Powstała Fundacja im. Stefana Kapłaniaka. "Mamy sporo celów i planów" - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-0°
Wiatr: 14.616 km/h Wilgotność: 92 %
Snow
Wiatr: 15.804 km/h Wilgotność: 85 %
Snow
Wiatr: 12.096 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
2 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
24.11.2022, 12:49 | czytano: 2301

Powstała Fundacja im. Stefana Kapłaniaka. "Mamy sporo celów i planów"

Rozmowa z Dariuszem Tokarskim o nowo powstałej Fundacji imienia Stefana „Cenka” Kapłaniaka, pochodzącego ze Szczawnicy kajakarza, wybitnego sportowca, wielokrotnego Mistrza Świata, Mistrza Europy i jedynego z Podhala medalisty olimpijskiego w sportach letnich.

Członkowie założyciele fundacji. Archiwum prywatne
Członkowie założyciele fundacji. Archiwum prywatne
Skąd pomysł na powstanie fundacji?

- Po ceremonii pogrzebowej ś.p. mojego dziadka rozmawiałem z marszałkiem Witoldem Kozłowskim oraz ministrem Edwardem Siarką, którzy uczestniczyli w ceremonii i wtedy powstała nasza wspólna inicjatywa utworzenia fundacji imienia Stefana „Cenka” Kapłaniaka.

Kogo udało się zaangażować w tę inicjatywę?

- Przede wszystkim panów Witolda Kozłowskiego i Edwarda Siarkę, a będą jeszcze znani polscy sportowcy i olimpijczycy.

Na jakim etapie jest tworzenie fundacji?

- W Krakowie 24 października został podpisany akt założycielski Fundacji im. Stefana "Cenka" Kapłaniaka, przez fundatorów Witolda Kozłowskiego Edwarda Siarkę, Dariusza Tokarskiego. Na tę chwilę jesteśmy na etapie wpisu fundacji do KRS i spraw organizacyjno-personalnych osób związanych z działalnością fundacji.

Kto zasiada lub zasiądzie w jej władzach?
- W zarządzie zasiadają Tadeusz Wróblewski, aktualnie Prezes Honorowy Polskiego Związku Kajakowego, Członek Komisji Sportu Młodzieżowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego były Sekretarz Generalny PKOL, Prezes Polskiego Związku Kajakowego i były Naczelny Dyrektor COS-u, Zbigniew Miązek aktualnie prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego, były trener kadry narodowej slalomistów, Krzysztof Polaczyk znany producent kajaków. Wymienione osoby, to byli kajakarze. Z mojej rodziny mój ojciec Zbigniew Tokarski i ja.. Jak już wspomniałem dołączą jeszcze znani sportowcy i olimpijczycy.

Jaki jest pomysł na jej funkcjonowanie?

- Oprócz własnych pomysłów i związanych z tym działań statutowych, chcemy współpracować z samorządami, związkami sportowymi, stowarzyszeniami, a także innymi fundacjami o podobnym celu jak nasza. Będziemy również otwarci na propozycje zgłaszane do fundacji. Chcemy wspierać działalność innych osób czy instytucji zbieżną z celami naszej fundacji.

Jakie cele stawiacie sobie Państwo w bliskiej i dalszej perspektywie?

- Mamy sporo celów statutowych, ale mamy też świadomość, że to dopiero są początki naszej działalności. Poprzez działania na rzecz wspierania i rozwoju sportu, chcemy upowszechniać sport, aktywny wypoczynek, rekreację wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych, osób starszych i niepełnosprawnych. Będziemy poruszać się nie tylko w sferze sportowej kajakarstwa, narciarstwa i innych dyscyplin, ale również chcemy wspierać i propagować kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i tradycji, ochronę dziedzictwa przyrodniczego, rozwój regionalny, ratownictwo i ochronę ludności w tym OSP. To niektóre z celów fundacji, które Państwu zaprezentowałem.

Podhale24
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Osiol19:08, 24 listopada 2022
Taka elitarna grupa... Podatnicy trzymajcie się za portfele dotacje będą wysokie dobrze ze kolejnej geotermi nie planuja
Zegarek z żółtego metalu14:51, 24 listopada 2022
Boże czym ci ludzie się zajmują.

Pasażer nie może kupić biletu.
Dostawca odpadów nie może zapłacić za ich odbiór polskimi pieniędzmi.
Turysta nie ma się gdzie w....
Żeby się ogrzać w zimie polecano zbierać chrust.
Zamiast mleczarni osiedle z drewna (deweloper pewnie z Izraela)

A ci panowie zakładają fundację.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas