Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
20°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
20.05.2022, 16:52 | czytano: 10085

21 lat "Podhalanki". Uroczyste obchody Święta Uczelni (zdjęcia)

NOWY TARG. "Uroczyste posiedzenie Senatu PPUZ, zapoczątkowane przeze jubileusz 20-lecia uczelni stało się nową tradycja naszej społeczności akademickiej. Niech ten wyjątkowy dzień będzie okazją do wspólnego świętowania i podsumowań dorobku" - tymi słowami p.o. rektora dr Bianka Godlewska Dzioboń zainicjowała obchody Święta Uczelni.

zdj. Maciej Gębacz
W uroczystym posiedzeniu Senatu wzięli udział m. in. podhalańscy parlamentarzyści.

Jak przypomniano, w zeszłym roku minęło 20 lat od momentu powołania do życia Podhalańskiej Państwowe Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. "Lata te były naznaczone wytężoną pracą i działaniami zmierzającymi do budowy marki i jej pozycji. Dziś możemy być dumni z osiągnięć, z tego że możemy pochwalić się nowoczesnym kampusem i profesjonalnym zapleczem dydaktyczno - naukowym. Obecnie kształcimy studentów na czternastu kierunkach na poziomie licencjackim, magisterskim i studiach podyplomowych. W przyszłości planujemy uruchomienie kolejnych nowych kierunków, m. in. na wydziale lekarskim. Stale się rozwijamy, inwestujemy zarówno w infrastrukturę, jak i kapitał ludzki. Zależy nam na tym, żeby studenci byli dobrze przygotowani do pracy zawodowej, a oprócz wiedzy teoretycznej nabyli solidne umiejętności praktyczne. Obecnie rozbudowujemy Uczelnię o kolejne - oprócz dydaktyki - obszary: badania naukowe, działalność projektową, czy współpracę z szeregiem instytucji i przedsiębiorstw" - wymienia dr. Godlewska-Dzioboń.

Spotkanie było także okazją do podziękowania tym, którzy pomogli zbudować PPUZ. Słowa podziękowania padły pod adresem pracowników naukowych, administracyjnych, władz samorządowych, kościelnych, partnerów biznesowych, reprezentantów świata kultury i mieszkańców Podhala.

Na zakończenie swojego przesłania do społeczności akademickiej, p.o. rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej przypomniała: "przed nami czas rekrutacji. Liczę, że wspólnym wysiłkiem i podjętymi działaniami już w październiku powitamy kolejnych studentów, z którymi będziemy mogli podzielić się cennym doświadczeniem i kształcić na uczelni na miarę XXI wieku. Jestem przekonana, że obchodzone po raz kolejny Święto Uczelni przyczyni się do wzmocnienia integracji całej społeczności i zapisze się w pamięci wszystkich, którym zależy na jej rozwoju".

opr.s/ zdj. Maciej Gębacz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
TU17:18, 25 maja 2022
do Agaty- nie za bardzo wiem o czym piszesz, czy chodzi o dorobek naukowy BGD czy osiągnięcia za ostatnie cztery miesiące pełnienia obowiązków rektora.
Jeżeli mówimy o dorobku naukowym BGD to możesz poczytać, pod warunkiem, że znasz angielski, ponieważ większość prac i opracowań naukowych została przez BGD wydana w języku angielskim dla ludzi rozumnych.
Jeżeli chodzi o badania i opracowania możesz poczytać w zeszytach naukowych oraz w różnego rodzaju czasopismach i opracowaniach, znajdziesz bez problemu wszystko na stronach internetowych.
Jeżeli mówimy o czterech miesiącach pełnienia obowiązków rektora, to największym sukcesem pani BGD jest odwaga usunięcia lewków, przeciwstawiając się anarchii i nepotyzmowi które były wszech obecne na uczelni. Takie jest zdanie większość, no cóż masz inne zdanie, masz prawo, tylko nie oczerniaj.
Nie ważne kto zajmuje stołek rektora, ale nie można dopuścić do niszczenia wspólnego dobra jakim jest Uczelnia.
Agata08:28, 24 maja 2022
Do Marcin: Przecież dotychczasowa władza, to także BGD, więc gdzie tu logika?
Jakimi osiągnięciami może poszczycic się bgd? Bo przecież nie kiczowata ławeczka przed budynkiem szkoly i /.../ wyborami do Senatu, kolegium elektorów, rozmontowanym PONE. Dlaczego na tak ważnym święcie nie było przedstawicieli zewnetrznego srodowiska naukowego, chocby z kolegium rektorow szkol wyzszych Krakowa? Dlaczego nie bylo rektora UEK ani jego przedstawiciela (swoja droga czy studenci kierunku finanse i rachunkowość wiedza, ze nie otrzymaja dyplomu wspolnego? -ile to bedzie pozwów w sadach? Jakie koszty odszkodowawcze poniesie ppuz?)? Dlaczego nie było władz marszałkowskich województwa? Dlaczego nie było władz miasta i powiatow KNT i KTT? Odpowiedz jest prosta: nikt nie popiera bgd, jej świty a przede wszystkim chcacego rzadzic z tylnego siedzenia i marzącego o ponownym wyborze rww. O jakim więc uspokojeniu sytuacji mowa? Sytuacja jest niespokojna i taka bedzie, poki beda łamane przepisy. Uczelni grozi totalna izolacja w środowisku akademickim i regionalnym. No oczywiscie poza izolacja mein, ktorego poparcie dla bgd jest bardzooooo zastanawiajace.
Sabała21:54, 23 maja 2022
Do 'z uczelni'

Uderz w stół, a nożyce się odezwa.
Swoja drogą dajesz pan pokaz bardzo prymitywnej propagandy.

Kłamstwa to kłamstwa. Oszustwa to oszustwa. Łamanie prawa to łamanie prawa. Inaczej nie jest, inaczej nie będzie.

Skąd w komentarzu tyle frustracji? Czyżby grunt osuwał się pod nogami?
Danuta21:42, 23 maja 2022
Jak tak czytam te wasze komentarze to widzę, że nikt nie chce pomóc Uczelni tylko ją pogrążyć.
Rozumiem Włodarczyk był złym człowiekiem, pogrążył Uczelnie i odszedł - może wróci - nie daj Boże.
Ale dajcie szansę Biancę wyprowadzić ją z kryzysu.
Dariusz21:29, 23 maja 2022
Stara nazwa Uczelni na torcie to wstyd.
Ministerstwo też tak pisało o PPUZ, że to PPWSZ.
Jak można nie znać nawy Uczelni?
Wstyd!!!!!
!!!!!!!!!
Fanatyk PPUZ21:22, 23 maja 2022
Szkoda, że nie zauważyłem tych komentarzy wcześniej.
Dam bym wam popalić.
Jak można obarczać obecną władzę PPUZ ratującą Uczelnie od upadku.
Minister Czarnek w swojej wypowiedzi też jest pełen nadziei, że ten zły okres Uczelni minie.
Nie potrafię zrozumieć dlaczego walczycie przeciw Uczleni.
To jedyna Uczelnia, która zapewnia młodym ludziom start w Nowym Targu w życiu i zdobycie wykształcenia.
Co to ma za znaczenie kto jest Rektorem?
Kim jest dziś jest Hodorowicz - to przegrany uparty na władzę człowiek.
A jego poplecznicy pożal się Boże: /.../ którzy nielegalnie próbowali przejąć władzę dalej walczą i zrobią teraz wszystko, aby Uczelni pozbawić dobrej opinii i zrujnować Uczelenię!
Marcin21:06, 23 maja 2022
A ja wam powiem:
na Uczelni jest coraz lepiej dzięki dr BGD - z każdym rozmawia dzięki niej wszystkie drzwi są otwarte i można wszystko załatwić - nie tak jak to było do tej pory.
Pani BGD jest człowiekiem - wielką kobietą (stara się jak może), nie tak jak dotychczasowa władza, wszystkich wysłucha i pomoże.
Za to ją cenię i nie rozumiem ludzi, którzy mają o niej złe zdanie /.../
Próbowaliście porozmawiać z dr BGD i przedstawić swoje argumenty?
No chyba nie - nikt nie napisał, że komuś odmówiła szczerej rozmowy.
To super Kobietka, która wam jeszcze pokaże, i PPUZ dzięki niej wstanie na nogi - ja jej w tym pomogę!!!

Naruszenie regulaminu. Moderator.
z poza uczelni20:21, 23 maja 2022
do "z uczelni": "lewactwo... radzieckie... mordy..." oj coś nerwowo. Jak byś nie ściemniał/a, to prawda i tak wyjdzie na jaw! Obyś miał/a rację, że prawo zwycięży!!! A ten zawezwany alians BGD-Czarnek-Ziobro (naprawdę trudno to zrozumieć) to dla PiS-u totalna porażka. Im więcej takich wpadek tym pewniejsze, że będzie to ostatnia kadencja tej władzy. Parę głosów już na pewno stracili po tej szopce z poparciem BGD.
z uczelni17:37, 23 maja 2022
Po komentarzach można być pewnym na 100%, że lewactwo nie odpuszcza i ma się dobrze na Podhalu, zwiera szyki do wyborów robiąc wszystko, żeby odzyskać uczelnie, zrobić sobie sztaby wyborcze i korzystać z autorytetu i zasobów Uczelni.
Nazywanie Pani BGD pseudo neorektor, że jest winna i jest sprawcą czegoś co nie potraficie wyartykułować jest zwyczajną nikczemnością i podłością. Czego jest sprawcą i jaka jest winna co można jej zarzucić przez te cztery miesiące bycia pełniącą obowiązki rektora?
Czynicie zarzut z tego , że uzdrowiła Uczelnie pozbywając się ludzi niegodziwych bez żadnych zasad, rozbiła klikę rodzinną która co parę lat wyprowadzała studentów na ulicę, gdy Maciuś nie nie zostawał prorektorem siejąc zamęt i wrogość na Uczelni.
Poruszyliście niebo i ziemię, zawiadomiliście Prokuraturę i jakie są efekty, zd(Radzieckie) mordy, że nie wyprowadzają nikogo w kajdanach, to Was boli, Uczelnia ma się dobrze na pewno nie gorzej jak za zbójnika.
Jeżeli zależy Wam na dobru, jakim jest Uczelnia to wszyscy wspólnie powinni dbać o dobre imię Podhala i Uczelni.
Waszą radością, jest ilość złożonych pozwów do Sądów, to Was cieszy i przy życiu trzyma, gdzie Wasze wartości chrześcijańskie o których tak mówicie.
Uczelnie które przyjęły zwolnionych dyscyplinarnie wykładowców z Podhalanki, muszą mieć świadomość, że jest to prywata a nie dobro Uczelni którą reprezentują. Najważniejszy w tej układance jest układ.
Panie Ministrze Czarnek skończyć z lewactwem, zdRADZIECKIMI mordami na Uczelniach, tak jak zrobił Pan Ziobro w Sądach.
Zbój, rozbójnik nie pogodził się z obowiązującym prawem i autonomią Uczelni, dalej wyznaje zdRADZIECKIE prawo, ale to już koniec, panie Hetmanie i kim tam Pan jeszcze jesteś.
Baca16:49, 23 maja 2022
Tort gorzki i... ze starą, nieaktualną nazwą uczelni. Standardy bgd i rww.
@17:23, 22 maja 2022
Niewiarygodne, że też się nie wstydzą. Wszyscy objęli posady co najmniej w niejasnych okolicznościach i tak się na pokaz wystawiają. Żenujący spektakl
arogancja10:15, 22 maja 2022
Zdjęcie 14 najlepszym komentarzem
Wykladowca UEK09:20, 22 maja 2022
Czym rządzi pan Zamora? Przecież nie PONE, które właściwie nie istnieje. Oj trzeba się tlumaczyc za BGD i RWW przed tektorem UEK, oj trzeba...
Jan z Mszany08:59, 22 maja 2022
Do Bovi

Efekty już widać - poparcie PiS w Małopolsce mniejsze o 7 procent. Brawo pani Paluchowa, brawo pań Hanerski.
Vox populi08:56, 22 maja 2022
Zaklinanie rzeczywistości. Święto uczelni, które nie jest świętem uczelni. Posiedzenie senatu, które nie jest posiedzeniem senatu. Senat, który nie jest Senatem. P.o. rektora, który nie jest p.o. rektora. Dyrektorzy instytutów, którzy nie są dyrektorami instytutów. Kto potrzebował tego teatrzyku? Co on przykrywa? Orwell i Kafka w czystej postaci. Tymczasem mnożą się pozwy w sądach i sprawy w prokuraturze.
bovi22:39, 21 maja 2022
Piękna stypa. Oby górale nie zapomnieli PiS-owi do czego doprowadził!!! Pani Poseł nie ma się co śmiać, trzeba płakać, że poparliście takie osoby "prawe i sprawiedliwe"! Czysta obłuda. Kiedyś i tak trzeba będzie stanąć i się z tego rozliczyć (podobno z tych wierzących jesteście). Do rozliczenia będzie ludzka krzywda, którą z sobie znanego powodu poparliście. To są te grzechy co o pomstę do nieba wołają.
Yayco21:00, 21 maja 2022
Trzeba mieć nadzieję, że sądy zadziałają powoli a skutecznie ta uczelnia ma chyba w Polsce największą ilość pozwów.Trzeba poczekać.
Obiektywny16:14, 21 maja 2022
Staszek Zbójnik ma rację! Najgorszy jest sprawca tego zamieszania ten co ludzi podpuścił a nie przemyślal konsekwencji. Posłużył się elektorami i senatorami bo sam siedział na tylnym siedzeniu. I ostatecznie przez niego uczelnia straciła renomę, 6 dobrych dydaktyków i wizję na rozwój. Dobrze, że masz wreszcie czas na autorefleksję Zbójniku.
obserwator15:32, 21 maja 2022
Dawno Uczenie z taką renomom powinni już zlikwidować czym naród ciemniejszy tym lepiej nim rządzić. Ciemny ludek wszystko kupi! Czy czasem nie o to właśnie chodzi?
Staszek z Podhala - Zbójnik13:15, 21 maja 2022
Staszek z Podhala-Zbójnik
Wydarzenie, impreza przejdzie do niechlubnej historii
Pani pseudo, neorektor jest temu winna i sprawca.
Kto zakładał Uczelnię, kto był Rektorem
Kto był szcególnym gościem, ci co byli to do pozyskania głosów u wyborców, kolejna żenada
Dlaczego nie było władz Miasta i Powiatu
Garstka zdezorientowanych młodych
Śmieszne i bezmyślne organizownie 20 lecia , dla kogo? po co?
Pani neorektotor, coś chciała ? wstyd
Szkoda tego ładnego tortu, chyba był gorzki i długo bedzie emanuował gorycz
student12:53, 21 maja 2022
Dziwna to uroczystość... Żenujący był pan przewodniczący, tyle samorząd dla nas robi tylko jako student niczego nie widzę! Dramat, kogo my wybraliśmy...
opop09:28, 21 maja 2022
Ilość przybyłych gości świadczy o kompromitacji prowadzonej polityki przez władze uczelni. Pustki które świadczą o tym że należy się zastanowić nad celowością dalszego funkcjonowania tego czegoś i łożenia na to publicznych środków. Nawet studentom nie chciało się przyjść. Absolwenci też chyba nie mieli czasu. Generalnie obchody żenada w wykonaniu tych którzy się tam pojawili czyli nikt. Wstyd.
Janek09:11, 21 maja 2022
A nie dawno się dymiło od nie kompetencji ,pro rodzinnych nici, samosądów, plagiatów, policji, nocnego czuwania jak przy żłobku (a to nie kościół przecież?. Co było w żłobku?) Czy mgr może też przybrać purpure? Wiem wiem w teatrze wszystko możliwe.
rekrut08:17, 21 maja 2022
Miny jak na stypie
Osiol21:29, 20 maja 2022
Najlepszą opinią jest statystyka ilu magistrom udało się znalesc pracę w ukończonym kierunku tak prestiżowe uczelnie zachęcają do podjęcia u nich edukacji a jak tutaj ta statystyka wygląda
abc20:27, 20 maja 2022
No cóż dopiero 20 lat, a tyle s..... !To pokaz, że liczy się prywata, a nie dobro "B. Uniwersytetu".
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas