Rzucił siekierą w policjantów - podhale24.pl
Poniedziałek, 05 grudnia
Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 11.016 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
128 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
104 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 64 | 128 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 52 | 104 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
01.06.2022, 14:10 | czytano: 11697

Rzucił siekierą w policjantów

Na dwa miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Nowym Targu 41-letniego mieszkańca gminy Nowy Targ. W sobotnią noc mężczyzna najpierw uszkodził bramę i drzwi na terenie jednej z posesji, a potem rzucił siekierą w interweniujących policjantów.

Fot. KPP Nowy Targ
Fot. KPP Nowy Targ
W sobotę przed północą oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie z terenu gminy Nowy Targ, o agresywnym mężczyźnie, który siekierą uszkodził bramę wjazdową na posesję oraz drzwi wejściowe i próbuje wejść do jednego z domów. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci, jednak agresor uciekł przed przyjazdem mundurowych.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy uszkodzenia mienia. Po chwili odnaleźli mężczyznę w miejscu zamieszkania na posesji przy sąsiedniej ulicy. 41-latek w ręku trzymał siekierę i idąc w kierunku policjantów, zaczął ich znieważać i grozić pozbawieniem życia, a w pewnym momencie rzucił siekierą w ich kierunku.

Policjanci natychmiast obezwładnili agresora. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić powodu swojego zachowania. Następnego dnia został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, kierowania gróźb, znieważenia oraz czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 41-latka na dwa miesiące.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ciekawy16:59, 4 czerwca 2022
do- świadek koronny
a może nie każdy chce słuchać w nocy głośnej muzyki i imprezowych krzyków "po piwku"
czy pisząc "..jesteśmy normalni i wyrozumiali.." chodzi ci tylko o siebie czyli normalnych i wyrozumiałych inaczej? którzy w duszy mają innych?
też słyszałem wiele12:28, 4 czerwca 2022
jak ktoś temu panu zwracał uwagę na jego niestosowne zachowanie to jedyną jego odpowiedzią było cyt. ".. wypie..."
Niezmienny12:19, 3 czerwca 2022
Do świadek koronny....czy znam czy nie znam to że wypił i ktoś mu zwrócił uwagę nie jest powodem żeby iść odrazu z siekierą,to tylko świadczy o jego myśleniu.... Widziałeś wiesz lepiej i ok,ja tylko myślę że będzie miał czas na przemyślenie ,bo to nie jego pierwszy zatarg z policją...
świadek koronny23:41, 2 czerwca 2022
do -ciekawy- przeprowadź się a najlepiej koło tej pani agent. Ogniska koło domu nie zapalisz, auta na podwórku nie umyjesz, grill do 22 i po imprezie. Ciekawe co będzie jak będą MŚ albo Euro i nasi zaczną grać o 21? Będą emocje i krzyki no ale o 22 będzie kibicowanie w ciszy no bo takie są przepisy. Jakoś w koło w lecie ciągle ktoś w sąsiedztwie imprezuje i nikomu to nie przeszkadza. Wiem dlaczego, jesteśmy normalni i wyrozumiali.
świadek koronny23:28, 2 czerwca 2022
Do -Niezmienny- co jest głupiego w opisie sytuacji, która się wydarzyła i jakie znaczenie ma to jak dobrze go znam? Do tego zdarzenia nawet gościa na oczy nie widziałem ale znalazłem się w dobrym miejscu o dobrym czasie. Rozumiem że podstawie tego jak dobrze go znasz wiesz lepiej jak przebiegła cała ta akcja i chętnie się pochwalisz jak było. Gość zareagował jak zareagował i nie mam zamiaru go bronić, napisałem co widziałem.
Osiol21:52, 2 czerwca 2022
To noże być wina policjantów bo od kogo się dowiedział kto jest konfidentem
Egon20:10, 2 czerwca 2022
Myślał chłopina, że kogoś zastraszy ... to teraz sobie popiję drina .... z metalowego kubka za kratami.
były sąsiad19:13, 2 czerwca 2022
wielki szacun dla drugiej strony gminy NT, macie jaja.. u nas wszyscy udawali, że nic się nie dzieje... a tam przyszła kryska na ...
ciekawy17:24, 2 czerwca 2022
do świadek koronny
a jaka różnica czy mieszkasz na wsi czy w mieście?
czy na wsi przepisy dot ciszy nocnej obowiązują inaczej?
chętnie się przeprowadzę
strażak16:38, 2 czerwca 2022
w lesie ogniska?... ło matko... to koło Nowej Białej?
Niezmienny14:35, 2 czerwca 2022
Do świadek koronny.... Chyba go słabo znasz skoro piszesz takie głupoty....
świadek koronny13:40, 2 czerwca 2022
Do "ciekawy". Gdzie napisałem że można? To co zrobił było naganne chciałem opisać całą historię bo jak widać policja opisała tylko część a obydwie interwencje są powiązane. Jedno Ci powiem, mając taką sąsiadkę a jeśli mieszkasz na wsi to miedzy 22 a 6 już pies by Ci nie zaszczekał, kogut nie zapiał no i impreza przy grillu do 22 no chyba że szeptem do ucha byś się porozumiewał albo na migi. W pobliskim lesie też skończyły się ogniska gdzie od lat tradycyjnie młodzież paliła bo policja je rozgania.
ciekawy13:00, 2 czerwca 2022
do - świadek koronny
czyli z tego wniosek - że wg ciebie - zakłócać cisze nocną można, grozić pozbawieniem życia można, uszkadzać cudze mienie można, znieważać i dopuścić się czynnej napaści na Policjantów można... ale zatrzymać agresora już nie można... ciekawa filozofia
świadek koronny12:34, 2 czerwca 2022
Nie nakręcajcie się bo nie znacie tej historii od początku, a było tak. Siedzi sobie chłop z dwoma kolegami u siebie w ogródku, piją drinki, leci muzyka,no cóż po ciężkim dniu pracy to chyba nic strasznego. Ale nadchodzi cisza nocna a że ma chłop pecha bo niedaleko przy sąsiedniej ulicy mieszka policjantka której wszystko przeszkadza dzwoni do kolegów a ci przyjeżdżają i go upominają. Najlepsze jest to że gość ma 3 bezpośrednich sąsiadów i nikomu nie przeszkadzała ta mini impreza. No i wszystko zaczęło się od tego jak się dowiedział kto na niego doniósł. Wpadł w szał i tam poszedł a potem policja przyjechała po raz drugi i resztę znacie. Szkoda że Policja nie wspomniała o przyczynach a jedynie skutkach. Drzwi i bramka całe więc siekiera musiała być tępa a rzut tą siekierą to chyba tylko policjanci widzieli bo ja przechodziłem i się przyglądałem. Jak użyli gazu to siekierę położył na ziemi, no chyba że była elektryczna i sama się w nich rzuciła. Co ciekawe sąsiad tej co donosi to prokurator więc najsurowszy środek zapobiegawczy nie dziwi.
Światowy10:50, 2 czerwca 2022
We wszystkich społeczeństwach panują zasady, do których każdy musi się stosować... a jak nie - to ogląda Świat w KRATKĘ. Pasożytów się eliminuje.
pecet10:11, 2 czerwca 2022
Taki bogacz a taka patologia
@Rafał T.22:56, 1 czerwca 2022
To policja wtargnęła na cudzą posesję.
edek22:16, 1 czerwca 2022
Za Wielkom Wodom to by sobie chłop już wąchał kwiatki od spodu. Gangsterki się mu zachciało. Takich trzeba odizolować od społeczeństwa. Teraz na twardym łóżku pod dyktando będzie pierdział w pasiak.
Tatusiu ratuj21:35, 1 czerwca 2022
On nie Chciał... tylko coś mu się przyśniło i lewitował
siekierezada21:26, 1 czerwca 2022
A trafił?
KNT20:52, 1 czerwca 2022
Brawo Policja, tak trzymać... ale do posprzątania jeszcze Wam trochę zostało
Rafał T.20:22, 1 czerwca 2022
Eliminować pasożytów.. w USA za samo wtargnięcie na cudzą posesję dostałby kulkę w ł..b nie mówiąc o groźbach i ataku na policjantów. Oj doigrał się gagatek.
Wojtek17:22, 1 czerwca 2022
Za takie coś to tylko kryminał, bez żadnej litości !!!!!!!!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas