Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Zakopane
Clouds
13°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
02.08.2022, 15:22 | czytano: 3089

Jubileuszowa Saflarzańsko Watra za nami (zdjęcia)

Na Błoniach Szaflarzańkich odbyła się X Saflarzańska Watra. Towarzyszył jej tradycyjnie Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych.

Uroczystości rozpoczęły się wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele parafialnym w Szaflarach, którą poprowadził Gminny Młodzieżowy Zespół Góralski z Szaflar, następnie pod pomnikiem Augustyna Suskiego zgromadziły się liczne delegacje, które złożyły wieńce i znicze. Po nim korowód prowadzony przez młodych muzykantów, uczących się pod okiem instruktora Bartłomieja Fatli, w rytm góralskiej muzyki przemaszerował na Błonia Szaflarzańskie.

Kolejnym punktem programu był Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych, w którym zaprezentowały się zespoły: „Niźnobańscanie”, „Watra”, „Zyngierki”, „Mali Skrzypnianie”, „Mali Saflarzanie”, „Mali Zaskalanie” i Gminny Młodzieżowy Zespół Góralski. Oceniała ich komisja w składzie: Anna Trebunia-Wyrostek - wiceprezes Związku Podhalan w Polsce (przewodnicząca), Stanisław Barnaś - radny Województwa Małopolskiego, Jacek Król radny powiatu nowotarskiego, Iwona Gal - dyrektor GCKPiT w Szaflarach oraz Paulina Peciak, kierownik Uczelnianego Zespołu Góralskiego „Młode Podhale” działającego przy PPUZ w Nowym Targu. Mimo kapryśnej i deszczowej pogody wszystkie występy oglądała licznie zgromadzona publiczność.

Wśród gości Saflarzańskiej Watry znaleźli się Wiceminister Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy z małżonką i poseł na Sejm RP Anna Paluch.

Oprócz przeglądu zespołów góralskich, na zebranych czekał szereg atrakcji, m.in.: występ Góralskiego Kabaretu Truteń, występ ukraińskiego zespołu „Zbrucz” z Tarnopola oraz zabawa taneczna z zespołem Bartki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Szaflary przygotowały także pyszne ciasta i przekąski dla uczestników Watry.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali ratownicy z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz druhowie z OSP Szaflary.

Tekst: Natalia Staszel, zdjęcia: Natalia Romasz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
piotrek21:20, 2 sierpnia 2022
aż serce się raduje widząc naszego przedstawiciela do województwa uśmiechniętego i zadowolonego ...
gal anonim19:08, 2 sierpnia 2022
Elegancka warta.
wystraszona17:43, 2 sierpnia 2022
A pani paluch chyba prosto ze Sromowiec pojechała do Szaflar albo nie zdążyła się przebrać hmmm
Baba15:53, 2 sierpnia 2022
Czy zespoły regionalane są nowością w Szaflarach?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij