Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Czarny Dunajec
Clouds
19°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 81 %
Clear
20°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 60 %
Clear
20°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 80 %
Clear
20°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
17.05.2022, 08:44 | czytano: 4018

Rabczańscy radni martwią się o zabudowę terenów zielonych

RABKA-ZDRÓJ: Na zboczach Grzebienia i Krzywonia, terenów rekreacyjnych i spacerowych, trwają intensywne prace budowlane, które martwią radnych.

Grzebień. Fot. Piotr Kuczaj
Podczas sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju po raz kolejny odbyła się dyskusja na temat zabudowy terenów zielonych. Najmocniej w tej sprawie wypowiada się radny Jan Kwatyra. - Nie ma ani refleksji, ani działań - alarmował w sprawie Grzebienia, zwracając się do burmistrza. - Sygnalizowałem już wcześniej, że tam prowadzone są prace, które wyeliminowały część stoku przez ogrodzenie. A w tej chwili podejmowana jest następna inwestycja w tamtym rejonie. Coraz więcej jest zabieranych terenów, które nie powinny być zabierane pod budowę.

Jego obawy poparli również inni radni. Burmistrz Leszek Świder tłumaczył, że zgody na budowę wydaje starostwo powiatowe. - Niestety, problemem jest to, że parę lat temu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Rabki-Zdroju został uchylony i z tego powodu, dzisiaj, mamy niewielki wpływ, gdy ktoś stara się o pozwolenie na budowę w takich miejscach. Starostwo widzi, że nie mamy planu, nie ma więc przeszkód i wydaje zgody. To plan może kreować zabudowę. Przygotowujemy nowy plan zagospodarowania, prace trwają - dodaje włodarz uzdrowiska.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
do MIESZKANIEC NASTĘPNY09:11, 20 maja 2022
Wygląda na to że urzędowi i radzie bardzo zależy aby dalej nie było planu heheh...
mieszkaniec następny15:08, 19 maja 2022
Jakby ktoś nie widział-jeśli nie ma planu miejscowego to Urząd miasta wydaje warunki Zabudowy więc tylko ta instytucja ma realny wpływ na Decyzję Starostwa. Starostwo wydaje to na co pozwala Urząd. Pan Burmistrz lekko przesadził.
do @hole08:09, 19 maja 2022
A nie jest tak jak piszesz ? Potentaci rabczańscy budują co chcą i gdzie chcą bo mają przyzwolenie urzędów (znajomi, rodzinka) a zwykłemu mieszkańcowi kłody pod nogi i nic mu nie wolno
nico08:13, 18 maja 2022
Budują w lasach i na górach a po kilku latach będą płakać, że mają tragiczne drogi do posesji, nie mają wodociągu, kanalizacji itd. i że oczywiście "miasto" ma im wszystko zapewnić, bo płacą podatki. Zgadnijcie, na czyj koszt?
hole07:26, 18 maja 2022
@mieszkaniec
Masz racje na swoim mogę robić to co chcę, dlatego jak obok twojego domu powstanie chlewnia, składowisko odpadów z elektrowni jądrowej, albo 24 godzinna dyskoteka to nie płacz. A do radnych niech się wezmą do roboty i uchwala plan zagospodarowania
MAMUSIU RATUJ20:02, 17 maja 2022
Szkoda zieleni...tak piekna przyrode niszczyc.
dziadek20:00, 17 maja 2022
Ja też uważam, że w złą stronę idzie budownictwo w Polsce. Buduje się tam, gdzie powinna być dzika przyroda. Na stromych zboczach, na terenach zalewowych itp. Byle wyżej, dalej, bo nikt tu nie zaglądnie...a jak przyjdzie jakiś kataklizm (powódź, pożar itp) i służby nie zdążą dojechać, bo dojazd utrudniony, to państwo rozdawnicze pomoże, prawda?
Blokowy17:53, 17 maja 2022
Domek postawiony na zgłoszenie jako BRI, a także zgłaszane budynki gospodarcze nie mogą być legalnie wynajmowane. Kto się tym zajmie, póki jeszcze nie było żadnego nieszczęścia.
baziak516:40, 17 maja 2022
Ja uważam, że od pewnej wysokości powinien być w ogóle zakaz budowania czegokolwiek. Jakoś na Słowacji potrafią się pobudować w jednym miejscu, a nie wszystko rozpitolone bezładnie po całej okolicy, nawet po górach i lasach, bo jakiś Janusz z Grażynką sobie wymyślili akurat zniszczyć teren górski.
piotrek16:35, 17 maja 2022
kwatyra, wójtowicz, koper - martwią się o cudze działki , a nie o, swoje bo ich nie mają.Spacerowali by chętnie po cudzych. Rada taka - kupcie sobie państwo nawet cały krzywoń i grzebień , ale za własne pieniądze i spacerujcie już po swoim i martwcie się wtedy o własne , a nie cudze ...
XYZ14:46, 17 maja 2022
Plan zagospodarowania który robią nadaje się do kosza, między istniejącymi budynkami działki kwalfikowane są jako rolne, ludzie stracą możliwość wybudowania domu bo wszędzie tylko rolne, ktoś na łatwiznę poszedł a ktoś to klepnął
Emeryt z otwrtą głową13:49, 17 maja 2022
Jest to bardzo chwalebne, radni troszczą się bardzo o sprawy, które są trzecio, czwarto rzędne dla Rabki. Panie Kwatyra pytanie do Pana. Co jest priorytetem dla Uzdrowiska? Co trzeba zrobić by miasto w końcu zaczęło funkcjonować dla kuracjuszy dla turystów? Atakujesz Pan uczciwych przedsiębiorców bo to jest łatwe ale śpiących leśnych dziaków siedzących naprzeciw Pana w trakcie sesji Pan nie obudzisz. Może i lepiej bo dla piesków i kotków jest już wszystko w Rabce uchwalone. Niech śpią dalej.
epo12:19, 17 maja 2022
Na co czeka Rada i Burmistrz , uchwalić plan zagospodarowania i może coś się jeszcze da uratować ,narażę się nielicznym , ale czy nie warto sprawdzić w sezonie sposób użytkowania wielu budowli na ''zgłoszenie'' w całym powiecie i weryfikacja może być koszmarna dla właścicieli ! -uczciwy niech zarabia -kombinator niech płaci .
Wincek12:08, 17 maja 2022
ciekawe co będzie jak to kiedyś zacznie się osuwać a kiedyś zacznie to pewne
mieszkaniec10:54, 17 maja 2022
Panie radny Kwatyra. Jest coś takiego jak własność prywatna i nikt nie może właścicielowi na swojej działce dyktować co ma robić. Podatki dobrze się podnosi natomiast chcielibyście Państwo zabronić właścicielom korzystać ze swojej własności. Proszę zajmijcie się Państwo tym jak do Rabki przyciągnąć turystów, zapewnijcie infrastrukturę bo na chwilę obecną turystyka w Rabce istnieje tylko dzięki prywatnym właścicielom.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas