Policja skontrolowała kierowców quadów. Znowu spory mandat - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
10.06.2022, 19:43 | czytano: 5676

Policja skontrolowała kierowców quadów. Znowu spory mandat

"Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dzisiaj po południu w Kościelisku funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej w Kościelisku oraz Straży Parku Tatrzańskiego prowadzili działania kontrolne wobec kierujących pojazdami typu quad" - poinformowała zakopiańska KPP.

zdj. KPP w Zakopanem
zdj. KPP w Zakopanem
- Powyższe działania odbywają się cyklicznie zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Gminy Kościelisko. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali 9 takich pojazdów. Policyjna kontrola wykazała, że przewodnik grupy poruszał się quadem nie dopuszczonym do ruchu, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych. Natomiast jeden z pojazdów, którym poruszali się turyści nie posiadał ważnych badań technicznych - relacjonuje asp. sztabowy Roman Wieczorek.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. - Kolejne działania służb niebawem - zapowiada oficer prasowy zakopiańskiej Policji.


Pod koniec marca podobna akcja miała miejsce w Dzianiszu. Wtedy policjanci ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł - przewodnika prowadzącego wycieczkę na quadach po ścieżce rowerowej.

s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Tomba21:48, 12 czerwca 2022
Może tak by się policja z Rabki zorganizowała i zrobiła taką akcję na zboczach Grzebienia, Bani, Polczakówki i Lubonia W !!!! Rozjeżdżane lasy, łąki , tereny prywatne.... czas panowie zabrać się do roboty !!! nie ma zgody na niszczenie przyrodo w okolicach Rabki!!
bez entuzjazmu14:39, 11 czerwca 2022
Wciąż brakuje konfiskaty pojazdu jako wisienki na torcie. Taki mandat można wliczyć w koszty działalności i przerzucić koszty na amatorów "mocnych" wrażeń. Działania w dobrym kierunku ale nie zlikwidują tego cyrku. W ten sposób służby musiałyby porzucić wszelkie inne zadania by skutecznie walczyć z prymitywami. A przy konfiskacie problem rozwiązuje się sam bo w końcu przesiądą się na rowery.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas