Rozpoczął się Zakopiański Festiwal Literacki (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
62 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
08.07.2022, 22:41 | czytano: 1899

Rozpoczął się Zakopiański Festiwal Literacki (zdjęcia)

Blisko 30-tu autorów i 20 wydawnictw zjechało się do Zakopanego, aby zaprezentować swoje publikacje. - Program mamy tak napięty, że zaczęliśmy prologiem już w czwartek 7 lipca- zaznacza Bożena Gąsienica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, członek Kapituły Literackiej Nagrody Zakopanego i współorganizatorka Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Tegoroczna już siódma edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego rozpoczęła w piątek 8 lipca. Na Placu Niepodległości w specjalnym namiocie miłośnicy książek mogą znaleźć swoje ulubione publikacje z 20 wydawnictw.

Na scenie odbywają się spotkania z autorami, którzy opowiadają o swoich publikacjach. Przybyła na Plac Niepodległości publiczność ma także okazję zadać pytanie oraz poprosić o autograf.

- Ze względu na napięty program postanowiliśmy poszerzyć festiwal o prolog. Już wczoraj odbyły się spotkania z panią Katarzyną Stoparczyk, która w Zakopanem promowała swoją najnowszą książkę „Jak mieć frajdę w życiu” oraz spotkała się z dziećmi, bo jest gospodynią programu „Dzieci wiedzą lepiej” - informuje Bożena Gąsienica, współorganizatorka festiwalu.

Pierwszy dzień festiwalu to kolejne spotkania z autorami, ale także otwarcie plenerowej wystawy ściśle związanej z książką.

- Otworzymy festiwal otwarciem wystawy plenerowej przy Krupówkach poświęconej misiowi białemu. Biały miś w tym roku obchodzi swoje 100- lecie urodzin. Z tej okazji powstała również książka zatytułowana „Foto z misiem”, którą będziemy promować przy Palcu Niepodległości wraz z autorkami Karkowską Aleksandrą i Caillot Barbarą - dodaje.

Festiwal to także koncerty, na scenie pojawiła się Kapela Hanki Wójciak. W niedzielę 10 lipca podczas Gali Wręczenia Nagrody Literackiej Zakopanego wystąpi Mieczysława Szcześniak.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas