Kolej gondolowa w Pieninach. Porozumienie samorządów - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
12.09.2022, 09:12 | czytano: 9091

Kolej gondolowa w Pieninach. Porozumienie samorządów

Województwo Małopolskie oraz gminy Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Czorsztyn oraz Łapsze Niżne planują podpisać porozumienie w sprawie rozpoczęcia badań nad wpływem kolei gondolowej, która ma powstać w Pieninach, na środowisko.

Pieniny. Arch. Podhale24
Pieniny. Arch. Podhale24
To kolejny etap tego projektu. W tamtym roku Szczawnica, Krościenko, Województwo Małopolskie oraz Polskie Koleje Linowe podpisali list intencyjny w sprawie planów budowy kolei linowej na odcinku Sromowce - Krościenko – Szczawnica.

W projekcie najnowszego porozumienia czytamy, że wszystkie strony deklarują wolę podjęcia działań w celu przeprowadzenia badania wpływu komunikacji gondolowej na zmniejszenie oddziaływania samochodów w obrębie Pienińskiego Parku Narodowego oraz udrożnienie komunikacji do głównych ośrodków turystycznych tj. Szczawnicy, Krościenka nad Dunajcem, Czorsztyna i Łapsz Niżnych.

Stroną odpowiedzialną za przeprowadzenie badania, o którym mowa, będzie wójt gminy Krościenko nad Dunajcem. Jego koszt, w wysokości ok. 100 tys. zł, pokryją równo wszyscy sygnatariusze dokumentu.

Projektem porozumienia zajmują się teraz gminy. Ostatnio Rada Gminy Łapsze Niżne wyraziła zgodę na jego podpisanie. Zwolennikiem rozpoczęcia prac nad uruchomieniem komunikacji gondolowej w tym regionie jest wójt Jakub Jamróz. Część radnych była zdania, że to projekt nie na te czasy. - Można mówić, że to projekt nie na te czasy, ale trzeba mieć świadomość, że przygotowanie takiej inwestycji będzie trwało kilka lat. Czas jest trudny, ale gra jest warta świeczki i powinniśmy w tym przedsięwzięciu uczestniczyć - przekonywał na sesji włodarz gminy.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ja to wiem!!!!!11:18, 2 stycznia 2023
Tak to już jest kiedy chłop staje się panem a słoma w butach zostaje!
ale co tam.16:38, 20 grudnia 2022
Gościu nie pisz komentarza używając przenośni, porównań.... czy to pies merda ogonem czy ogon psem? Oni tego nie załapią do nich się trzeba zwracać metodą cepa uderzyć i czekać na reakcję zrozumieją chwała im nie zrozumieją no to dupa zbita! Nie wiem z pod jakiego kamienia to całe towarzystwo wypełzło ale powinni tam wrócić szybko bo nic dobrego z ich rządzenia nie będzie! Honor czy kultura to jednak cecha wrodzona ale nie wszyscy ją posiadają niestety! A na pewno już nie obecna rada.
ale czy warto ?12:42, 12 grudnia 2022
Obiektywnie patrząc @ Już masz sprawę rozwiązaną samochodzik trafi do OSP Frydman i po sprawie. Przy takim działaniu wójta i rady Spisoki to będziecie mieli nie tylko ból głowy ale i dupy! Wójt na sesji będzie tłumaczył że Frydman leży najbliżej ZEW-u dlatego taka była decyzja! Takim to sposobem wójt kupuje te swoje barwione lisy! Można tu przywołać przysłowie ,, wół pi****i to obora słucha,, czyż nie tak wysoka rado!
a co nie prawda?10:41, 8 grudnia 2022
Można postawić proste pytanie pytanie? Jak to w końcu jest w tej gminie że skoro jest tak dobrze, to czemu gmina z inwestycjami jest w ogonie w porównaniu z ościennymi gminami? Czy to aby nie powinien pies merdać ogonem a nie ogon psem radni?
obiektywnie patrząc07:53, 6 grudnia 2022
OBSERWUJĄC!!!!! Sesje podam przykład wiarygodności przykładowo jednego z radnych. Na jednej sesji radny Prelich stwierdza cytuje /inwestycja budowy gondoli szczytna ale nie na te czasy/! Na kolejnej już sesji po jakiejś tam obietnicy wójta zmienia zdanie głosuje już ZA! Pozwoliłem sobie sprawdzić ocenę radnego na stronie Gminy i szczęka mi opadła na 100 możliwych punktów radny otrzymał ZERO! Ocena wójta też przyprawia jak widać wyborców o przysłowiowy ból głowy! Nie ma już sensu pisać na temat tej gminy wystarczy obserwować działania rady, wójta i skarbnika. Czy ktoś to kiedy będzie w stanie rozliczyć?
też wkurzony!19:24, 30 listopada 2022
A się Wójt naobiecywał, nakłamał, na opowiadał bredni, na przekonywał aż w końcu te wałkonie - radni przegłosowały! Ale nie ma się co temu wszystkiemu dziwić wystarczy tylko przeczytać jak społeczeństwo ocenia Rade - Wójta i to jest umieszczone na stronie gminy żenada! Takim to sposobem rządzenia Wójt chyba dorobił się nawet ksywki ,, Popierdułka ,,...... Szczerze to z takim słowem się jeszcze nie spotkałem i do końca nie wiem o co chodzi ale ocena jest tylko czy radni cokolwiek czytają? Jeśli tak to powinni spalić się ze wstydu bo oceny macie niestety powalające! Po wyborach może wszystko się zmienić i gondole trzeba będzie szukać we świecą panowie!
nygus!17:03, 29 listopada 2022
marzyciel... się martwił że nie będzie gondoli w Kacwinie i co warto było? Marzenia się spełniają ale to tylko marzenia wójta radni przegłosowali i będzie..... jasne że będzie! Szczawnica się wycofała i wójt się szybko wstrzelił w inwestycje oczywiście przy akceptacji tych.... jajogłowych! Wójt jakoś się nie chwali że został odznaczony za co? Za pogrzebanie turystyki na tym terenie! Pewnie wstyd się przyznać że w porównaniu z poprzednikami blado wypada z inwestycjami! No cóż przecie to tylko 9 lat będzie stracone! Dużo Spisoki straciliście w porównaniu z innymi gminami?
xxx14:04, 26 listopada 2022
Czy Radę już całkowicie porąbało ? Tu nie chodzi o to czy radna jest lubiana.... czy nie lubiana czy kochana... nie kochana! Radni Chryste Panie!!!!!!! Gmina to nie wyspa miłości to nie żaden folwark wójta czy Wasz to Urząd Gminy!!!!!! No chyba że jest inaczej. Trafnego określenia użył / adwokat diabła / jak Was widzą tak o Waszej działalności piszą. No ciekawe jak się rozwinie sytuacja w roku wyborczym ? Kto będzie górą a kto polegnie bardzo ciekawa sytuacja kampania może być burzliwa. Można tylko postawić pytanie bezradni co Wy tam w tej gminie jeszcze robicie??????
adwokat diabła .16:09, 25 listopada 2022
KM....Wójt czy radni na każdej prawie sesji starają się zrobić jakiś numer radnej! Wiadomo, że radna nie zmienia zdania, nie chce iść na ustępstwa, jest stanowcza a co za tym idzie nie.... wygodna. Jeśli zadaje nie wygodne jednak pytania na sesji to wiadomo że przez jednych jest uwielbiana, przez drugich lubiana, przez radnych wójta nie lubiana! Zadając jednak merytoryczne pytania naraża się z marszu na jazgot - rechot tych prostaczków! Wójt czy radni Łapszańscy to naj.... mądrzejsi bodaj ludzie na całym Spiszu i Podhalu a że tak trochu inaczej to inna para kaloszy. Kart to na pewno na radną żadnych nie mają wiadomo radna trzyma się kurczowo prawa! Ciekawe kiedy w końcu nie pozwoli się szczypać tej pseudo - inteligencji gminnej? A kto trzyma asa w rękawie to jeszcze nie wiadomo czas pokaże już chyba w roku wyborczym!
godom jak jest17:20, 22 listopada 2022
Tak po prowdzie to co Oni wszyscy mogą w tyj ginie a tak po nasymu to przecie zwykłe Spiskie zbyrkace! Uwidzom turysci przy tym wojcie gondole he he jak mańce stanie!
KM10:03, 20 listopada 2022
Poziom niekompetencji tej rady jest znany! Chcieliście radni już na początku ostatniej sesji razem z przewodniczącym znów zrobić numer z radną! Po co to udawanie jeśli macie jakieś haki na niejasne, niezgodne z prawem działanie radnej to karty na stół rado! Skoncie wreszcie z tą durną szopkom i weście się do roboty bo kadencja się kończy!!!!!!Z takim podejściem jakim Wy radni macie do inwestycji to nie będzie gondoli nic nie będzie! Szkoda tylko straconych dwóch kadencji!
ja tego nie ogarniam15:58, 18 listopada 2022
tak to jest @ Musiałeś gościu ale pojechać z grubej rury skoro Twój wpis się nie pokazał? Bo w zasadzie wpisy się pokazują na stronie. Trzeba chwalić tak wybitnie mądrych radnych, tak wspaniałego wójta.....no feee tak nie można obywatelu!!!!!! Nie jest wskazane pisanie prawdy o Gminie ale to trzeba wiedzieć. Nie ma kitu,co by się nie dało wcisnąć radnym. Noooo.... może poza jedną radną o którą chodzi wiadomo... kto sesje ogląda. Drodzy radni inteligenci i idioci słuchajcie ze zrozumieniem czego domagają się od Was - Wasi wyborcy! To co robicie na sesjach zaraz po modlitwie to już naprawdę ciężko zrozumieć! O jeju czy to aby nie za mocny wpis sory ale nie ma za co chwalić takiej Gminy!
wyborco czy Ci nie żal ?16:55, 17 listopada 2022
Gdzie na niby Ci panowie mieli by nabyć inteligencję, kulturę, ogładę to cechy wrodzone to jest wpisane w genach! Niestety nie wszyscy takie geny posiadają. Natomiast takie zalety jak arogancja, chamstwo, jak też i głupotę można nabyć niezależnie jakie się piastuje stanowisko. Jeśli słoma z butów wychodzi to zawsze jest sygnał że o żadnej kulturze mowy tu być nie może! Tak to już jest chcesz być wójtem to będziesz chcesz być przewodniczącym też będziesz! A gdzie wykształcenie, wiedza, kultura, wychowanie to już nie istotne? Posadzili pośladki na grzane stołki i wydaje się temu chłopstwu że mogą wszystkich obrażać! A to przecież zwykłe dupki nie żadna Wysoka Rada taki jest mój punkt widzenia jako wolnego człowieka!
tak to jest18:04, 2 listopada 2022
Pozwoliłem sobie podsumować na stronie ostatnią sesje gminy. Aroganckie ba chamskie zachowanie przewodniczącego wciskanie kitu przez wójta nieszczelne umysły radnych! Niestety prawdzie jednak trudno się przebić i widać mój wpis nie zasługiwał na uwagę .Nie wiem dlaczego ale redaktorzy o pseudonimach A.D czy J.S świetnie opisywali co dzieje się w Łapszańskiej gminie! Teraz niema żadnej wzmianki a dzieje się wiele nie do końca dobrego! Szkoda!!!!!
tak to jest10:02, 2 listopada 2022
Chwile temu skończyłem oglądać ostatnią transmisje sesji i wcale mnie nie dziwi że społeczeństwo robi sobie żarty z Wójta, Gminy śmieje się publicznie z Radnych i mnie to osobiście wcale nie dziwi! Bo tylko nieszczelny umysł może robić takie rzeczy podejmować tak nieprzemyślane decyzje wciskając takie banialuki! Wygląda na to że Radny to pożyteczny idiota wójta! Przewodniczący na sesji zachowuje się jak zakręcony ministrant w burdelu! Radni co Wy tam jeszcze w tej radzie robicie!!! Czy żarty które krążą na temat pracy gminy - rady są trafione? Wy chcecie budować gondole robić inwestycje rozwijać turystykę Wy pytam **** taka zabetonowana rada- gmina! Gorąca modlitwa a zaraz po niej nóż w plecy radnej która zadaje przecie konkretne pytania! MASAKA!!!!!!!!!!!!!
niezadowolony !09:16, 30 października 2022
myślę bo jestem @ Też staram się myśleć logicznie ale trudno mi działania wójta- radnych zrozumieć! Oglądając ostatnią sesję mam chęć dać na mszę św. by Bóg miał nas w swojej opiece. To co wyprawia ta cała rada, wójt na sesjach, przewodniczący to zakrawa już na kpinę ze społeczeństwa które jak by nie było wybrało to towarzystwo! Przewodniczący z wójtem starają się usilnie nie dopuścić radnych do zabierania głosu na tematy które dotyczą inwestycji na terenie gminy! A co za tym idzie wyprowadzania pieniędzy poza budżetem gminy czyli (nikt tak lekką ręką nie potrafi rozdawać publicznych pieniędzy) chyba o to chodzi? Jednak takie sprawy powinny być poruszane publicznie bo to nie pieniądze rady czy wójta to nasze podatki! A tak na marginesie to wybraliście tych chłopków to rządzą może jednak już niedługo???
myślę bo jestem !14:06, 23 października 2022
Było już kilku wójtów w tej gminie mniej czy więcej rozgarniętych, był też różny skład rady bezradnych i nie myślących klakierów itd. Ale takiego składu władzy w gminie jeszcze nie było! Nikt tak lekką ręką nie potrafi wydawać publicznych pieniędzy jak te chłopki- roztropki! Tak na dobrą sprawę to jedyna zaleta wójta, rady i urzędników tej gminy! Kto wybrał to towarzystwo różańcowe czym się kierowali wyborcy nie wiadomo, to trudno zrozumieć. Jedyne co jest pewne to brak wiedzy tych ludzi o samorządzie czyli nauka a raczej niedouczenie się kłania!
jestem bo myślę!12:52, 19 października 2022
marzyciel@ Nie żartuj sobie no bez jaj facet jeśli Oni to znaczy Wójt -Rada uwierzą w swoją mądrość, siłę przebicia, jedynie słuszną sprawę, rację to przegłosują wszystko co jest możliwe i nie możliwe! Co będzie jeśli przykładowo zechcą wybudować na terenie gminy lotnisko????? A gmina bogata...! Skarbnik z wójtem stworzy nowy budżet to może być już kolejna fikcja, fantazje wójta, imaginacje itp. A wójt to na sesji sprzeda radnym? Widać ten rozwój na żywym przykładzie chociażby w Niedzicy ha.... tam się nie buduje tam się wszystko burzy! To nie czas na żarty to nie żadne hi... hi oby tylko nie trzeba było nad tym wszystkim kiedyś zapłakać! Nic dalej nie wiadomo co z ZEW-em w Niedzicy? Gmina budowała oświetlenie czy trzeba było czy nie.... teraz go wyłączają bo z podatków jakie wpływają do gminy nie da się już jak widać opłacić oświetlenia. Osioł...pyta czy wyborcy podatnicy się nabiorą? Radni już się dali wpuścić wójtowi w maliny jak zawsze!
marzyciel09:55, 18 października 2022
Ech żeby taką gondole zrobili z Kacwina do gminy w Łapszach wójt by sobie z radnymi dojeżdżał do pracy. Niepotrzebny był by samochód służbowy na dojazdy do pracy! Była by nowa atrakcja w gminie. Ale to tylko marzenia? Byłby to rozwój turystyki i nie tylko no cóż pomarzyć można to nic nie kosztuje. A tak przy takich decyzjach i wiedzy radnych dalej będziemy w czarnej d**** i bieda zapuka do gminy! Oby jednak NIE!!!!!!!
mieszkaniec N.12:36, 14 października 2022
Przecie ta rada cała gmina nigdy nic nie wiedzą! Gdyby nie prasa lokalna to mieszkańcy na pewno nic by nie wiedzieli o sytuacji na zaporze podejrzewam że dalej gmina nic nie wie na temat prywatyzacji ZEW- u w Niedzicy! Teraz się obudzili ciekawe czy potrafią ZEW obronić? Czy może obronią tak jak obronili BANK też w Niedzicy! Radni na sesji puszczają bąki i ten smrodek idzie w eter! Ale czego można oczekiwać czy wymagać od ludzi z tak marnymi wiadomościami z negatywnym nastawieniem do swojego społeczeństwa?
na temat?12:43, 13 października 2022
Nie ma takiego kitu czy kiczu co by radni tej gminy nie przegłosowali! A co z rozumem?....ha to też różnie bywa w tej radzie! Czasy trudne a w gminie trwa zabawa w kotka i myszkę! Etap budowy gondoli to Sromowce- Krościenko- Szczawnica nie ma żadnej wzmianki o Łapszańskiej gminie??? Tak to jest jaka rada takie uchwały jaki wójt takie inwestycje. Czego ta gmina- radni się dotną to wiadomo w co się obraca!
wnikliwy obserwator19:51, 2 października 2022
Nie zamierzam nikogo pouczać czy w jakiś tam sposób mądrzyć się nie!!! Dobrze na sesjach radnym się gaworzy ale co z tego wynika? Radni nie wiedzą gdzie są po co i jakie mają obowiązki i co bardzo ważne kogo reprezentują! Głosując nie mają pojęcia o skutkach które mogą być w przyszłości i o to pyta obywatel gminy jak sądzę? Radni widać nie macie pojęcia nad czym głosujecie! Nie dajcie się robić w banbuko ani wójtowi ani całej tej pseudo arystokracji gminnej! Zacznijcie używać rozumu bo po to go macie!!!!!!!!
obywatel gminy11:21, 28 września 2022
Jak to wszystko się czyta to głowa mała! Różnica zdań spory w radzie to rzecz naturalna! Nie daj Boże żeby występowała jednomyślność byłby to powrót do socjalizmu. A tak niestety jest w Łapszańskiej Gminie brak wiedzy, bezradność Rady jest przygnębiająca i to jest smutne! Wójt wciska radnym swoje pomysły a Ci głosują...jednogłośnie no właśnie czyli jak socjalistycznie! Dlatego gmina tak się rozwija jak się rozwija nie widać... jakoś te wielkie inwestycje na terenie gminy! Co sesja to nowe głupoty zatwierdzane przez radę i to błędne koło się zamyka!
Janek G.10:01, 17 września 2022
Jak Łapszańscy radni czy nawet wójt nie wiedzą nic o inwestycji budowy gondoli to jak można się w coś takiego włączać. Wpis ze Sromowiec ma już jak widać gotowy plan co i gdzie ma być budowane!!!!! Jeśli radni gminy w Łapszach nie zaczną myśleć a co za tym idzie stąpać po ziemi to gmina czy rada będzie miała ból tyłka do końca kadencji! Jak do tego czasu to gmina cienko gospodarzy! Też jestem ciekawy co z ZEW-em bo jeśli pójdzie coś nie po myśli gminy no to będzie problem!
zdalny przez o22:04, 15 września 2022
wprost ze sromowiec na 3 korony spod kładki ale tylko z dużą stacją przesiadkową na przełęczy chwała bogu i tam też restaurację by się przydało bo tam turyści siedzą na tych ławkach i tylko jedzą i piją. no i ubikacja też potrzebna bo w lesie tam właśnie już teraz jest nieciekawie z tym i to mnie boli. a materiału kamiennego na podmurówki dla słupów też jest pod dostatkiem
xyz14:02, 14 września 2022
baca!!!!Nie wiesz kto rządzi.... ja też! Trzeba oglądać obrady Sejmu dzisiaj polecam to może coś załapiesz! Nie jestem w stanie odpowiedzieć na tak zadane pytanie! Przykro mi ale nie wiem.
baca11:30, 14 września 2022
do xyz - a kto rządzi w kraju od 7 lat?
xyx09:26, 14 września 2022
Masakra @ ano masakra widać jaką politykę czy gospodarkę prowadzi Gmina! Głosowali jak chcieli i wybrali kogo trzeba! Do kogo teraz te pretensje?
Masakra06:42, 14 września 2022
Ludzie opału na zimę nie mają. Coś takiego się jeszcze po wojnie nie wydarzyło. A bogacze w kolejkę się bawią. Na takie rzeczy jest czas jak sprawy zwykłych ludzi są załatwione.
edek19:43, 13 września 2022
tax ? A co Wójt może Oni wszyscy w gminie trzęsą portkami ale tyko o podatki z ZEW u jeśli by studnia wyschła no to jest w gminie problem i to duży! Wszystko inne nie jest istotne aaaa... Niedzica im dynda człowieku jak do tego czasu bywało!
ciekawski15:35, 13 września 2022
@gesiareczka
Jak debile głosują na obecnych posłów, bo "one dają" - to mamy co mamy. Boże chroń Polskę przed żydowskim pisowskim rządem, bo zostaniemy bez skarpetek i będziemy "zap...ać za miskę ryżu" Pytanie, czy ci debile to zrozumieją, czy dalej będą na pis głosować.
gesiareczka14:16, 13 września 2022
@ciekawski
"Żydzi wykupują Polskie srebra od żydowskiego pisowskiego rządu."

Wiem, tylko dlaczego na to pozwalamy i nie pogonimy polskojęzycznych zdrajców narodu? Na co czekamy? Aż sprzedadzą nasze gacie i zostaniemy z niczym? Wtedy podobno mamy być szczęśliwi...
ciekawski12:37, 13 września 2022
@gesiareczka
Żydzi wykupują Polskie srebra od żydowskiego pisowskiego rządu.
"Grupa Azoty zdecydowała o wystąpieniu do Skarbu Państwa, jedynego akcjonariusza Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica, w sprawie integracji kapitałowej - poinformowała Grupa Azoty. Według ustaleń Business Insider Polska doprowadzi to do zmniejszenia udziału rosyjskiego oligarchy Wiaczesława Kantora w akcjonariacie Azotów. Wiaczesław Mosze Kantor to rosyjski biznesmen i przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydowskiego (Getty Images, Chesnot)" To wszystko zasłona dymna dla ciemnego ludu - więcej na moneypl
tax09:03, 13 września 2022
A co Wójt z Łapsz planuje w związku z planowanym przejęciem przez Tarnowską Grupę Azoty elektrowni w Niedzicy? Czy podatków nie płaci wtenczas wg siedziby spółki macierzystej?
obywatel08:07, 13 września 2022
Skąd takie nagłe zainteresowanie Niedzicą? Tyle lat minęło i nagłe przebudzenie po tylu latach? Nawet Gmina raczyła sobie przypomnieć o tej miejscowości no no to ci postęp tej bezrady! Poczuli swąd pod tyłkiem i od razu nastąpiło przebudzenie! Ciekawy wpis gesiareczki chyba wie co jest grane! O działaniach gminy nie ma co wspominać szkoda zdrowia i nerwów!!!!!
i co dalej?06:03, 13 września 2022
Pytanie??? To na ile jest wiarygodny wójt czy rada gminy? Skoro jak piszę
,,gesiareczka,, i nie tylko... o działaczach gminy nie warto wspominać bo to poniżej krytyki zgoda! Trzeba mieć jednak świadomość żeby Jamróz razem z tymi mędrcami nie musieli zdmuchnąć tej świeczki! Bo jak do tego czasu widać jakoś marne jest to włodarzenie akurat tej gminy! Gesiareczka jest świetnie zorientowana w tym temacie! Tyle obiecanych inwestycji wójta oczywiście inwestycji ,,widmo,,w tej gminie to już zakrawa na ironię. Najwyższy czas na zmianę tej władzy!!!!!
???? ????????,??? Bac ??c?a?? ?ec??a???? ???e?. ?o18:56, 12 września 2022
tbkrjf
gesiareczka17:26, 12 września 2022
"Zarząd Grupy Azoty S.A. na podstawie szczegółowej analizy i wyceny Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. wyraził zainteresowanie integracją kapitałową ZEW Niedzica w ramach Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Jednocześnie podjęto decyzję o wystąpieniu do Skarbu Państwa, jedynego akcjonariusza ZEW Niedzica, w przedmiocie rozpoczęcia realizacji potencjalnej integracji kapitałowej spółki.
(...)
Grupa Azoty konsekwentnie realizuje główne cele nowej strategii w zakresie strukturalnej dywersyfikacji własnych źródeł energii w kierunku źródeł odnawialnych i zeroemisyjnych. Szacujemy, że dzięki nowym inwestycjom, w perspektywie do 2030 roku oszczędzimy na zakupie energii ponad 200 mln zł w skali roku. Możliwa integracja Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. w ramach Grupy Kapitałowej Grupa Azoty S.A. - która oczywiście zależy od woli jej jedynego właściciela, czyli Skarbu Państwa - może odegrać bardzo istotną rolę w naszej transformacji klimatyczno-energetycznej. Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. ma szansę stać się integratorem "zielonych" aktywów energetycznych spółek Grupy Kapitałowej Grupa Azoty S.A. - powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A"

To jak to było z tym wyprzedawaniem majątku? A działacze partyjni to pytali się tego Morawieckiego czy tylko trzęsą portkami? O działaczach gminnych nie wspominam bo to poniżej krytyki.
Wiwat PIS i polskojęzyczny rząd!
Ffsgrk co12:35, 12 września 2022
Kolej to swietny pomysl. Ale trzeba naciskac, ze pkl zyskami ma sie dzielic z miejscowosciami na terenie, ktorych bedzie ta kolej. Albo miejscowosci utworza jakas spolke. Koniecznie w projekcie trzeba zapisac, ze jesli kolej nie powstanie do ktoregos roku, to przekazane grunty wracaja do pierwotnych wlascicieli. Zeby nie bylo ze gminy przekaza teren, i nic nie powstania, a grunty przepadna.
I koniecznie Sokolowski musi zniknac z ppnu. W koncu ma juz wiek emerytalny. Niech sie o to Paluchowa postara, bo nikt na nia tu juz nie zaglosuje.
pastuszek11:50, 12 września 2022
Najprawdziwsi patrioci szykują megawał z ZEWem to muszą to jakoś poprzykrywać i jeszcze sukces ogłoszą.Ciekawe jak ci wszyscy przedstawiciele góralscy będą sąsiadom patrzeć w oczy i jaki makaron nawijać na uszy.
na zdrowy rozum!11:43, 12 września 2022
Wójt gminy Łapsze już tyle inwestycji wybudował a zwłaszcza w Niedzicy! Przypomnę krótko.... piękny tor saneczkowy... wyciąg gondolowy też na Polanie Sosny pytanie kto w to uwierzył? Radni którzy mają rozeznanie co do działania i wiarygodności tej gminy to nie podzielają wiele jak się okazuje nie trafionych inwestycji. Jeśli patronat nad tym obejmie wójt i radni tej gminy to wiadomo można być spokojny! Mądrego radnego trudno przekonać nie myślący radny łapie wszystko jak czapla! No chyba że będzie ta gondola w Łapszach czy Kacwinie to tak tam nikt i nic nie będzie blokował!
Anka10:17, 12 września 2022
Kogoś na prawdę porąbało!!! Może jeszcze betonowy chodnik i autostradę wybudują?
sygnalista10:10, 12 września 2022
Rozumiem że chodzi o skok na kasę podobny do tego na A4, gdzie Kulczyk dostał koncesję na okradanie kierowców w majestacie prawa bo Państwu Polskiemu nie chciało się wybudować porządnej drogi.
Tutaj PKL będzie pobierał opłaty za wyręczanie Państwa w zapewnieniu uczciwej sieci komunikacyjnej. Oczywiście do inwestycji dorzucą się wszyscy (głównie mieszkańcy i wszyscy podatnicy) a zyski będzie czerpać firma.
Dlaczego strony nie porozumiały się odnośnie przeprowadzenia badania wpływu UCZCIWEJ SIECI KOMUNIKACYJNEJ LUB SPRAWNEJ KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ na zmniejszenie oddziaływania samochodów w obrębie Pienińskiego Parku Narodowego oraz udrożnienie komunikacji do głównych ośrodków turystycznych tj. Szczawnicy, Krościenka nad Dunajcem, Czorsztyna i Łapsz Niżnych.
Ile dostajecie pod stołem? Czy tylko poklepanie po ramieniu wystarczy?
Osiol09:55, 12 września 2022
Kolejny projekt do piwnicy i marzenia a nuż wyborcy podatnicy się nabiorą i wybiora
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas