Gmina uhonorowała regionalistów - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
18.11.2022, 17:26 | czytano: 2077

Gmina uhonorowała regionalistów

CZARNY DUNAJEC. W tym roku nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, Gmina Czarny Dunajec przyznała Annie i Andrzejowi Jakubiec.

zdj. UG Czarny Dunajec
zdj. UG Czarny Dunajec
W laudacji przypomniano, iż "Państwo Jakubiec od ćwierć wieku prowadzą zespół „Krzesany”, w którym dzieci i młodzież poznają taniec i śpiew góralski oraz uczą się gry na instrumentach. Od lat angażują się w krzewienie podhalańskiego folkloru, występując ze swoim zespołem na różnych festiwalach i konkursach i zdobywając liczne nagrody.

Współpracowali z wieloma zespołami studenckimi z całej Polski, wprowadzając do ich repertuaru muzykę i taniec góralski. Pan Andrzej prowadził Regionalny Zespół im. Klimka Bachledy” w Zakopanem i Regionalny Zespół „ Giewont” na Olczy. Razem z Panią Anną pracowali w Studenckim Zespole Góralskim „Skalni” w Krakowie. Pani Anna Jakubiec przygotowywała uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cichem do konkursów recytatorskich i gawędziarskich, gdzie zdobywali nagrody i wyróżnienia. Oprócz tego jest autorką pierwszego programu nauczania edukacji regionalnej, który 20 lat temu wprowadzono do użytku w szkołach naszej gminy."

- Cieszę się, że wciąż jest tak wielu młodych ludzi, którzy chętnie działają w regionalnych zespołach. Nie mieliby jednak takiej możliwości, gdyby nie ogromna wiedza, zaangażowanie i doświadczenie takich mentorów jak Pani Anna i Pan Andrzej Jakubiec - podsumowuje wójt Czarnego Dunajca Marcin Ratułowski.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas