Wykonawca prac kolejowych zabezpiecza się przed odpowiedzialnością za ewentualne szkody - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
27.11.2022, 16:04 | czytano: 4504

Wykonawca prac kolejowych zabezpiecza się przed odpowiedzialnością za ewentualne szkody

ZAKOPANE. Trwa budowa na odcinku linii kolejowej Chabówka -Zakopane oraz budowa łącznicy w Chabówce w ciągu linii kolejowej Sucha Beskidzka - Chabówka i Chabówka - Zakopane. Wykonawca prac poinformował właścicieli domów znajdujących się w sąsiedztwie prowadzonej inwestycji, iż zamierza przeprowadzić "inwentaryzację stanu istniejącego budynków oraz obiektów małej architektury".

Prace przy dworcu kolejowym w Zakopanem. Widok z ul. Smrekowej/ zdj. Podhale24
Prace przy dworcu kolejowym w Zakopanem. Widok z ul. Smrekowej/ zdj. Podhale24
Stosowne powiadomienia otrzymali m. in. właściciele nieruchomości przy ulicy Smrekowej, znajdującej się na skarpie nad remontowanym torowiskiem.

Inżynier budowy Radosław Gibek wyjaśnia, że "zgodnie z warunkami kontraktu, wykonawca jest zobowiązany dokonać inwentaryzacji oraz wykonać dokumentację fotograficzną budynków zlokalizowanych przy inwestycjach". - Inwentaryzacji będą podlegać elewacje zewnętrzne, otoczenie i ogrodzenia oraz wnętrza budynków - dodaje.

Dla przypomnienia, kilka tygodni temu zamknięty został odcinek ulicy Zakopiańskiej w Rabce-Zdroju, na granicy z Chabówką. Powodem były pęknięcia w jezdni. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju stoi na stanowisku, że droga zaczęła pękać, gdy ruszyła przebudowa torowiska pod drogą, w sąsiedztwie dworca PKP w Chabówce. Nadzór budowlany nakazał zamknięcie drogę, a rozmowy z PKP i wykonawcą robót nie przyniosły rozwiązania, bowiem ani spółka kolejowa, ani wykonawca prac nie poczuwają się do odpowiedzialności i naprawy drogi.

Gmina Rabka-Zdrój zleciła opracowanie ekspertyzy, mającej na celu określenie przyczyny powstałych uszkodzeń.

s, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
janusz10:54, 5 lutego 2023
no niewatpliwie lacznica w chabowce jest potrzebna
jan13:34, 6 stycznia 2023
Czy my się wogole doczekamy budowy łącznicy w chabowce
taki sobie pan00:59, 28 listopada 2022
Taka inwentaryzacja powinna mieć miejsce na początku a nie w trakcie zaawansowanych prac... O ile mi wiadomo inwestycja w Zakopanem już ładny rok temu zaczęła się a może i dłużej. Coś tu chyba nie jest tak.
Myślenie nie boli22:14, 27 listopada 2022
Bogdan nie plec bzdur.
Masz foto co się dzialo to na policje
Bogdan16:38, 27 listopada 2022
Niech Burmistrz sobie dochodzi kto winien po naprawie !! nie widzi ze jest dramat z jazdą po rabce ?? No tak, nie widzi bo siedzi w urzędzie i pewnie zastanawia się co podnieść oprócz podatków !!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas