Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Szczawnica
Clouds
14°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
30.07.2022, 11:02 | czytano: 4290

Radny Bukowski do wójta: "Nie jesteśmy pańskimi myszami"

CZARNY DUNAJEC. Wiceprzewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Bukowski skrytykował wójta Marcina Ratułowskiego za wpis na Facebooku. - Nie pozwalam na to, żeby nas nazywać myszami, a pan robił się kotem i władcą, który sobie łapie te myszki za ogonek i robi z nimi co chce – powiedział ma sesji.

Na czerwcowej sesji radni nie udzielili wotum zaufania wójtowi Marcinowi Ratułowskiemu, który w czasie debaty i głosowania był na urlopie. Pod nieobecność wójta Tadeusz Czepiel ujawnił kulisy rewizji policji w jego domu, rzekome skandaliczne słowa wypowiedziane przez wójta oraz jego szokujące zachowania w urzędzie. Wygłosił emocjonalne, oskarżające 40-minutowe oświadczenie w tej sprawie.

Po sesji wójt Marcin Ratułowski opublikował na swoim profilu na Facebooku post ze słowami „Gdy kota nie ma, myszy harcują”.

Do tego posta odniósł się na ostatniej sesji wiceprzewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Bukowski. - Pan wójt tak ładnie mówił dziś o szacunku, więc chciałbym mu zadać pytanie: gdzie się podział pański szacunek, w czasie pańskiego urlopu? Po tym jak rada gminy zdecydowała, że nie udziela panu wotum zaufania, umieścił pan wpis na swoim profilu społecznościowym „Gdy kota nie ma, myszy harcują”. Ja się z tym nie mogę zgodzić i nie pozwalam na to, żeby nas nazywać myszami, a pan robił się kotem i władcą, który sobie łapie te myszki za ogonek i robi z nimi co chce. To nie pasuje do pańskiego urzędu, nie powinien pan czegoś takiego robić. Rozumiem, że może był pan zdenerwowany po tym, jak się pan dowiedział, że nie zostało uzyskane wotum zaufania, ale sam pan sobie na to zapracował. Nie pozwolę na to, żeby nas tak traktowano, bo nie jesteśmy pańskimi myszami - dodał.

Wójt nie skomentował wypowiedzi radnego.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Kuma14:08, 1 sierpnia 2022
W biurku odnalazła się teczka, biała teczuszka. To miała być ta teczka najważniejsza w historii. Co w tej teczce było, do dziś nie wiem, nie sprawdzałem ? relacjonował.
Kaja14:05, 1 sierpnia 2022
Dunajczanie macie dumać nad tym czy wójt dobrze działa,dla dobra mieszkańców a nie słuchać urażonego Pana Czepiela który jak sam powiedział, że jakaś teczka się znalazła.
Nowotarzon16:53, 31 lipca 2022
Wybory parlamentarne w przyszłym roku. Wójt Ratułowski który ma ewidentnie znajomości w PiSie bo kasa się leję szerokimi strumieniami do gminy walczy z Bukowskim ktory jest od Hołowni no i sympatykami platformy która w wyborach wspiera m.in przewodniczący Tadeusz. Tak że wszystko się zgadza. Pytanie czy Ratułowski na jesień 2023 wystaruje do Parlamentu lub obejmie jakąś spółkę bo skarbu państwa bo nie tylko ma już wszystkie uprawnienia ale również doświadczenie w zarządzaniu duża gmina a za chwilę miastem. Poczekamy zobaczymy. Dobrze to będą mieli z Ratułowskim strażacy. Tyle co kasy załatwił na auta do gminy to można nimi cały powiat obdarzyć.
alik15:32, 31 lipca 2022
A to znaczy, że w Cz. D. ruszyła kampania wyborcza chociaż termin jeszcze nie znany i coś mi się wydaje, że bardzooo odległyyyyy!
Dunajcanka13:50, 30 lipca 2022
Bartek zapomniałeś jak w mieście startowałeś do Pana Watychy będąc niezadowolonym z wyniku na przeglądzie orkierst dętych masz krótką pamięć narobiłeś wstydu że hej a śmiesz pouczać wójta chore
Psycholog13:14, 30 lipca 2022
Słuchalem rady (całe 40 min wypowiedzi Pana Czepiela ) z psychologicznego punktu i z jego wypowiedzi wnioskuję że to co mówi nie pokrywa się z prawdą (to moje skromne zdanie)miota się i gubi w wypowiedziach...kto troszkę zna się na psychologi też to wyłapie. Oby Pan Marcin przeszedł w kolejnych wyborach. Młodzi do władzy a starzy koronka i dumać koło domu !
117km12:34, 30 lipca 2022
Jaki jeden taki drugi i trzeci wszystkich do pola Czepiela Dzielskiego i tych starych komunistów co tam jeszcze robia kto to na nich głosował.A w gminie sama rodzina pracuje tesciowa idzie na emeryture to synowa juz ma miejsce tata soltys córcia jusz ma stołek i tak by można było do nieskończoności szkoda sie wkurzać.A jest kandydat na nowego wójta słyszałem Panie Boze czymojci mnie bo nie wyczymom.
Franeksztachetazrodzinyplotow11:53, 30 lipca 2022
W czyim domu policja ? Napisane niezrozumiale
Kroczący11:32, 30 lipca 2022
Marcin Ratułowski Wójt Gminy Czarny Dunajec to świetny strateg. Zajął radnych jakimś wpisem na Facebooku a na sesji którą sam zwołał uzyskał zgody na wszystko o co zawnioskował. To klasyczne zagranie często stosowane w rządzie obecnym i tym poprzednim. Rada dla wójta zmiencie szefa rady.
piotrek11:29, 30 lipca 2022
trzeba było zapytać co tam słychać u cioci i wujka ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij