Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Nowy Targ
Clouds
14°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
14°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
31.05.2022, 15:24 | czytano: 6994

"Czerwiec zapowiada się bardzo bogato". Miasto zaprasza na szereg imprez plenerowych

NOWY TARG. - Wychodzimy w plener, przed nami imprezy dla masowego widza. Czerwiec zapowiada się bardzo bogata. Olimpiada Skarbowców to była dopiero przygrywka tego, co się będzie działo - zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Grzegorz Watycha. O czerwcowych imprezach mówili przedstawiciele Wydziału Promocji.

od lewej: Grzegorz Watycha, Katarzyna Put i Arkadiusz Szymczyk/ zdj. Podhale24
Będzie ich całkiem sporo. I to tych organizowanych, czy współorganizowanych przez UM, jak również tych, które zostały przez Wydział Promocji wpisane do kalendarza imprez, by nie zagubiły się w gąszczu plakatów i ogłoszeń.

- Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń, czyli Powitanie Lata. To będzie wielkie święto muzyczne. Zdecydowaliśmy się na "koncert wolnościowy" - mówiła Katarzyna Put.

Poprzednie "Powitanie Lata" miało miejsce w 2019 roku, potem nastąpiła przerwa wywołana sytuacją epidemiologiczną, ale - jak mówi naczelnik Wydziału Promocji "to, co się dzieje za wschodnią granicą skłoniło organizatorów do zorganizowania imprezy, która ma przypomnieć, że wolność to najważniejsza cecha życia społecznego". Dlatego koncert będzie miał "wydźwięk wolności".

Powitanie Lata odbędzie się 18 czerwca. Wystąpią: Róże Europy, Kobranocka, Rezerwat, Chłopcy z Placu Broni oraz The Blues Men Billy Neal & Lupi. Potem - nocna dyskoteka.

Kierownik Referatu Sportu skupił się na imprezach o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Na pierwszy ogień idzie Gala Walk MMA 28 - już 3 czerwca. - To będzie wydarzenie jakiego dawno w Nowym Targu nie było. A występ czterech zawodników z NKSW to oczywista wartość dodana do tej imprezy. Wiemy, że kibice z całej Polski się do nas wybierają - zapewniał Arkadiusz Szymczyk.

Dzień później zawita do Nowego Targu 60. Małopolski Wyścig Górski. Miasto będzie miejscem etapowym drugiej części wyścigu. 16 czerwca - tradycyjny spływ kajakowy, a pod koniec miesiąca Turbacz Summer Trial - dwudniowe wydarzenie dla biegaczy.


Wspomniano także o Dniach Drukarstwa, które obędą się 3 i 4 czerwca, przypomniano o ogłoszonym konkursie na najpiękniejszy ogród w Mieście (termin zgłoszeń mija 7 czerwca). 11 czerwca - "Jezus na Lodowisku" - wydarzenie o charakterze religijnym organizowane przez parafię pw. Św. Katarzyny. 15 czerwca Fundacja Adama Worwy organizuje koncert, będący finałem jednej z prowadzonych przez siebie akcji.

22 czerwca czekają nas obchody 676. rocznicy lokacji miasta, a 23 czerwca premiera filmu Daniela Urbaniaka "Nowy Targ Miasto sów". Tu Wydział Promocji przygotował konkurs plastyczno-fotograficzny nawiązujący do hasła "sowiego miasta".

Nie zabrakło pytań o tegoroczny Jarmark Podhalański, jednak przedstawiciele magistratu wyjaśnili, że mówią dziś szczególnie o imprezach, których są w dużej mierze organizatorami, a w przypadku Jarmarku Podhalańskiego pierwsze skrzypce gra MCK, więc dyrektor tej placówki sam zdradzi szczegóły trzydniowej zabawy - w terminie 12-14 sierpnia.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
avivat09:58, 2 czerwca 2022
A ci dalej zadowoleni i usmiechnięci. Mam nadzieję, że im ten uśmiech zniknie z twarzy po wyborach w 2023 roku.
Krzysztof15:52, 1 czerwca 2022
Tak macie rację. Zabieram vodeczkę i dołączam do was
ZK12:52, 1 czerwca 2022
Krzysztof a ty związany może jesteś z tym niesławnym lokalem koło lotniska że tak płaczesz że nie będzie imprezy/klientów? Co do programu na czerwiec - zapowiada się różnorodnie i ci co będą chcieli się pobawić znajdą coś dla siebie.
Krzysztof11:45, 1 czerwca 2022
Widzę tych zwolenników powitania lata czy jarmarków podhalańskich./.../

Komentarz był obraźliwy. Moderator.
oj Krzysiu ale bredzisz...11:12, 1 czerwca 2022
Co znaczy że "mieszkańcy nie chca ani powitania lata ani jarmarków podhalańskich". Mów za siebie. Masa ludzi zawsze bywa na tych imprezach. Jak ty chcesz mieć piknik lotniczy to idź do aeroklubu z pretensjami, że dali ciała i nie dźwignęli tematu.
Co ma do tego burmistrz? Może to jego wina, że hokeiści szorują na dole tabeli? Jego wina że ludzie nie dają na tace w kościołach? Jego wina, że MOK odwołuje koncerty bo bilety się nie sprzedają?
I z drugiej strony - jego zasługa, że młodzi modelarze dostali powołania do kadry narodowej? że udała się Ciupaga? że ośrodki kultury organizują dziś Dzień dziecka i koncerty?
Co on mam do tego. Robią to ludzie w ramach swojej roboty i pensji, albo ci co się ZOBOWIĄZALI że to zrobią - tak jak aeroklub. Nie dali rady? Ich wina - Watychy w to nie mieszaj. Ja akurat sobie nie życzę, żeby ładować kasę w stowarzyszenie, które budzi się raz do roku bo robi piknik lotniczy. A co poza tym dają od siebie mieszkańcom? Wielka mi sztuka: zrobić imprezę za publiczne pieniądze. Niech polatają za sponsorami bo Kos jakoś umiał tego dokonać, a jak nie dał rady to się przyznał i nie szukał winnych w urzędzie. idź więc Krzysiu do Stachonia i jego zapytaj dlaczego nie ma pikniku. Miasto dawało w tym roku 40 tysięcy. Sprawdź sobie ile dawało przez poprzednie lata. ANT to zwykłe stowarzyszenie - niech sobie radzi jak każde inne w tym mieście.
Krzysztof10:50, 1 czerwca 2022
Nie ma się czym chwalić ojj nie ma...
Krzysztof10:47, 1 czerwca 2022
Czyli dalej nikt nie rozumie że mieszkańcy nie chca ani powitania lata ani jarmarków podhalańskich!!! Fajnie jest ze za nasze pieniądze burmistrz i reszta swity robi sobie promocje przed kolejną kampanią!
Lepiej niech się wypowiedzą czemu nie ma pikniku lotniczego!
Co to jest za chwalenie się wydarzeniami za które miasto płaci 80 tyś czy wiecej? Jedna impreza zamknieta dla skarbowców a za drugą płać.... Ile UM kosztowała organizacja tych imprez?
Wektor00:51, 1 czerwca 2022
No, no, zapowiada się dobrze, no to jak "koncert wolnościowy" to nie może zabraknąć Horytnicy.
Horytnica - Głos patriotów (FULL ALBUM) zagrany na rynku, to by było coś, co utkwiłoby na długo w pamięci.
Pomarzyć można, ale czy ta władza mogłaby to udźwignąć ? :).
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas