Hulajnogą w pieszą. Młoda kobieta odpowie za spowodowanie wypadku - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
13°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 90 %
Clear
14°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
26.07.2022, 15:00 | czytano: 5183

Hulajnogą w pieszą. Młoda kobieta odpowie za spowodowanie wypadku

Młoda kobieta jadąca na hulajnodze elektrycznej potrąciła 52-letnią mieszkankę Zakopanego wysiadającą z autobusu. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości 26-latce grozi nawet do 3 lat więzienia.

W miniony wtorek około 14.00 w Zakopanem na osiedlu Mrowce doszło do wypadku, po którym 52-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do zakopiańskiego szpitala. Kobieta wysiadając z autobusu została potrącona przez osobę poruszającą się na hulajnodze elektrycznej po chodniku.

Na miejscu policjanci zakopiańskiej drogówki ustalili, że 26-latka jadąca elektryczną hulajnogą po chodniku jest nietrzeźwa. Badania alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jej organizmie. Z uwagi na okoliczności i poważne obrażenia głowy poszkodowanej wszczęto policyjne dochodzenie. Za spowodowanie wypadku 26-letniej mieszkance powiatu nowotarskiego może grozić kara więzienia nawet do lat 3.

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo. Tylko wtedy, gdy zgodnie z przepisami, pojazdy po jezdni poruszają się z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Hulajnogą elektryczną po chodniku należy jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać jego ruchu.
Przypominamy, że hulajnoga elektryczna jest pojazdem, a jej użytkownik to kierujący. Wiążą się z tym zarówno przywileje, jak i obowiązki.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wrotka17:12, 26 lipca 2022
Kiedy operatorzy elektrośmieci zaczną ponosić odpowiedzialność za porzucone pod nogami pułapki? Kiedy zaczną płacić za zajęcie pasa drogowego i miejsca parkingowe? Dlaczego pasożytują na mieniu publicznym? Mieszkańcy utrzymują parkingi ze swoich podatków i jak chcą zaparkować to muszą wnieść opłatę do parkomatu. A elektrośmieci za darmoszkę i sprzątaj za nimi bo eko.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas