Złote i diamentowe gody w Gminie Ochotnica Dolna (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 01 lutego
Imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty
Czarny Dunajec
Snow
-0°
Wiatr: 16.704 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
-0°
Wiatr: 17.352 km/h Wilgotność: 95 %
Snow
Wiatr: 17.676 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 18.756 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 15.732 km/h Wilgotność: 85 %
Snow
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
13.05.2022, 19:05 | czytano: 2671

Złote i diamentowe gody w Gminie Ochotnica Dolna (zdjęcia)

Było wzruszenie, najserdeczniejsze życzenia i odśpiewane 100 lat. W Gminie Ochotnica Dolna 26. par obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Diamentowe gody świętowało z kolei 7. małżeństw.

zdj. UG Ochotnica Dolna
zdj. UG Ochotnica Dolna
Uroczystość rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez ks. Stanisława Kowalika w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej. - Jesteście chlubą i radością dla swoich dzieci, wnuków i prawnuków, ale też dla nas duszpasterzy i całej społeczności. Modlę się za Was, aby dobry Bóg obdarzał Was potrzebnymi łaskami - mówił ksiądz proboszcz, który po uroczystości wręczył Jubilatom miłe upominki.


Druga część uroczystości odbyła się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej, gdzie 26. par z rąk Tadeusza Królczyka Wójta Gminy Ochotnica Dolna otrzymało medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.Siedem par świętujących 60-lecie pożycia małżeńskiego odebrało okolicznościowe dyplomy, upominki oraz kwiaty. – To jest Wasze święto, bardzo się cieszę, że po okresie pandemii i związanych z nią obostrzeń możemy się w końcu spotkać. Wielkie gratulacje od całej naszej społeczności za ten wspaniały przykład jaki nam dajecie. Po Was widać, że jest w Was tyle energii i pozytywnej miłości jakby to była pierwsza a nie pięćdziesiąta czy sześćdziesiąta rocznica ślubu– podkreślił Tadeusz Królczyk.

- Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote i diamentowe gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej – zaznaczyła z kolei Elżbieta Polczyk Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gminie Ochotnica Dolna.

Następnie wzniesiono uroczysty toast i odśpiewano Jubilatom 100 lat, po czym wszyscy skosztowali tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej.UG Ochotnica Dolna, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas