Zbliża się I Europejski Kongres Sportu i Turystyki (zapowiedź filmowa) - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Clouds
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
13°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
25.09.2022, 17:16 | czytano: 949

Zbliża się I Europejski Kongres Sportu i Turystyki (zapowiedź filmowa)

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 18-20 października w Zakopanem zgromadzi najważniejsze osoby w polskim i europejskim sporcie. Organizatorzy zapowiadają trzy dni wyjątkowych - innych niż dotychczas - sportowych emocji.

- Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w I Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki. Cieszę się, że to właśnie w zimowej stolicy Polski spotkają się ludzie sportu z całej Europy. To właśnie w Zakopanem, w obecności zagranicznych gości, odbędą się spotkania i dyskusje panelowe istotne dla kierunków rozwoju europejskiego sportu i turystyki. Już w przyszłym roku w Małopolsce odbędą się III Igrzyska Europejskie. To historyczna szansa dla Małopolski, występującej w roli współgospodarza tego wydarzenia. Jestem przekonany, że debata z udziałem przedstawicieli wszystkich środowisk związanych ze sportem pozwoli wypracować pomysły i rozwiązania będące podstawą dalszych systemowych rozwiązań - zachęca marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

W ciągu trzech dni działacze, trenerzy, zawodnicy, sportowe media, biznes, a przede wszystkim krajowi i europejscy decydenci spotkają się w jednym miejscu, by rozmawiać o wyzwaniach, jakie stają przed sportem w trzeciej dekadzie XXI wieku. W ramach I Europejskiego Kongresu Sportu odbędzie się osiem bloków tematycznych: "Rola sportu w czasie wojny", "Rekreacja i sport masowy", "Sport bez barier", "Turystyka po pandemii", "Sport zawodowy i pieniądze", "Innowacje w sporcie", "Jak zorganizować wielkie wydarzenie sportowe" oraz "Esport - sport przyszłości?".

Omawiana będzie także rola samorządu w finansowaniu sportu, jak obecnie samorządy wspierają rozwój sportu na poziomie lokalnym, strategie i działania oraz miejsce wsparcia sportu w budżetach samorządowych. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.kongres-sbn.pl

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Małopolskie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dyrdymały06:43, 26 września 2022
Zbliża się zima, brak prądu i siedzenie na du....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas