Niedziela, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Czarny Dunajec
Clouds
11°
Wiatr: 15.516 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.012 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
12°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
13°
Wiatr: 21.168 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
14°
Wiatr: 21.816 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
2
3
02.07.2022, 17:00 | czytano: 4153

Powiat nowotarski wyróżniony za edukację

Powiat nowotarski znalazł się wśród laureatów Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Nagrody i wyróżnienia odebrali wicestarosta Bogusław Waksmundzki i dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty Marta Skawska, przyznane podczas Gali Finałowej, która odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji”, trwającego od 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

- Po raz kolejny to wyróżnienie pokazuje, że słusznie od wielu lat inwestujemy w powiatowy system edukacji - mówi wicestarosta nowotarski. - Wszyscy dobrze wiemy, jak wielki wpływ na jakość życia oraz rozwój osobisty i zawodowy młodzieży, mieszkańców ma oświata. Całe środowisko edukacyjne, nauczyciele, uczniowie, rodzice i cała szkolna kadra dba o rozwój naszych uczniów. To dzięki naszej wspólnej pracy w powiecie nowotarskim jest to wyróżnienie. W tym miejscu wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję. Cieszę się, że nasze działania oświatowe kolejny raz zostały docenione przez specjalistów – podkreśla Bogusław Waksmundzki.

Powiat nowotarski łącznie podczas tego wydarzenia zdobył kilka wyróżnień – certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji oraz tytuł "Lider jakości kształcenia"- wyróżnienie to otrzymują samorządy, które w sposób szczególny troszczą się o podnoszenie jakości nauczania w szkołach i placówkach, dla których są organami prowadzącymi oraz mogą być pod tym względem wzorami do naśladowania dla innych.

Z kolei sam Bogusław Waksmundzki, odpowiedziany w starostwie za edukację, został uhonorowany medalem „Samorządowiec społecznie zaangażowany” za szczególne osobiste zaangażowanie i całokształt działań w kreowaniu polityki edukacyjnej w powiecie. Dyrektorka Powiatowego Centrum Oświaty Marta Skawska otrzymała wyróżnienie - Menedżer Sukcesu w Oświacie. Wyróżnienia otrzymują osoby zajmujące się oświatą w urzędach, które wyróżniają się wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami i zaangażowaniem w wykonywaniu własnych zadań zawodowych, przyczyniając się w ten sposób do wzorowej realizacji polityki oświatowej JST.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
sss14:33, 3 lipca 2022
Chodzi tutaj o ilość godzin z religii i katechetów? Ze gdyby najlepsi kościółkowi na Podhalu? I to za płatny certyfikat?
Sc0sli0sis12:35, 3 lipca 2022
Cytat z druku zgłoszenia:
[...]Oświadczam, że w przypadku uzyskania certyfikatu ?Samorządowy Lider Edukacji? uregulujemy opłatę określoną w par. 24 Regulaminu Programu [...] i wszystko jasne
przedsiębiorca09:49, 3 lipca 2022
Firmom proponuje się wykupienie certyfikatów jakości (tj. dyplom, statuetka, wpis do rejestru na rok i po roku znowu- chodzi o wyłudzanie kasy od ludzi) więc kto wie, czy tu nie jest podobnie :)
Osiol18:10, 2 lipca 2022
A kto od 2011 roku stoi za programem.... Czy to ministerstwo edukacji czy prywatna fundacja czy firma,, krzak''dającą certyfikaty,, super firma' ' jakoś tę info pominięto
Gdyby było ministerstwo to nagrody w W-wie... A tu gdzieś na prowincji....
Kto stoi za,, programem''
Waldi17:29, 2 lipca 2022
Czy to ten ranking, za który trzeba wpłacać daniny, a potem uroczyście otrzymuje się dyplom? Czyżby tego nie było już w gminach?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas