Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Nowy Targ
Clouds
24°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
24°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
25°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
33°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
31°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
21.06.2022, 12:18 | czytano: 6885

Kto nie ufa wójtowi? Podano nazwiska

Rada Gminy Czorsztyn nie udzieliła wotum zaufania wójtowi Tadeuszowi Wachowi.

Tadeusz Wach - na pierwszym planie. Arch. Podhale24
Przed głosowaniem odbyła się prezentacja raportu o stanie gminy za 2021 rok. Wójt Tadeusz Wach powiedział, że mimo tego, iż poprzedni rok był rokiem kryzysu spowodowanego pandemią, gmina Czorsztyn rozwijała się, kontynuowała proces pozytywnych zmian i podnoszenia jakości życia mieszkańców. - Znaczną poprawę widać w rozwoju infrastruktury edukacyjnej, poprzez budowę nowej sali w Sromowcach Niżnych i zaawansowanych pracach w kolejnych salach, powstających w Sromowcach Wyżnych i Kluszkowcach - mówił. - Poprawił się stan dróg, modernizowane są linie wodociągowe, poprawiono warunki lokalowe biblioteki, zakupiono sprzęt komunalny - wymieniał.

Wójt przypomniał, że gmina nadal zamierza rozwijać ścieżki rowerowe, z których słynie. - Dotychczasowe działania prowadzą gminę na coraz wyższy, dostrzegalny w województwa małopolskim, poziom życia mieszkańców, rozwój lokalny, turystyczny, przynoszący znaczne korzyści naszym mieszkańcom - przekonywał. - W rankingu gmin małopolski zostaliśmy liderem powiatu nowotarskiego i mikroliderem pogranicza.

W dyskusji nad raportem nie padły poważne zarzuty pod adresem wójta. Radni pytali jedynie o inwestycje, ale w głosowaniu tylko 6 było za udzieleniem mu wotum zaufania, 2 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu. Do otrzymania wotum potrzebna była bezwzględną większość, czyli 8 głosów.

Na wniosek jednego z radnych wymieniono z nazwiska kto jak głosował. Za udzieleniem wotum zaufania wójtowi byli radni: Stanisław Chmiel, Krzysztof Gołdyn, Sylwester Magiera, Paweł Salamon, Tomasz Skawiński i Krzysztof Szczurek - przeciw: Magdalena Bochnak i Andrzej Sproch - wstrzymali się: Renata Chryc, Anna Dziadkowicz, Grzegorz Hagowski, Piotr Janczyk, Agnieszka Klag, Czesława Królczyk i Bogumił Zachara.

Mimo tego radni udzielili wójtowi absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu, 11 głosami za przy 4 wstrzymujących się.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
odpowiedzi00:36, 24 czerwca 2022
@jj odleciałeś(aś). Najbardziej podoba mi się przedostatnie zdanie haha
@Edyta
Widać, że jesteś spoza gminy, bo nie pisałabyś głupot. Gość, który ma wywalone na wszystko i nie jest dobrym gospodarzem. Do budowy sal to był pierwszym hamulcowym, że o ścieżce rowerowej nie wspomnę. Tu nie ma pomysłu, tu jest teraz chwalenie się tym, co zrobili, zaplanowali i wydeptali ścieżki inni, bo pan już kampanię rozpoczął.
@ciekawy małe sprostowanie. Pracownicy z gminy i wspomniana dyr nie wylecieli (chociaż tak się to przedstawia), ale trzasnęli drzwiami, bo nie chcą być z tym panem kojarzeni. A dlaczego nie chcą, to w zasadzie wyjaśniłeś.
@facekuk- ty przeczytałeś co napisałeś?!! Jeśli chciałeś pomóc wójtowi to akurat chyba mu zaszkodziłeś, potwierdzając jego prywatę. I nie chodzi o to, że zadbał o siebie. Bo piękna droga z latarniami jest w szczerych polach i wszyscy wiedzą, że nie prowadzi do jego domu, który budował by mieć się, gdzie podziać. Nie jest to żadna dbałość o potrzeby mieszkańców. W niektórych wsiach sołtysi i radni bardzo się gimnastykowali, by uczęszczane przez mieszkańców drogi doświetlić- trwało to latami. A tu pyk i jest pięknie i to wcale nie po taniości. I błagam nie myśl i nie pisz, "że o siebie (notabene- sobie)też nie zapomniał to rzecz normalna. Kto z nas nie korzystałby z możliwości i okazji jakie daje 5 minut władzy". Bo to jest załamka!!!- właśnie to nie powinno być normalne!!!! Bo to jest tak, jakbyś powiedział "no kradnie, ale się dzieli"
Ciekawy19:11, 23 czerwca 2022
Raport gminy jest jak wiadomości w TVP. Skoro jest tak wspaniale to dlaczego jest tak źle, po co kredyt 1,5 miliona na bieżące funkcjonowanie gminy. A czy gmina Czorszyn Przyczyniła się w ostatnich latach do stworzenia jakiegoś stanowiska pracy prócz zatrudniania w zakładzie komunalnym raczej nie.
Ktoś powie że gmina dobrze funkcjonuje to dlaczego długoletnich pracowników się zwalnia(dużo wiedzą i są niewygodni) czy po kontroli z urzędu marszałkowskiego. I o jakim zaufaniu do wójta tu mówić zrobić referendum niech ludzie ocenią prace gminy a może raczej wójta to on wydaje polecenia i jego sekretarz kto myśli inaczej to wylatuje jak dyrektor szkoły Sormowcach.
mieszkaniec21:20, 22 czerwca 2022
Facet tyle zrobił dla ,,Gminy'' inwestycje gminne to 80% to w miejscowości gdzie mieszka pan wójt już nawet dobre drogi są tam remontowane, przed gminą dwie fontanny, teraz ma tam powstać amfiteatr za 350000. A mieszkańcy całej Gminy będą płacić za utrzymanie. I jacy to ludzie niewdzięczni
ale czy warto09:00, 22 czerwca 2022
Przynajmniej radni coś myślą i działają i tak ma być radny powinien być radnym! Nie to co w gminie Łapsze radni głosują zawsze jednogłośnie czyli ZA. Tym razem będzie tak samo czy wójt coś robi czy nic nie robi to ta wazelina jest gotowa do głosowania oczywiście że tylko na tak!!!!!!
tak jest08:45, 22 czerwca 2022
To Wach już przestanie być wójtem po następnych wyborach
Był i jest kiepski
Dawniej przynajmniej miał zastępcę godnego - dzisiaj to nie wiadomo kto.
Edyta07:04, 22 czerwca 2022
Facet tyle zrobił dla gminy. A oni zaufania nie mają. Jakaś parodia. Wójcie niech sie pan nie przejmuje grupą bezradnych. Trzymam kciuki za pana.
jj19:35, 21 czerwca 2022
Ludziom nigdy nie dogodzi. Co by nie robił, to i tak jest źle, za mało, albo coś innego. Ceńcie chłopa, bo dobry z niego gospodarz i uczciwy człowiek. Jak zwykle docenicie dopiero jak będzie inny.
STAŚ19:22, 21 czerwca 2022
Burmistrz Nowego Targu z wójtem ?!!
Facekuk18:28, 21 czerwca 2022
I co z tego, że Radni stracili zaufanie. Przecież wójta wybierają mieszkańcy i przy najbliższych wyborach znowu go wybiorą. Zrobił tak dużo za nasze pieniądze dla nas, a że o siebie też nie zapomniał to rzecz normalna. Kto z nas nie korzystałby z możliwości i okazji jakie daje 5 minut władzy. Ludzie szybko zapomną a lepsze życie wójta dopiero nastąpi, przecież musi na starość z czegoś żyć.
czaszka wyłowiona z jeziora16:42, 21 czerwca 2022
Pan Wójt zapomniał, że wybudował jeszcze plac zabaw przez Urzędem Gminy, przyczepe do traktora se kupił, a im bliżej wyborów to będzie dla mieszkańców własnymi rękami chrust zbierał po maniowskim lesie. Następnym razem panie doktorze prosze przeczytać co panu napisali na kartce zanim wygłosi pan orędzie. A te hale hale co pan będziesz otwierał w Sromowcach Niżnych i Wyżnych, to wymyślił zastępca Pan Jandura i dyrektorzy, bo pan żeś spał pod pierzyną na pięknej i proszę o tym pamiętać przy przecinaniu wstęgi, bo mieszkańcy wiedzą....nie pozdrawiam
Tak to już bywa13:46, 21 czerwca 2022
Część radnych załapał że na rozwoju korzysta wąska grupy mieszkańców w tym wójt. A droga wewnętrzna (działka 3024/6) na Stylchynie, którą Wójt próbował podciągnąć pod ul. Piękną w pakiecie z innymi drogami gminnymi dopełniła całego obrazu rozwoju Gminy.
Osiol12:37, 21 czerwca 2022
Idealna sytuacja radni pilnują ślubowania ktore złożyli i stoją po stronie interesu wspolmieszkancow gminy
Czyżby musiały się jakieś wakaty w urzędzie pojawić by poprawić wyniki he he he he
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas