Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Czarny Dunajec
Clouds
33°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
33°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
26°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
34°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
32°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
20.06.2022, 11:03 | czytano: 1239

Długi weekend minął pod Tatrami bardzo spokojnie. Znowu problemy z parkowaniem na drodze do Morskiego Oka

Zakopiańskich policjantów wspierało kilkunastu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole pomagały w zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa na Krupówkach oraz w organizacji ruchu drogowego wokół atrakcji turystycznych.

Na długi czerwcowy weekend do Zakopanego i okolicznych miejscowości przyjechało bardzo dużo turystów z całego kraju. Zdecydowana większość z nich podróżowała małopolską „zakopianką”. Tam policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach prowadzili kontrole prędkości i badania trzeźwości. Część turystów przybyłych do stolicy polskich Tatr, udała się na mniej wymagające szlaki turystyczne, ale zdecydowana większość postanowiła swoimi samochodami dojechać niemal do Morskiego Oka. Pomimo tego, że miejsca parkingowe zapełniały się już we wczesnych godzinach porannych sznur samochodów blokował dojazd do ronda na Wierch Porońcu i dalej do Łysej Polany. Ograniczona ilość miejsc parkingowych oraz chęć dojechania jak najbliżej atrakcji turystycznej skłaniała niektórych kierowców do parkowania w miejscach niedozwolonych, co ostatecznie kończyło się odholowaniem pojazdów. - W ten weekend musieliśmy odholować osiem nieprawidłowo zaparkowanych samochodów - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Podejmowane pojedyncze interwencje w pensjonatach dotyczące zakłócenia ciszy nocnej, kilku nietrzeźwych awanturników oraz pijany kierowca, to najbardziej charakterystyczne z kilkudziesięciu interwencji minionego weekendu.

W niedzielę na drogach powiatu tatrzańskiego rozpoczęły się powroty z weekendu, co skutkowało znacznym spowolnieniem ruchu aż do węzła tatrzańskiego w Poroninie. Dalej ruch odbywał się już powoli, ale bez zatrzymań. Gorzej było w powiecie nowotarskim gdzie pomimo ręcznego kierowania ruchem przez policjantów drogówki czas przejazdu do Krakowa oscylował w granicach 5-6 godzin.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
z tąd20:54, 20 czerwca 2022
Nikomu Tam autka nie przeszkadzają,nie kolidują.A na Rynku w N,Targu od północnej strony w szczycie ruchu? Bezczelnie stoją,parkują na zakazie,korki przez pala**ów.Dzień w dzień.Ten na trzy godz.co dzień dostawczakiem(blokuje prawy pas ruchu,udrożnienie)Firma Ste..al Mieszka tam?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas