Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
11.05.2022, 16:34 | czytano: 2395

Petycja Cechu Zdunów Polskich odrzucona

GMINA NOWY TARG. Radni rozpatrzyli petycję Cechu Zdunów Polskich i ją odrzucili. Petycja Cechu Zdunów dotyczy uchylenia z Uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego zakazów i ograniczeń, związanych z paleniem w kominach i piecach na drewno.

Arch. Podhale24.pl
Komisja skarg i wniosków w gminie Nowy Targ rozpatrzyła pismo i je odrzuciła. - Komisja doszła do wniosku, że petycja Zdunów Polskich nie dotyczy terenu gminy Nowy Targ. Uchwała antysmogowa Sejmiku Województwa Małopolskiego dla gminy Nowy Targ nie została wprowadzona. Dotyczy to obszaru obejmującego gminę Czarny Dunajec, miasto Nowy Targ i Rabka-Zdrój - uzasadniał na sesji radny Marek Kolasa. - Gmina Nowy Targ nie ma interesu prawnego skarżenia uchwały. Uchwała antysmowogwa sejmiku była już skarżona do sądu administracyjnego, skargi zostały odrzucone, bądź oddalone. W obecnej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej może się zdarzyć, że sejmik i inne organa administracji państwowej mogą w niedługim czasie zmienić uchwałę o ochronie środowiska - odczytał uzasadnienie radny gminy Nowy Targ.

ag/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Polak23:32, 12 maja 2022
A na Słowacji i nie tylko sławacja palą drewnem i nikt się nie przyp..la o to. Chcą Polskę rozwalić bo nie dali radę poczas wojny to teraz chcą ją zniszczyć.
Palić w piecu i tyle21:48, 11 maja 2022
Lasy pełne drewna, ogrzewały się nim jako paliwem niezliczone pokolenia. Nad czym tu dyskutować i o co wnosić petycje. Zwyczajnie nie ma tematu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas