Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
17°
Wiatr: 10.296 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
20°
Wiatr: 13.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clear
18°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
21.05.2022, 16:50 | czytano: 4992

Dziewięć wozów na Dzień Strażaka dla druhów spod Tatr (zdjęcia, video)

Siedem wozów bojowych oraz dwa mniejsze pojazdy służyć będą strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Zakopanego oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z powiatu tatrzańskiego. Uroczystego przekazania wozów dokonał komendant głównego Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Andrzej Bartkowiak wraz z zastępcą nadbrygadierem Krzysztofem Hejdukiem.

Fot. Marcin Szkodziński
Tegoroczny Powiatowy Dzień Strażaka w Zakopanem stał się okazją do przekazania pojazdów strażakom zawodowym oraz ochotnikom, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tatrzańskiego oraz turystów, którzy licznie przybywają na wypoczynek.

- Trzy nowe samochody dla PSP, trzy nowe samochody do jednostek OSP i trzy samochody przekazane z jednostek do jednostek - wymienia pozyskane w tym roku pojazdy st. bryg. Grzegorz Worwa, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Komendant Główny Straży Pożarnej zapowiedział, że to nie koniec powiększania taboru strażaków. Są już pieniądze, a niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na zakup nowego pojazdu z podnośnikiem koszowym i drabiną dla PSP w Zakopanem.Powiatowy Dzień Strażaka oraz 30 – lecie powstania Straży Pożarnej stały się także okazją do wręczenia odznaczeń oraz awansów.

Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczeni zostali:

mł. asp. Mieczysław Polak, asp. sztab. Andrzej Stopka, mł. ogn. Krzysztof Wójtowicz.
Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczeni zostali:
ogn. Tomasz Czernik, asp. Krzysztof Jędraczka, asp. sztab. Maciej Mazurek, st. ogn. Paweł Mrowca-Kuscorz, mł. ogn. Paweł Łojek.

Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczony został druh Adam Tracz.

Dyplomem Komendanta Głównego PSP został wyróżniony bryg. Adam Romanowski.

Awanse na wyższy stopień służbowy otrzymali: asp. Jan Lorenc, asp. Andrzej Garbuliński, mł. asp. Mieczysław Polak, sekc. Andrzej Leśniakiewicz, st. str. Szymon Krzeptowski-Sabała, str. Gabriel Hodorowicz, str. Michał Papież, str. Adam Słodyczka, str. Przemysław Wach.

Pojazdy, o które wzbogacili się strażacy spod Tatr, to:

GBARt 2,5/16 na podwoziu Volvo z napędem terenowym, karosowany przez firmę Bocar. Zakupiony ze środków finansowych PSP oraz gminy Poronin.

GCBARt 5/32 na podwoziu Scania z napędem terenowym, karosowany przez firmę Szczęśniak. Zakupiony ze środków finansowych PSP, środków przeznaczonych do zwalczania skutków COVID oraz ze środków pochodzących z gminy Bukowina Tatrzańska.

SLRR KIA SPORTAGE z napędem terenowym 4x4, karosowany przez firmę Marvel. Zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków pochodzących ze wszystkich samorządów z powiatu tatrzańskiego.

Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tatrzańskiego zostały przekazane pojazdy użytkowane dotychczas przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem

Ochotnicza Straż Pożarna w Stasikówce otrzymała samochód GBARt 2,5/24 na podwoziu Renault z napędem terenowym

Ochotnicza Straż Pożarna w Jurgowie otrzymuje samochód GCBA 9,5.65 na podwoziu Mann

Ochotnicza Straż Pożarna w Suchem otrzymuje samochód operacyjny Skoda Octavia

Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Kościelisku pozyskała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 na podwoziu Scania z napędem terenowym. Pojazd karosowany przez firmę Szczęśniak. Zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz ze środków Urzędu Gminy Kościelisko.

Ochotnicza Straż Pożarna w Białym Dunajcu pozyskała nowy samochód GCBA 5/32 wóz na podwoziu Scania z napędem terenowym. Pojazd karosowany przez firmę Szczęśniak. Zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji KSRG, środków finansowych gminy oraz własnych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Białce Tatrzańskiej pozyskała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 10/60. Pojazd na podwoziu Renault z napędem terenowym, karosowany przez firmę Moto Truck. Zakupiony ze środków budżetu państwa w związku działaniami gaśniczymi w miejscowości Nowa Biała oraz środków finansowych gminy.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kiełbasa10:00, 22 maja 2022
a na operacje dla dzieci nie ma
Opłacone wybory06:41, 22 maja 2022
Coś mi to przypomina.

Koło Łącka jest gmina w której pewna pani rządziła przez 20 lat a to dzięki szczególnej opiece nad strażakami ochotnikami. Oni odwdzięczali się jej poparciem swoich rodzin w wyborach.

Nazywano ich nawet "O-ddani S-wojej P-ani".

W końcu jednak reszta społeczności gminy przejrzała na oczy i postanowiła zmienić ten stan. I zmieniła.
Rządy kliki podwieszonej pod strażaków się skończyły.
osp20:11, 21 maja 2022
Volvo, Scania, Man Kia - i polski przemysł się Rozwij.
Każdy po milionie, My wszyscy za te zabawki zzpłacimy
piotrek18:44, 21 maja 2022
ten mały co to pieniędzy za drzewo sprzedane nie rozliczył do dnia dzisiejszego, pcha się wszędzie ...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas