Mimo obaw Festyn Białczański odbędzie się - podhale24.pl
Sobota, 24 lutego
Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 30 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
30.07.2022, 11:41 | czytano: 4866

Mimo obaw Festyn Białczański odbędzie się

Choć była obawa, że największa plenerowa impreza w tej okolicy nie dojdzie do skutku wskutek sporu dzierżawców, organizatorzy poinformowali jednak, że XXV Festyn Białczański odbędzie się. Gwiazdami koncertów w Białce Tatrzańskiej będą Łydka Grubasa i Varius Manx.

Na początku lipca Kotelnica Białczańska poinformowała o zamknięciu kolei nr 4, która zimą wywozi większość narciarzy na górę. Wstrzymano też przygotowania do Festynu Białczańskiego. Wszystko przez brak porozumienia z właścicielami kilku działek.

7 lipca pisaliśmy: "Oficjalnie nikt z przedstawicieli spółki nie chce się wypowiedzieć. Jak ustaliliśmy, chodzi o brak porozumienia z właścicielami kilku kluczowych działek, na których stoi kolej nr 4 i znajdujących się pod głównym parkingiem. Bez porozumienia główna kolejka nie może funkcjonować, jest też problem z organizacją dużych imprez na parkingu. Stąd decyzja o unieruchomieniu kolei i wstrzymanie przygotowań do Festynu Białczańskiego (6 i 7 sierpnia), którego gwiazdami mają być Łydka Grubasa i Varius Manx".

Choć oficjalnego komunikatu spółki w tej sprawie już nie było, wydaje się, że jakieś porozumienie zawarto. Pozwala ono z pewnością na organizację sztandarowej dorocznej imprezy, czyli Festynu Białczańskiego, który wraca po przerwie spowodowanej pandemią.

Jak informują organizatorzy, przez trzy dni - 5-7 - sierpnia pod szczytem Kotelnicy wiele się będzie działo. "Będzie więc zabawa w pianie, będą wybory Cepra i Ceperki, a także Harnasia Roku, będą występy zespołów regionalnych oraz zaproszonych gwiazd. W piątek zagra Roman Boski Drużyna Mistrzów oraz Paweł "Biba" Binkiewicz, sobotę zagra Łydka Grubasa, a w niedzielę Varius Manx. Wstęp na imprezy bezpłatny".

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas