiać złe opinie na Googlach pod stroną sklepu. Plus absolutnie nie robić tam zakupów.
Sam06:32, 3 maja 2022
Do Pamiętnik,a ja pamiętam jak dobił drągiem sąsiadowi psa( huskiego) który szedł na smyczy,tylko za to, że jego mały piesek wybiegł na wały i psy idące na uwięzi go obwąchały,jak do nich podbiegł. To było straszne. Widziałem. Sprawa skończyła się w sądzie. Płacił za leczenie psa z tego co słyszałem.Świadkowie tego zdarzenia na wałach stanęli w obronie biednego zwierzęcia i omal nie doszło tam do bijatyki z L. Niebezpieczny gość.
ciekawy21:53, 2 maja 2022
To zapłata za baner "Putin w.... z Ukrainy"
Knt21:41, 2 maja 2022
Nałożyć karę za reklamę, za groźby śmiercią... Trzeba mieć gorzej niż nie równo pod sufitem no ale właściciel to /.../
Mieszkaniec20:40, 2 maja 2022
Szkoda, że zwolniono jakiś czas temu Dyrektora i jego zastępcę z PZD, panowie dużo robili i pewne uporaliby się z tym skrzyżowaniem. Starosta pozbył się niepotrzebnie fachowców.
Pamiętnik18:53, 2 maja 2022
Pamiętam jak byli młodzi i powiesili sąsiadowi psa. Straszni ludzie
jojo18:49, 2 maja 2022
sprostowanie do poprzedniej wypowiedzi .Ma być" Można nie kochać burmistrza, ale w tym wypadku broni interesu ogółu i NIE pozwala na marnotrawienie publicznych pieniędzy.
Ewa18:22, 2 maja 2022
Facet już dawno powinien się leczyć.
Somsiad17:52, 2 maja 2022
Kiedy nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś d***. "panie" L.
elo bec17:50, 2 maja 2022
Państwo L. powinni się leczyć, w głowie tylko swoje interesy. I***
nowotarzanka17:09, 2 maja 2022
A vice radny Jasiek co za tyle lat i nic wciaz bezradny
jojo17:07, 2 maja 2022
@ fanie politycznej propagandy. Zapraszamy do sąsiedztwa Lejów, może spróbujesz w nim pomieszkać? Gwarantuję, że szybko będziesz stąd wymiatał, jak usłyszysz stek przezwisk, poczujesz gaz w oczach, będziesz popychany , bo przechodzisz przed sklepem,itp. Ten człowiek jadąc samochodem otwiera okno i gdy nie ma świadków rzuca takimi bluzgami na ludzi, których uznaje za wrogów, że uszy by ci zwiędły./ Stek wulgaryzmów i chamstwa.Uważaj bo kiedyś i ty możesz zostać jego wrogiem i będziesz wtedy inaczej śpiewał. Idź tez popytaj ludzi na targowicy gdzie handluje, jaką ma opinię. Można nie kochać burmistrza, ale w tym wypadku broni interesu ogółu i pozwala na marnotrawienie publicznych pieniędzy.
staszek16:36, 2 maja 2022
Ile teraz chcą za ten dom ? ostatno było chyba 12 mln to teraz pewnie koło 20 juz będzie przy tej inflacji .
jojo16:06, 2 maja 2022
Brawo Panie Burmistrzu,proszę nie ustępować.Nie można pozwolić, żeby ta rodzina za miejskie pieniądze ustawiła się do końca życia. To są pieniądze budżetowe, czyli wszystkich mieszkańców. Dlaczego Lejowie nie rozebrali do tej pory nielegalnie postawionego płotu na wałach, chociaż zapadły decyzje dwóch instancji Nadzoru Budowlanego? Dlaczego na tym płocie w ciasnych klatkach więzi duże ptaki,są to prawdopodobnie bażanty. Konstrukcja na płocie przy silnym wietrze zagraża bezpieczeństwu przechodniów. Od lat nie można tam zbudować bezpiecznego skrzyżowania, bo ci ludzie wszystko torpedują mając tylko własny interes na uwadze .
fan politycznej propagandy16:04, 2 maja 2022
Radni Bezradni :) bardzo łatwo i przyjemnie przytula się nagrody i premie, ale z problemami miasta już troszeczkę gorzej to idzie...
Tomasz15:39, 2 maja 2022
Swietna popularyzacja wielkiej literatury -Cz. Miłosz:"Który skrzywdziłeś" Oby więcej takich cytatów z polskiej poezji w miejscach publicznych - popieram! Kontekst nieistotny!
przeLeje15:15, 2 maja 2022
A czy przypadkiem firma franczyzowa pod której szyldem jest sklep, nie powinna rozwiązać umowy? Raz zasłonięte zostało logo, a dwa marka traci na tej szopce, pewno niektórzy utożsamiają firmę L. z panem L. i jego próbą zbicia biznesu na wywłaszczeniu.
/.../ Najlepiej zrobić tam ulicę jednokierunkową, w momencie gdy już będzie nowa zakopianka.
hagar15:08, 2 maja 2022
ustawa reklamowa zabrania wieszania banerów reklamowych
miłośnik ładu i porządku14:58, 2 maja 2022
Najważniejsze to zwrócić na siebie uwagę, jak zawsze z resztą.
Nieważne co mówią, ważne, że mówią :)
zszokowany14:47, 2 maja 2022
Ten pan właściciel tego budynku powinien się leczyć. Jest niebezpieczny
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas