Pijany kierowca BMW udawał, że śpi, gdy przyjechała policja - podhale24.pl
Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
24.10.2022, 16:08 | czytano: 8898

Pijany kierowca BMW udawał, że śpi, gdy przyjechała policja

Blisko 3 promile alkoholu miał 42-letni kierowca BMW zatrzymany przez policję we Frydmanie. Mężczyzna spowodował kolizję drogową i odjechał. Szybko został ujęty przez poszkodowanego kierowcę toyoty, który pojechał za nim, uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całym zdarzeniu powiadomił policjantów.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W sobotę około godziny 19, policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy zostali wezwani do Frydmana. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze zastali poszkodowanego kierowcę oraz sprawcę kolizji, który siedział zamknięty w swoim aucie i udawał, że śpi. Policjanci ustalili, że kierowca toyoty jadąc w kierunku Krempach zauważył jadące z naprzeciwka środkiem drogi BMW. Aby unikną czołowego zderzenia, zjechał na pobocze, ale auta zderzyły się lusterkami. Sprawca jednak nie zatrzymał się i pojechał dalej. Poszkodowany kierowca natychmiast zawrócił i ruszył za uciekinierem. BMW jechało środkiem drogi, a kierowca miał problem z utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Wszystko wskazywało na to, że mógł być pod wpływem alkoholu. Kierowcy toyoty udało się wyprzedzić go, zajechać mu drogę i uniemożliwić dalszą jazdę.

Kiedy wysiadł z samochodu i podszedł do BMW, kierowca zamknął się w środku i udawał, że śpi. Dopiero po przyjeździe patrolu policji, 42-latek wysiadł z samochodu. Pierwsze badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Drugiemu badaniu 42-latek już nie był wstanie się poddać, dlatego została pobrana mu krew do badania. Jak się okazało, mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za popełnione przestępstwa i wykroczenie, mieszkaniec gminy Łapsze Niżne odpowie przed sądem. Grozi mu wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowania zdarzenia drogowego, ubezpieczyciel zażąda zwrotu pieniędzy za wypłacone odszkodowanie.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jas14:42, 25 października 2022
Takich turoni to eliminowac z dalszej jazdy....
Raz na zawsze.
Radka Kochanka20:52, 24 października 2022
Powinni tego zabronić , wprowadzić kontrole trzeźwości w każdym aucie fabrycznie i jak auto wyczuje alc. to prostu się zatrzyma i już
oli17:29, 24 października 2022
Niedługo ma wejść nowe prawo drogowe,konfiskata mienia.Zobaczymy czy to coś pomoże bo zabieranie prawa jazdy nic nie daje,dalej mają auto to jeżdżą.
Szambo-Lot16:37, 24 października 2022
Dalej bedzie jeździł , tylko bezwzgledne więzienie za recydywę mogło by coś zmienić . Prawo zostało zaostrzone a pijanych coraz wiecej .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas