Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Zakopane
Clouds
13°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
01.08.2022, 12:30 | czytano: 5830

Areszt za spowodowanie wypadku i ucieczkę

32-latek, który w Białym Dunajcu spowodował wypadek, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu, został zatrzymany przez zakopiańskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

27 lipca tuż po północy dyżurny tatrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Białym Dunajcu. Strażacy oraz ratownicy medyczni zajęli się wydobyciem z auta rannego pasażera. Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała trafił do zakopiańskiego szpitala. Rozpoczęły się poszukiwania kierowcy, który oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu.

Na miejscu pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki oraz śledczy, których zadaniem było ustalenie okoliczności wypadku oraz identyfikacja kierowcy. Dwa dni później 32-latek, mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, który feralnej nocy prowadził opla został zatrzymany przez tatrzańskich policjantów. W piątek został doprowadzony do zakopiańskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz kierowania pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Również tego dnia zakopiański sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec sprawcy wypadku drogowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Zakopane, oprac.r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas