Zakopane: PKP zamknęło kasę biletową - podhale24.pl
Piątek, 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny
Nowy Targ
Clouds
12°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
23.11.2022, 18:31 | czytano: 2790

Zakopane: PKP zamknęło kasę biletową

Chcesz kupić bilet na pociąg? Bez dostępu do internetu w Zakopanem jest to niemożliwe. Dzwonili do nas w tej sprawie oburzeni miłośnicy podróży koleją.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Do naszej redakcji dzwonią rozgoryczone osoby, które chcą kupić bilet na pociąg. - Przychodzę na tymczasowy dworzec i widzę kartkę na drzwiach, że zamknięte do odwołania. Czyli do kiedy? - pyta czytelnik Podhale24. - Nie wiem czy jest to na jeden dzień, tydzień, miesiąc, czy rok. Nie korzystam z internetu, bo nie umiem i nie mam takich możliwości. To jak mam kupić ten bilet - żali się starszy mężczyzna.

Faktycznie, na drzwiach tymczasowego dworca kolejowego w Zakopanem przy ul. Szymony widnieje kartka z informacją “Uprzejmie informujemy, że od dnia 21.11.2022r. do odwołania kasa biletowa na stacji Zakopane będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy”. Poniżej kartki z informacją o zamknięciu pojawił się ręczny wpis o treści “Proszę napisać kiedy i w jakich godzinach otwarte-czynne” z podpisem klient. Niestety na napisaną prośbę klienta nie ma wywieszonej odpowiedzi.

Bilet na pociąg można kupić przez internet. Jednak nie każdy potrafi się sprawnie poruszać w sklepach on-line. Jest także możliwość zakupu biletu wsiadając do autokaru pełniącego zastępczy środek transportu do Krakowa. - Co w przypadku, jak w autokarze nie będzie już miejsc siedzących - pyta nasz czytelnik. - Często podróżujemy grupą osób. Co wtedy mamy zrobić? - mówi poirytowany mężczyzna.

Z pytaniem zwróciliśmy się do PKP Intercity, która zarządza dworcem w Zakopanem. Niestety nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi w sprawie zakopiańskiego dworca tymczasowego i kas.

Turyści, ale także mieszkańcy Zakopanego i okolicznych miejscowości mają spore problemy z podróżowaniem pociągiem, który jest jedyną alternatywą dla często zakorkowanej zakopianki. Powodem są ciągłe remonty torowiska oraz dworca kolejowego. Początkowo przeniesiony dworzec był całkowicie nieoznakowany, przez co pasażerowie nie mogli znaleźć miejsca odjazdu pociągu. Następnie przez remont torowiska wprowadzono ruch zastępczy w postaci autobusu do Krakowa. Niestety autobus odjeżdżał spod remontowanego dworca kolejowego, przy czym kasa PKP Intercity znajduje się już na tymczasowym dworcu oddalonym o ok. 1,5 km. Teraz doszły kolejne trudności w postaci zamknięcia jedynej kasy biletowej.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Rak17:12, 24 listopada 2022
Bo wujek jarek zamiast hucznie otwierać spóźniony tunel na zakopiance, powinien raczej pomyśleć o nowej linii kolejowej do Zakopanego.
Ale nasi mądrzy politycy z pis-u wolą wspierać niemiecki przemysł motoryzacyjny, zamiast polski przemysł kolejowy.
co za fajne miejsce na ziemi to Zakopane?15:15, 24 listopada 2022
Logiczne ! Nie jeżdżą pociągi od dłuższego czasu , to po co komu kasy biletowe. Dorula spowodował ,że pociągi nie jeżdżą , drogi zakorkowane , miasto zamknięte, a on nic nie musi robić. Nie musi budować obwodnicy , bo i po co ? Znalazło się kilku upierdliwych pasażerów i zakłócają Doruli mir domowy. Upierdliwi goście, a tak fajnie jest!
z tąd14:58, 24 listopada 2022
Robią sobie ludzie sami sztuczne problemy.Jest jak jest teraz.Bilet można sobie w pustym pociągu(większość autkami jedzie,korki,smog ,narzekanie) u konduktora kupić.
Optymista22:08, 23 listopada 2022
A ja mam bilet i od miesiąca czekam na ten pociąg a jego nie ma, i na dodatek jestem głodny
narciarz21:53, 23 listopada 2022
Tak "Zimowa Stolica Polski" przygotowuje się do sezonu zimowego!...
Dinozaurus20:41, 23 listopada 2022
W tym kraju skończył się porządek. Chcę kupić bilet i jechać ale nie ma kasy. (Pytanie: czy muszę mieć internet??? Jeśli tak to państwo powinno mi dać komputer i dostęp do internetu bo mnie nie stać. Powinno też przydzielić instruktora (a jeszcze lepiej - instruktorkę :)) bo jestem niekumaty (a muszę?). A tak czuję się obywatelem pośledniej kategorii a przecież płacę podatki!
Osiol18:56, 23 listopada 2022
,, dla dobra pasazerow''z centrum zrobimy zaścianek i co nam zrobicie

Podpisano
V-ta kolumna
Jawne granie w .........18:53, 23 listopada 2022
Tak powoli kretynieje świat.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas