Nowy samochód dla OSP Nowa Biała - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 1.872 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 0.684 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 0.468 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
Wiatr: 0.612 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
330 %
Nowy Targ
130 %
Zakopane
80 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 165 | 330 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 65 | 130 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
19.05.2022, 15:52 | czytano: 4575

Nowy samochód dla OSP Nowa Biała

Urząd Gminy Nowy Targ rozstrzygnął przetarg na zakup fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Białej. Środku na zakup auta przekazał rząd.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Przetarg wygrała firma Perfekt z Kruszyna. Samochodów, który ma zostać dostarczony w ciągu 5 miesięcy, kosztował będzie 299 tysięcy złotych.

- Pamiętamy, jak trudny był dla Nowej Białej ubiegły rok. Straż Pożarna stanęła na wysokości zadania, broniąc miejscowości przed żywiołem. Doposażanie jednostek Straży Pożarnej to zadanie, które państwo polskie realizuje ze szczególną uwagą i troską – mówił niedawno wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Całkowity koszt zadania inwestycyjnego pn. „Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego w celu zwiększania gotowości bojowej jednostki OSP Nowa Biała” to ok. 280 tys. zł. Aż 180 tysięcy zostanie przekazane z ogólnej rezerwy budżetowej państwa. 100 tysięcy złotych na ten cel przeznaczy gmina Nowy Targ.

Jednostka OSP w Nowej Białej aktualnie korzysta z trzech pojazdów. Dodatkowy, nowy samochód będzie silnym wsparciem dla wszystkich działań ratowniczych prowadzonych na tym terenie. Jest to obszar o szczególnych uwarunkowaniach z uwagi na zwartą zabudowę mieszkalną i gospodarczą, która może stanowić zagrożenie pożarowe. Bliskość rzeki Białki oraz zmienne stany wód rzecznych i podziemnych stanowią natomiast ryzyko pojawienia się lokalnie powodzi i podtopień.

OSP Nowa Biała to 30 osób, gotowych nieść pomóc w sytuacjach zagrożenia. Aby akcje ratownicze przebiegały sprawnie, niezbędne jest wsparcie techniczne w postaci odpowiedniego sprzętu oraz pojazdów dostosowanych do prowadzenia takich działań.

Nowy samochód zostanie wyposażony w motopompę. Będzie ona służyć pobieraniu wody z potoku przeciwpożarowego, który jest jedynym sprawdzonym punktem czerpania wody w tej miejscowości. Dostęp do niego ułatwi fakt, że samochód będzie wyposażony w napęd na cztery koła.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Swój07:23, 20 maja 2022
Tam wszystko da się kupić w innych miejscowościach nigdy nie ma pieniędzy na nic... Potrzebny im ten samochód...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas