Frydmanianki odbiorą nagrodę za "wyciyracki" - podhale24.pl
Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
25.09.2022, 13:44 | czytano: 5561

Frydmanianki odbiorą nagrodę za "wyciyracki"

Jak już pisaliśmy, KGW z Frydmana zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie "W moim domu nic się nie marnuje".

KGW Frydmanianki/ FB
KGW Frydmanianki/ FB
Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w ramach kampanii „Nasz klimat”, zaprosiło Koła Gospodyń Wiejskich z całego kraju do konkursu „W moim domu nic się nie marnuje”. Swoimi ekopraktykami podzieliło się 230 Kół i otrzymano 401 zgłoszeń. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich we Frydmanie za „frydmańsko wyciyracke”.

Nagrodzony pomysł to chodniki ze zniszczonych koszul, czy innych materiałów. Członkinie KGW tną je na paski i zwijają w kłębki. Wieczorami „heklują” rozmaite, wymyślne wzory wyciyracek.

Oficjalne wręczenie nagrody przez wiceministra klimatu i środowiska Edwarda Siarkę dla zwycięskiego Koła Gospodyń Wiejskich, odbędzie się w poniedziałek 26 września - w sali OSP we Frydmanie. Nagroda ma nie tylko aspekt finansowy, ale także promocyjny. Nagrodzone prace zostaną umieszczone w specjalnie przygotowanym e-booku „Domowy Poradnik Ekonawyków”. Ebook zostanie opublikowany m.in. na stronie kampanii „Nasz Klimat”: www.naszklimat.gov.pl.

Jak przypomina UG w Łapszach Niżnych - "KGW z Frydmana swoją działalność rozpoczęło dopiero w tym roku. Uzyskanie tak wysokich wyników już na starcie zapowiada, że będzie to kolejna świetnie zorganizowana grupa lokalnych działaczy, promująca tradycję, zwyczaje i kulturę Spisza".

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas